9
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń106
  • Odpowiedzi2
  • Ocen na +23
9 ppt ?

Konferencja Rafała Trzaskowskiego. (3)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Konferencja Rafała Trzaskowskiego.

Napisał(a): Ada777 -

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski ocenił w poniedziałek, że TVP stała się "gniazdem nienawiści", całkowicie podporządkowanym PiS. Zapewnił, że jego intencją nie było zastraszanie pracowników TVP. "Chodzi o instytucję, która tym ludziom łamie kręgosłupy" - wyjaśnił.
Podczas niedzielnej konferencji prasowej Trzaskowski zapowiedział daleko idące zmiany w TVP, m.in. likwidację całodobowego kanału informacyjnego TVP Info oraz głównego programu informacyjnego TVP1 - "Wiadomości". Później, gdy odczytane zostały pytania od dziennikarzy TVP Info, dotyczące jego niespełnionych dotąd obietnic z kampanii samorządowej, Trzaskowski zareagował: "Spieszcie się państwo zadawać pytania z TVP Info, bo niewiele tygodni już zostało". Słowa te wywołały kontrowersje. Szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski zarzucił Trzaskowskiemu, że zapowiada represje polityczne wobec dziennikarzy.
Rafał Trzaskowski: Jestem politykiem zdrowego rozsądku
Pytany o poglądy, Trzaskowski powiedział, że jest przede wszystkim "politykiem zdrowego rozsądku, politykiem centrum", choć - jak przyznał - ma przekonania liberalne.
Odnosząc się do podpisanej w ubiegłym roku w Warszawie deklaracji przygotowanej przez środowiska LGBT, Trzaskowski podkreślił, że jest to "deklaracja równości". "To, co jest w deklaracji równości, to jest to, żeby wszystkie mniejszości były chronione, żeby nikt nie był atakowany, żeby powiedzieć 'nie' mowie nienawiści i oczywiście chcę, żeby nikt w Polsce nie był atakowany, żeby prezydent, zarówno miasta stołecznego Warszawy, jak i wszyscy samorządowcy, ale również prezydent RP, chronił mniejszości" - wyjaśnił Trzaskowski.
Trzaskowski podpisał "Warszawską Deklarację LGBT+" w lutym 2019 roku. Celem przygotowanego przez stowarzyszenie "Miłość Nie Wyklucza" dokumentu jest - jak można przeczytać na stronie tej organizacji - poprawa sytuacji osób LGBT+ w stolicy. Zakłada m.in. stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+, stworzenie miejskiego mechanizmu szybkiej pomocy dla nich oraz edukację antydyskryminacyjną. ,,,,Chyba jedyny kandydat na prezydenta zdrowo myślącyi dbający o szanowanie praw człowieka.Brawo i miejmy nadzieje,że Trzaskowski wygra wybory prezydenckie.
INTERIA.PL

Re: Konferencja Rafała Trzaskowskiego.

Napisał(a): olacda -

Trzaskowski- "jak zostanę prezydentem, przeznaczę na służbę zdrowia 6 proc. PKB". Tylko, że prezydent nie dzieli budżetu, tylko rząd PIS. Jak on chce to zrobić? Kolejna ściema PO dla głupiego elektoratu, który w ostatnich wyborach zaznaczał logo PO zamiast kratki wyborczej.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Konferencja Rafała Trzaskowskiego.