30
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +0
30 ppt ?

Kolejne reperacje dla Kościoła? (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kolejne reperacje dla Kościoła?

Napisał(a): wiesio125 -

"Rzeczpospolita" twierdzi, że Kościół zgodzi się na nową formę finansowania, a państwo prawdopodobnie będzie początkowo dopłacać różnice między dotychczasowymi wpływami a pieniędzmi z podatków.

Super, że się zgodzą inaczej państwo polskie nigdy by się w sobie nie zebrało, żeby coś zmienić w tej kwestii. Ale dlaczego będzie dopłacać? I co to znaczy "początkowo"? Kościół jest wielki silny i przebiegły - czas, żeby przestał wykorzystywać Państwo Polskie do własnych interesów i potrzeb! Mamy pieniądze żeby dopłacać kościołowi, ale na leki dla chorych dla raka już nie bardzo? Niech ta farsa się skończy!
INTERIA.PL

Re: Kolejne reperacje dla Kościoła?

Napisał(a): gość -

jeszcze jakiś czas temu myślałem sobie, że kościół mi nie przeszkadza niech sobie będzie, niech sobie wierzą jednak jakieś 2 lata temu zaczęło dochodzić do mnie, że to co wyprawiają (kościół w Polsce) to już przesada... Stało się--z dnia na dzień jestem coraz większym przeciwnikiem (jeszcze nie wrogiem ale już nie długo) kościoła. Mam zwyczajnie dość! Opodatkować jeżeli mamy ich utrzymywać a jeżeli nie chcą płacić podatków to za przeproszeniem wypierda**ć do swoich wiernych niech was utrzymują!! Wierni nie całe społeczeństwo! I tak powiem

Kościół nie wychodzi na drogę sądową za skradzione mienie przed 89 rokiem i na tym wiele traci.
Na drodze sądowej otrzymałby 5-razy więcej niż z tych wszystkich kompromisów z rządzącymi.
Najwyrażniej nie czują biznesu.

gość jeszcze jakiś czas temu myślałem sobie, że kościół mi nie przeszkadza niech sobie będzie, niech sobie wierzą jednak jakieś 2 lata temu zaczęło dochodzić do mnie, że to co wyprawiają (kościół w Polsce) to już przesada... Stało się--z dnia na dzień jestem coraz większym przeciwnikiem (jeszcze nie wrogiem ale już nie długo) kościoła. Mam zwyczajnie dość! Opodatkować jeżeli mamy ich utrzymywać a jeżeli nie chcą płacić podatków to za przeproszeniem wypierda**ć do swoich wiernych niech was utrzymują!! Wierni nie całe społeczeństwo! I tak powiem
Popieram. I jeszcze opodatkować górników, rolników i urzędników państwowych. Niech wszyscy płacą podatki.

gość JA TEŻ JESTEM ZA BO NIE DAJ BOŻE BRAKNIE NA DANINE DLA UE I O0LBRZYMIE DOPŁATY DO WŁOŚCI KRÓLOWEJ ANGIELSKIEJ !
ZGADZA SIĘ DAJEMY DO KASY UE 10, A DOSTAJEMY 5, BO RESZTĘ PRZEJADA BIUROKRACJA , A ZA TĄ FORSĘ KTÓRĄ DOSTAJE KRÓLOWA ANGIELSKA, WYŻYWIŁ BY WSZYSTKIE GŁODNE DZIECI W POLSCE !

Napisał(a): -

WŁAŚNIE MOŻNA PRZECZYTAĆ, ŻE POLSKA POSTANOWIŁA WSPOMÓC MIĘDZYNARODOWY FUNDUSZ WALUTOWY KWOTĄ 8 MLD DOLARÓW, CZY WIECIE JUŻ NA CO IDĄ WASZE PIENIĄDZE ? CZY WIECIE DLACZEGO MUSICIE TYRAĆ DO 67 ROKU ŻYCIA ? CIEKAWYM ILE MOŻNA BY WYŻYWIĆ ZA TO GŁODNYCH DZIECI I ILE MOŻNA BY ZA TO KUPIĆ LEKARSTW RATUJĄCYCH ŻYCIE? Uruchomcie szare komórki ? Miłego dnia !

