2
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń42
  • Odpowiedzi1
  • Ocen na +3
2 ppt ?

KONWENCJA WYBORCZA KOALICJI OBYWATELSKIEJ ROZCZAROWAŁA POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO!!! Bo nie na "orliki" Polacy czekają!!! (2)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

KONWENCJA WYBORCZA KOALICJI OBYWATELSKIEJ ROZCZAROWAŁA POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO!!! Bo nie na "orliki" Polacy czekają!!!

Napisał(a): ~lis2012 -

Grzegorz Schetyna przedstawił w trakcie swojego wystąpienia sześć zobowiązań Koalicji Obywatelskiej - "szkołę bez chaosu", darmowy bilet dla ucznia, orliki i drogi rowerowe, zdrowe powietrze bez smogu, program dla seniorów, a także reformę samorządów kończącą z "dublowaniem obowiązków" wojewodów i marszałków województw.
Opozycja nie daje Polakom wizji Polski dużo lepszej. Nie daje społeczeństwu nadziei, że w nieodległym czasie (kilkanaście lat) w Polsce będzie tak jak za zachodnią granicą. Partia rządząca obiecuje to czego pragną Polacy. Chociaż to co robi temu zaprzecza. No bo jeżeli płaca minimalna wyniesie w 2019 r. 2255 PLN brutto (ok. 500 EUR). To będziecie zapieprzali za jakieś 1600 (ok. 370 EUR) na rękę. Skandalem jest, że w Państwie, które 30 lat temu „wyszło z komunizmu”. Jest prawie 15 lat w strukturach Unii Europejskiej. Płace i emerytury są na poziomie Rosji. Cztero, pięciokrotnie niższe niż w cywilizowanych Krajach Europy. Moim zdaniem jeżeli „PiS`owski Rząd” sypnął „500+” za nic nie robienie, to każda podwyżka płac, emerytur mniejsza od 500 PLN/mc jest kpiną. W takim tempie (podwyższając płacę minimalna corocznie o 100 PLN) Polacy osiągną standard europejski za jakieś 100 lat. Tylko szokowy wzrost najniższej płacy o 100% najniższych emerytur o 1000 PLN/mc przybliży stopę życiową Polaków do średnio europejskiej. Dziwię się, że społeczeństwo Polskie znosi w milczeniu upokarzające godności człowieka zarobki. Nie po to przed laty ludzie strajkowali z narażeniem życia. Potem (w 2003 r.) głosowali w referendum za przystąpienie do Unii Europejskiej żeby wybrańcy pławili się w luksusach. Patrz: politycy, bankierzy, członkowie rad nadzorczych i wieli innych. Ok. 10% społeczeństwa. A reszta zapieprza na nich za 2 tys. PLN/mc.
INTERIA.PL

Re: KONWENCJA WYBORCZA KOALICJI OBYWATELSKIEJ ROZCZAROWAŁA POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO!!! Bo nie na "orliki" Polacy czekają!!!

Napisał(a): ~GOŚĆ -

czyli nieszczęśniku jak POwce wrócą do władzy to już te bogacze nie będą się pławić w luksusach czyli zabiorą 500+ i pogonią burżujów na orliki na świeże powietrze szczaw i mirabelki JUŻ LECE GŁOSOWAĆ NA NIEUDACZNIKÓW POskich
« Wróć do tematów
Do góry strony: KONWENCJA WYBORCZA KOALICJI OBYWATELSKIEJ ROZCZAROWAŁA POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO!!! Bo nie na "orliki" Polacy czekają!!!