Odpowiadasz na:
Kosciół Rydzyka przekreśla wolę Bożą...

polanka3
Temat dodał(a):
polanka3 -
Bóg dał człowiekowi wolną wolę, więc nie może być narzucana wola drugiej osoby. A to kościół Rydzyka narzuca swojej okłamywanej Rodzince Radia Maryja wolę - każe się modlić za posłów i senatorów. Nie pyta się tych posłów i senatorów, czy życzą sobie takiej modlitwy. Jest to jawne zniewolenie drugiego człowieka. A żeby było śmieszniej, to taki okłamywany człek ma się modlić za posłów przydzielonych losowo przez kościół Rydzyka. Ci, co się będą modlić za tych posłów i senatorów, też są zniewoleni, bo się muszą modlić za posłów, których wskaże im los, a nie własne sumienie. To nie jest wiara, to jest manipulacja.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Kosciół Rydzyka przekreśla wolę Bożą...

Napisał(a): polanka3 -

~gos
polanka3
~gos
polanka3
~gos
polanka3
~gos
polanka3
~gos polanka3 Gos - przede wszystkim kłamiesz, bo św. Szczepan nigdy nie był katolikiem...był po prostu Żydem - taka jest prawda.Nie ja kłamię tylko ty.
(59): Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: Panie Jezu, przyjmij ducha mego! [BT, Dz 7]

Od kiedy to żydzi modlą się do Jezusa? Szczepan porzucił żydostwo i został katolikiem.
Był Żydem i był ukamienowany przez Żydów...tak jak podczas św. inkwizycji, katolicy palili katolików.
Kłamiesz, bo nie podałeś żadnego argumentu, a to jest kłamstwo.
Zapominasz że inkwizycję to pierwsi żydzi zastosowali wobec katolików. I tyle co protestanci spalili ludzi na stosach to katolicy nigdy. A argument to ci podałem z Biblii, jak go nie uznajesz to trudno. Żyj dalej w kłamstwie.
Joanna d,Arc była katoliczka i została spalona przez katolików.
No widzisz... w religii nie ma wiary, religianci nawzajem się zwalczają.
Sam papież Paweł III, głowa KK, zamordował swoją matkę dla zysku...a przykazanie VI mówi - nie zabijaj.
Taka jest prawda i tej prawdy nie przykryjesz swoim kłamstwem.
Tym chcesz usprawiedliwić zbrodnie żydów i protestantów? Tak usprawiedliwiasz nienawiść do Kościoła Jezusa? Czy tak bez sensu to napisałaś? A jak powołujesz się na Joannę D'Arc to sprawdź kto i dlaczego ją skazał.
Manipulujesz..to ty chcesz usprawiedliwić katolików, którzy mordowali katolików. Żadnego morderstwa nie można usprawiedliwić wiarą, obłudna wiarą.
Za św. inkwizycję odpowiedzialni są katolicy...a gdy ta inkwizycja się zrodziła, protestanci byli w KK.
Boisz się prawdy i kłamstwo kłamstwem popychasz.
Nigdzie nie usprawiedliwiam katolików. Ale jak uważasz że katolicy są winni Inkwizycji to i ty przyjmij odpowiedzialność za winy protestantów. A jak twierdzisz że protestanci byli wtedy w KK to i wina za katolicką inkwizycję na nich spada.
Protestanci nie są odpowiedzialni za powstanie św. inkwizycji, bo kościół protestancki w owym czasie nie istniał...więc za powstanie tej inkwizycji wyłącznie odpowiedzialni są katolicy, a raczej duchowieństwo KK, bo zwykli katolicy też byli paleni na stosach...
Taka jest prawda i żadnym kłamstwem jej nie przykryjesz.
Za powstanie inkwizycji są odpowiedzialni żydzi bo to oni pierwsi mordowali katolików, jak choćby Szczepana. Ale protestanci są nie lepsi bo mordowali jeszcze więcej i okrutniej. I taka jest prawda. I nie kłam że powiedziałem iż to protestanci są odpowiedzialni za powstanie inkwizycji. Są odpowiedzialni za zbrodnie przeciwko chrześcijanom.
Tylko i wyłącznie duchowni KK są odpowiedzialni za św. inkwizycję. Nie dość, że mordowali, palili żywcem na stosach, to jeszcze czynili to w imię Boga. Czyli za te okrutne mordy chcieli oskarżyć Boga. A Bóg dał VI przykazanie - nie zabijaj...o tym zapomnieli.

