21
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń941
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +2
21 ppt ?

Kolizja służbowym busem (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kolizja służbowym busem

Napisał(a): Mo dy -

Jakiś czas temu miałem kolizję służbowym busem, obeszło się bez policji spisaliśmy kartki kto był sprawcą a poszkodowany i wczoraj szefowi przyszła kartka z PZU i szef mi każe dać swoje oc z prywatnego auta żeby wpisać moje ubezpieczenie czy tak można, czy pracodawca chce mnie wykorzystać czy WGL to jest normalne ???
INTERIA.PL

Re: Kolizja służbowym busem

Napisał(a): ~gość -

Ma ti A pracodawca może mnie za coś obciążyć za tą sytuację ???
Służbowe auto powinno mieć AC i z tego pokrywa się szkodę własną. Szkodę poszkodowanego pokrywa OC. Pracodawca może próbować bo skoro chce użyć polisy pracownika to widać, że coś kombinuje.

Mo dy Na busa nie ma wykupionego ac i nie podpisywalem żadnej klauzuli za wyrobione szkody a pracodawca się drze i szantarzuje że mam mu dac swoje ubezpieczenie bo on nie może swojego wpisać niby tak mówi
On nie może wpisać Twojego, bo nie jest na busa który brał udział w kolizji. Nawet, jak by je wpisał to nie powinno zostać to uznane przez ubezpieczyciela i odrzucone w weryfikacji.

Napisał(a): Gość -

~gość Ubezpieczony jest samochód. Dlatego nie można przedstawić polisy innego samochodu.
Nie tylko samochód.
Można sobie wykupić imienne OC chroniące od ponoszenia konsekwencji finansowych przy użytkowaniu nie swoich maszyn, samochodów itp itd.

ajatoLach
~gość Ubezpieczony jest samochód. Dlatego nie można przedstawić polisy innego samochodu.
Nie tylko samochód.
Można sobie wykupić imienne OC chroniące od ponoszenia konsekwencji finansowych przy użytkowaniu nie swoich maszyn, samochodów itp itd.
Można. Tylko to nie ten przypadek przecież.
Tu jak rozumiem chodzi o ubezpieczenie OC samochodu pracownika, które to ubezpieczenie chciałby wykorzystać pracodawca w oświadczeniu o kolizji.

Napisał(a): Gość -

~gość
ajatoLach
Nie tylko samochód.
Można. Tylko to nie ten przypadek przecież.
Tu jak rozumiem chodzi o ubezpieczenie OC samochodu pracownika, które to ubezpieczenie chciałby wykorzystać pracodawca w oświadczeniu o kolizji.
W takim wypadku należy się zastanowić, czy to pracodawca jest kretynem, czy pracownik robi za idiotę?

Napisał(a): ~Krzoki -

[b][/b]Nie wiem na jakiej podstawie Szef nakazał ci dać swoją polisę ale gdy to zrobisz jest to przestępstwo oszustwa z art 186$1KK oraz próba wyłudzenia odszkodowania na pojazd który nie brał udziału w Kolizji drogowej. Pan Szef Niech się zdrowo puknie w głowicę.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kolizja służbowym busem