20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń190
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +0
20 ppt ?

Korekcja wzroku laserem (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Korekcja wzroku laserem

Napisał(a): 3manka -

Widze na forum wiele takich tematów, ale dotyczą one osób, które maja lub miały poważna wadę wzroku. Mnie natomiast interesuje zagadnienie, gdy ktoś używa okularów tylko do czytania, a poza tym widzi normalnie. Po 40-50 tce prawie każdy musi sięgać po takie okulary. Jest to meczące , gdy np. w pracy muszę co chwila zakładać i zdejmować okulary, bo potrzebne mi są tylko do małych tekstów lub księgowania na komputerze, natomiast, gdy rozmawiam z klientem muszę je zdejmować, bo zakłócają moje widzenie. Dlatego myślę, o laserowej korekcji i szukam opinii na ten temat. Dziękuję.
INTERIA.PL

Re: Korekcja wzroku laserem

[cytat kogo=gość]Chyba żartujesz, oczekując tutaj odpowiedzi.Fachowców pytaj,
czy to mozliwe. Jest jeszcze jedno rowiązanie, okulary dwuogniskowe.
Do czytania, i zwykłe szkła. ( albo tylko z dolnym szkłem do czytania,
z wycięta górą

[nie oczekuje rad od fachowców, a tylko od osób. które przez to przeszły i czegoś doświadczyły, a wiec coś wiedza]

Reklama

gość Najwygodniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji, tj. dla osób z tzw. prezbiopią (problemy z widzeniem na małe odległości) są okulary progresywne - widzisz i to co jest blisko i to co jest daleko
Tak dziękuję, właśnie udało mi się nawiązać kontakt z klinika i okazuje się, ze na prezbiopie nie robi się zabiegów laserem, o czym nie miałam pojęcia. Okulary mnie nie zadawalaja, bo trzeba je mieć na nosie cały czas (wiadomo to przeszkadza, szczególnie, gdy wiesz, ze potrzebujesz je tylko do jednej czynności), ale rozwiązaniem może być soczewka kontaktowa progresywna.

Reklama

Napisał(a): gość -

Witaj,
Oczywiście możesz skorygować małą wadę, jednak będziesz musiał najpierw wybrać na badania do specjalisty który stwierdzi którą metodę w twoim przypadku można zastosować,
od znajomych wiem ze klinki Lexummedica wykonują takie zabiegi. Mają klinki w większych miastach Polski jak i zaprzyjaźnione gabinety w całej Polsce, sprawdź ich stronę, myślę ze znajdziesz tam odpowiedzi na frapujące cię pytania.
www.lexummedica.pl
Pozdrawiam

Reklama

Napisał(a): gość -

Ja sie wybieram na darmowe badanie wzroku - w pazdzierniku beda w katowicach i zastanawiam sie jak wyglada to w przypadku prezbiopii - prawdopodobnie wlasnie od tego pogorszyl mi sie wzrok ostatnio, ale to ponoc dopada kazdego po 40-tce :) no i musze sie przebadac, bo coraz gorzej mi sie czyta.

jesli ktos chce sie ze mna podzielic informacjami o tym, jak to wyglada, to bede wdzieczna.

ania

Napisał(a): ~MadziaSz -

Też miałam operację wady wzroku i włąsnie jakoś nazywało się Lentivu ;) Też miałam w optegrze z tym że w Lublinie. Nie noszę okularów już ... w końcu !!! ;) I soczewek, które jak miałam zakładać to aż mi się słabo robiło. A tak, miałam zabieg i jakoś normalnie żyję w koncu kazdego dnia.

Napisał(a): ~BratniaDusza -

Tak jak ktoś tutaj pisał jest taki Zabieg jak Clearvu proponowany przez Optegrę. ;) Ja miałam normalną laserową korekcje wzroku lentivu wOptegrze w Poznaniu. Trafiłam na świetną panią dr n. med. Magdalena Mazurek, która przeprowadzała mi badania kwalifikacyjne. Wszystko wyjaśniła na konsultacji co i jak ;) Potem miałam u niej kontrole pozabiegową.

Napisał(a): ~Trollowa -

~simma o to nawet nie wiedziałam ze maja taki zabieg. Ale fakt że Optegra jest dobrym miejscem - maja wyspecjalizowanych lekarzy i nie ma co sie obawiać oddania w ich ręce!
Lentivu to ja miałam tutaj już jakies 2 lata temu. Od tamtej pory nie mam okularów, robie to na co mam ochotę. Tak samo jest ze wspinaczką ;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Korekcja wzroku laserem