157
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi30
  • Ocen na +65
157 ppt ?

Koniec celibatu w Kościele? (31)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Koniec celibatu w Kościele?

Napisał(a): ~daro -

Papież Franciszek jest dość liberalnym Papieżem, to wiemy wszyscy. Papież ma dość nowoczesne podejście do rozwodników czy osób homoseksualnych. Teraz znowu szokuje.. Celibat przez wielu, także wiernych, jest krytykowany. Głowa Kościoła rozważa zniesienie celibatu pod pewnymi warunkami. Początkiem tych wielkich zmian miałoby być dopuszczenie do kapłaństwa żonatych mężczyzn. Czy czeka nas rewolucja w Kościele?
INTERIA.PL

Re: Koniec celibatu w Kościele?

Napisał(a): ~juimar70 -

~daro Papież Franciszek jest dość liberalnym Papieżem, to wiemy wszyscy. Papież ma dość nowoczesne podejście do rozwodników czy osób homoseksualnych. Teraz znowu szokuje.. Celibat przez wielu, także wiernych, jest krytykowany. Głowa Kościoła rozważa zniesienie celibatu pod pewnymi warunkami. Początkiem tych wielkich zmian miałoby być dopuszczenie do kapłaństwa żonatych mężczyzn. Czy czeka nas rewolucja w Kościele?
Do rewolucji w kościele daleko na razie sensacje w mediach i tylko tyle.

Re: Koniec celibatu w Kościele?

Napisał(a): ~xyz -

Papież z "nowoczesnymi poglądami" siłą rzeczy musi być heretykiem :P

17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Re: Koniec celibatu w Kościele?

Napisał(a): ~miror -

Dla wiernych to nic nie zmienia. Do tej pory ksiądz utrzymywał nieoficjalnie swoja dalszą rodzinę, teraz będzie utrzymywał oficjalnie i dalszą i bliższą rodzinę. Owieczki, szykujcie się większe wydatki i ostrzejsze strzyżenie.

Re: Koniec celibatu w Kościele?

Napisał(a): ~Itaka -

~Jan Schizma w KK blisko. To będzie początek zapowiedzianej APOKALIPSY.
nie obrażaj kościoła ! to że Watykan upada nie znaczy , że zaraz kościół katolicki zginie , bo zapowiedziane jest apokalipsie , że kościół przejdzie do opozycji . A smok siedmiogłowy będzie prześladował Niewiastę przyobleczoną w słońce z 12 gwiazd nad głową i księżycem pod stopami oraz jej dzieci , dzieci tej Niewiasty - katolików , grekokatolików , prawosławnych , ...itp .

Re: Koniec celibatu w Kościele?

Napisał(a): ~dako -

Kajetana Serio jest liberalny? A cóż niby takiego zrobił dla rozwodników? Na razie nic. A wobec homoseksualistów? Przecież Watykan i Rosja i chyba Irak jako jedyne nie przyjęły rezolucji ONZ w sprawie zakazu karania osób homoseksualnych. Więc jak objawia się jego liberalizm... bo nie pojmuję.
Jego liberalizm polega na tym , że nie ściga pedofili w kościele , chyba , że naprawdę jest zmuszony , nie ściga księży-homoseksualistów itd itp ...

Re: Koniec celibatu w Kościele?

Napisał(a): gość -

Ludzie nieba nie ma, nie ma też aniołów. Obcy przejeli tą planetę, przywlekli swoją bazę zwaną przez was księżycem ,do gry na tej planecie. Wszystko odbywa się według scenariusza jak w filmie. Cały Kościół w mawia wam głupoty ,żebyście oddali im jak i waszych dzieci duszę. Dlatego nie możecie się stąd wydostać. Każda religia jest zarządzana przez obcych. Zjadacie ciało chrystusa , zrobili z was żywych kanibalistów zombiaków.

Re: Koniec celibatu w Kościele?

Napisał(a): Przemysław -

Istmieje liberalny kościół katolicki w spisie kościołów w wikipedji tylko kraje liberalne zezwalają na eutanazje a liberalny kościół katolicki???Ktoś wie o jaką liberalizacje tego parafialnego ciemnego kościału chodzi?Co ma wspólnego liberalizm z katolicyzmem???
« Wróć do tematów
Do góry strony: Koniec celibatu w Kościele?