PS A CO NA TO NASZA KOCHANA I WALECZNA SOLIDARNOŚĆ....AHA PRZEPRASZAM ZAWIESIŁA CHORĄGIEWKĘ NA ZAKŁADZIE PRACY I ZATRĄBIŁA NA TRĄBCE :)

Piszcie: kościoły. W Polsce są różne organizacje wyznaniowe, nie tylko Kościół katolicki. Na kościoły powinni ze swoich podatków płacić wierni, a nie całe państwo. Ateistom i agnostykom przecież nie w smak łożenie na instytucje, które budzą ich niechęć.

gość jeszcze jakiś czas temu myślałem sobie, że kościół mi nie przeszkadza niech sobie będzie, niech sobie wierzą jednak jakieś 2 lata temu zaczęło dochodzić do mnie, że to co wyprawiają (kościół w Polsce) to już przesada... Stało się--z dnia na dzień jestem coraz większym przeciwnikiem (jeszcze nie wrogiem ale już nie długo) kościoła. Mam zwyczajnie dość! Opodatkować jeżeli mamy ich utrzymywać a jeżeli nie chcą płacić podatków to za przeproszeniem wypierda**ć do swoich wiernych niech was utrzymują!! Wierni nie całe społeczeństwo! I tak powiem
Nie jesteś odosobniony w swoim myśleniu, uważam tak jak ty. Też mam już dosyć panoszenia się kościoła . Dlaczego mam płacić za kogoś skladkę ZUS? płacić za posługi - sakramenty, dawać na tacę, płacić za kolędę itd....itd....itd.....itd.... Studnia bez dna. A my, normalni ludzie żyjemy coraz biedniej. Szkoda słów.

Takie bajki to sobie opowiadaj teściowej ....Jak na razie to ja jako katolik płace na ciebie podatek i na wszystkich innowierców i ateistów będących na terenie danej parafii...A NIE MAM OCHOTY, to pierwsze sprawa, druga- FUNDUSZ KOŚCIELNY POWSTAŁ, NA SKUTEK GRABIEŻY PRZEZ PAŃSTWO KOMUNISTYCZNE MAJĄTKU KOŚCIELNEGO, (CZYTAJ WIERNYCH) Jak by ktoś przyszedł do twojego domu i zapierd... twoją własność, cieszyłbyś się....prawda? Po trzecie- fundusz kościelny dotyczy wszystkich kościołów, skorzystały nawet na tym te, którym nic nie zabrano ! Do szkoły, a nie powtarzać głupoty za oszołomami...Tyle w temacie !

PS. Ja też jestem za podatkiem np 1 proc od wiernych, ale wtenczas, cały personel zakonny powinien być wycofany ze szpitali, z przytułków, zaprzestać działalności charytatywnej, od tego jest państwo i MOPS, politycy , ateiści wypad z Wawelu i innych wielkich sanktuariów , wejście za wysoka opłatą ! Delegacje zagraniczne do muzeum Lenina w Poroninie !

gość
Nie jesteś odosobniony w swoim myśleniu, uważam tak jak ty. Też mam już dosyć panoszenia się kościoła . Dlaczego mam płacić za kogoś skladkę ZUS? płacić za posługi - sakramenty, dawać na tacę, płacić za kolędę itd....itd....itd.....itd.... Studnia bez dna. A my, normalni ludzie żyjemy coraz biedniej. Szkoda słów.
Takie bajki to sobie opowiadaj teściowej ....Jak na razie to ja jako katolik płace na ciebie podatek i na wszystkich innowierców i ateistów będących na terenie danej parafii...A NIE MAM OCHOTY, to pierwsze sprawa, druga- FUNDUSZ KOŚCIELNY POWSTAŁ, NA SKUTEK GRABIEŻY PRZEZ PAŃSTWO KOMUNISTYCZNE MAJĄTKU KOŚCIELNEGO, (CZYTAJ WIERNYCH) Jak by ktoś przyszedł do twojego domu i zapierd... twoją własność, cieszyłbyś się....prawda? Po trzecie- fundusz kościelny dotyczy wszystkich kościołów, skorzystały nawet na tym te, którym nic nie zabrano ! Do szkoły, a nie powtarzać głupoty za oszołomami...Tyle w temacie !

PS. Ja też jestem za podatkiem np 1 proc od wiernych, ale wtenczas, cały personel zakonny powinien być wycofany ze szpitali, z przytułków, zaprzestać działalności charytatywnej, od tego jest państwo i MOPS, politycy , ateiści wypad z Wawelu i innych wielkich sanktuariów , wejście za wysoka opłatą ! Delegacje zagraniczne do muzeum Lenina w Poroninie !
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kolejne reperacje dla Kościoła?