76
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +20
76 ppt ?

koniecznie unikaj tych rzeczy po jedzeniu! (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

koniecznie unikaj tych rzeczy po jedzeniu!

Napisał(a): Gość -

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wszystko co robimy po jedzeniu, ma duży wpływ na nasze zdrowie. Nikt by nie przypuszczał,że owoce zjedzone po obiedzie, mogą być szkodliwe. Jeżeli zjemy je zaraz po obiedzie te fermentują i kwaśnieją już w żołądku, a to jest przyczyną wielu dolegliwości trawiennych. Kolejną rzeczą, którą każdy z nas na pewno robił, jest picie gorącej herbaty po posiłku. Niestety zawarte w niej substancje mogą wpływać negatywnie na proces trawienia, a dokładniej na wchłanianie substancji odżywczych. Dodatkowo, napój rozcieńcza soki żołądkowe, przez co jedzenie jest trawione wolniej i gorzej.Ostatnią rzeczą jest drzemka po obiedzie. Okazuje się, że może ona zaburzyć trawienie i sprawić, że soki żołądkowe spłyną do jelit, wywołując ich stan zapalny.
Czy wy też popełnialiście te wszystkie błędy? Warto o tym pamiętać, szczególnie w okresie świątecznym, kiedy obiad jest wyjątkowo obfity i kaloryczny :)
INTERIA.PL

Re: koniecznie unikaj tych rzeczy po jedzeniu!

Napisał(a): ~remex -

Ja lubię sobie czasem po obiedzie poleżeć 20 minut, nie zasypiam oczywiście, robię to od wielu lat. Nie wiem co to nadwaga. Co do owoców to pełna zgoda. Herbatka, to zależy ile, klika łyczków nie zaszkodzi. Najważniejszy w odżywianiu jest rozsądek. Nie należy się przejadać, jeść raczej częściej a mniejsze porcje. Ważniejszy od rozsądnego jedzenia jest wysiłek. Codziennie należy przemaszerować, lub przebiec minimum 5 kilometrów, dwa razy dziennie wysiłkiem sprawić podczas ćwiczeń, żeby tętno podskoczyło ponad 120/min., a u starszych przynajmniej 100/minute.

Reklama

Napisał(a): ~wap -

95maagdaa Bardzo lubię sok pomarańczowy, ale też jest bardzo niewskazany po jedzeniu. Oczywiście nie wiedziałam tego i piłam litrami
ja tak litrami erabae owocowa bez cukru sok tylko marchwiowy raz na jakis czas pomaranczowy ja utyje od soku pomaranczowego z kartonu jak bym tak pila litrami,musi byc bez cukru chyba zebym wyciskala,z owocow wtedy nie

Reklama

Napisał(a): Gość -

Znaj proporcja mocciumpanie.....
Najlepiej kieowac sie instynktem.
Mniej czytac bzdur z internetu.
Wiecej sluchac wlasnego organizmu.
Jezeli masz smaka na tlusty boczek, zezryj
go bez oporow.
Na przyklad.
Twoj organizm akurat tego potrzebuje.
I tak dalej.
« Wróć do tematów
Do góry strony: koniecznie unikaj tych rzeczy po jedzeniu!