87
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +22
87 ppt ?

Koniczyna na trawniku (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Koniczyna na trawniku

Napisał(a): ~wierd -

Koniczyna na trawniku - jak się jej pozbyć? Ja wiem, że jest wielu miłośników koniczyny, ale ja do nich nie należę. Do tego jeszcze ten mech na trawniku. Tak się cieszyłam ze swojego ogrodu, a teraz nie mogę patrzeć na te wszystkie chwasty w trawie. Skąd to się bierze? Może wybrałam zły nawóz do trawy? A może źle pielęgnuję trawę? O co chodzi? Mam piękne krzewy ozdobne w ogrodzie, a ta koniczyna na trawniku wszystko szpeci! No i ten mech..
INTERIA.PL

Re: Koniczyna na trawniku

Napisał(a): ~tim -

Koniczyna i mech na trawniku to typowy duet, który pojawia się, kiedy trawnik ma złe warunki do rozwoju 0 brak słońca lub odpowiednich składników odżywczych. Musisz pamiętać o nawożeniu trawnika (około 3 razy w sezonie) nawozem azotowym, no i nie można zbyt nisko kosić, bo to też sprzyja osłabieniu trawy. Żeby pozbyć się mchu i koniczyny powinien pomóc nawóz, tj. siarczan żelaza.

Napisał(a): zbigniew1933 -

Koniczyna łąkowa ma działanie przeciwzapalne, wykrztuśne i przeciwskurczowe.

Stosuje się ją w nieżytach górnych dróg oddechowych, problemach żołądkowych i zaparciach.

Pobudza apetyt, reguluje trawienie i czynności wątroby.

Odwar z ziela aplikowany zewnętrznie łagodzi świąd i uszkodzenia skóry

akacjowa Łatwiej zapobiegać niż leczyć. Najważniejsza sprawa to wypielęgnowana trawa, chwasty powinno się usuwać na bieżąco. Mi ostatnio sąsiadka poleciła sól na chwasty - może i w tym przypadku taki roztwór pomoże.
Po pierwsze...koniczyna nie jest chwastem.

Po drugie... lepiej zapobiegać niż leczyć, jakie to mądre i przemyślane zdanie, jakoś nie trafia do tasiemcowych kolejek w przychodniach i szpitalach, byłabyś dobrym medykiem-prorokiem że tak powiem.

Nadmierne nagromadzenie soli, czyli chlorku sodu powoduje drastyczną zamianę odczynu podłoża i zaburzenie ciśnienia w glebie.

Najbardziej cierpi system korzeniowy roślin, którego siła ssąca nie ma możliwości pobierania wody z gleby, gdyż roztwór soli ją zatrzymuje.

Napisał(a): ~wierd -

zbigniew1933 Nadmierne nagromadzenie soli, czyli chlorku sodu powoduje drastyczną zamianę odczynu podłoża i zaburzenie ciśnienia w glebie.

Najbardziej cierpi system korzeniowy roślin, którego siła ssąca nie ma możliwości pobierania wody z gleby, gdyż roztwór soli ją zatrzymuje.

To co polecasz na wytępienie koniczyny i mchy na trawniku?

~wierd
zbigniew1933 Nadmierne nagromadzenie soli, czyli chlorku sodu powoduje drastyczną zamianę odczynu podłoża i zaburzenie ciśnienia w glebie.

To co polecasz na wytępienie koniczyny i mchy na trawniku?
Musisz bezwzględnie "wytępić" ?

Masz skarby natury na trawniku i chcesz je wyeliminować z biocenozy za wszelką cenę?

Narody zamieszkujące Północ, od niepamiętnych czasów wiedziały o pożytecznych walorach mchów – torfowca, mchu islandzkiego i mchu reniferów.

W kronikach historycznych zachowały się dane na temat odkażających opatrunków na ranach wojowników.

Pradawny autor pisał o tym, że matki w Laplandii wykładały kołyski mchem, zmieniając go rano i wieczorem, dzięki czemu dziecko zawsze było w ciepłym i suchym miejscu.

Narody północy, w tym także Nieńcy, przygotowują z mchu reniferów różne dania, wykorzystując jego właściwość polegającą na wchłanianiu smaku tej żywności,

Mchy pojawiają się na trawnikach rosnących na zbyt twardej, zbitej glebie, szczególnie wyetdy gdy trawnik jest w cieniu.

Warto przekopać trawnik i spulchnić ziemię choć raz do roku a mech się tam nie pojawi.

Choć znam takich co kupują mech do obłożenia ścian budynków, mech okazuje się doskonałym filtrem zanieczyszczonego smogiem powietrza.

"– Jak to się zaczęło?

To już pytanie do Skandynawów, którzy to wymyślili, albo do Włochów, którzy opatentowali.

W Warszawie zainteresowanie jest ogromne, zarówno firm, jak i prywatnych osób, które montują mech u siebie w domu.

Dziennie sprzedajemy ok. 40 metrów kwadratowych mchu – cieszy się Sobkowiak."

Mech można zamówić na stronie mechnasciany.com.pl. Za cztery panele zapłacimy 1900 zł."http://warsza(...)ze.html
« Wróć do tematów
Do góry strony: Koniczyna na trawniku