Napisał(a): ~gos -

polanka3
~gos
polanka3
~gos
polanka3
~gos
polanka3
~gos
polanka3 Gos - przede wszystkim kłamiesz, bo św. Szczepan nigdy nie był katolikiem...był po prostu Żydem - taka jest prawda.
Nie ja kłamię tylko ty.
(59): Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: Panie Jezu, przyjmij ducha mego! [BT, Dz 7]

Od kiedy to żydzi modlą się do Jezusa? Szczepan porzucił żydostwo i został katolikiem.
Był Żydem i był ukamienowany przez Żydów...tak jak podczas św. inkwizycji, katolicy palili katolików.
Kłamiesz, bo nie podałeś żadnego argumentu, a to jest kłamstwo.
Zapominasz że inkwizycję to pierwsi żydzi zastosowali wobec katolików. I tyle co protestanci spalili ludzi na stosach to katolicy nigdy. A argument to ci podałem z Biblii, jak go nie uznajesz to trudno. Żyj dalej w kłamstwie.
Joanna d,Arc była katoliczka i została spalona przez katolików.
No widzisz... w religii nie ma wiary, religianci nawzajem się zwalczają.
Sam papież Paweł III, głowa KK, zamordował swoją matkę dla zysku...a przykazanie VI mówi - nie zabijaj.
Taka jest prawda i tej prawdy nie przykryjesz swoim kłamstwem.
Tym chcesz usprawiedliwić zbrodnie żydów i protestantów? Tak usprawiedliwiasz nienawiść do Kościoła Jezusa? Czy tak bez sensu to napisałaś? A jak powołujesz się na Joannę D'Arc to sprawdź kto i dlaczego ją skazał.
Manipulujesz..to ty chcesz usprawiedliwić katolików, którzy mordowali katolików. Żadnego morderstwa nie można usprawiedliwić wiarą, obłudna wiarą.
Za św. inkwizycję odpowiedzialni są katolicy...a gdy ta inkwizycja się zrodziła, protestanci byli w KK.
Boisz się prawdy i kłamstwo kłamstwem popychasz.
Nigdzie nie usprawiedliwiam katolików. Ale jak uważasz że katolicy są winni Inkwizycji to i ty przyjmij odpowiedzialność za winy protestantów. A jak twierdzisz że protestanci byli wtedy w KK to i wina za katolicką inkwizycję na nich spada.
Protestanci nie są odpowiedzialni za powstanie św. inkwizycji, bo kościół protestancki w owym czasie nie istniał...więc za powstanie tej inkwizycji wyłącznie odpowiedzialni są katolicy, a raczej duchowieństwo KK, bo zwykli katolicy też byli paleni na stosach...
Taka jest prawda i żadnym kłamstwem jej nie przykryjesz.
Za powstanie inkwizycji są odpowiedzialni żydzi bo to oni pierwsi mordowali katolików, jak choćby Szczepana. Ale protestanci są nie lepsi bo mordowali jeszcze więcej i okrutniej. I taka jest prawda. I nie kłam że powiedziałem iż to protestanci są odpowiedzialni za powstanie inkwizycji. Są odpowiedzialni za zbrodnie przeciwko chrześcijanom.

Reklama

MissSilentMegan ~gos

CZĘŚĆ II

A ty próbowałaś wmawiać kłamstwa... Nadal nie chcesz odpowiedzi. Skoro nie chcesz podać kiedy coś było powiedziane.

We wcześniejszych wpisach podałam tobie numer strony, daty oraz zrzuty z ekranu. Chyba potrafisz czytać ze zrozumieniem?!

Wiem, że czerpiesz wiedzę z innych stron. Nawet antychrześcijańskich takich jak racjonalista. Tym pokazujesz że nie jesteś chrześcijanka. Chrześcijanie czerpią wiedzę o Bogu z Biblii a nie z neta.

Bardzo mnie to cieszy, że w końcu zauważyłeś to, że wiedzę na temat chrześcijaństwa czerpię z innych chrześcijańskich stron. Natomiast to, co się tyczy z racjonalisty to tam zaglądam tyle, co kot napłakał.

Przede wszystkim, o jakich chrześcijan tobie chodzi ~gos?! Po wielkich schizmach wschodniej i zachodniej dość sporo namnożyło się odłamów chrześcijaństwa.
Owszem źródłem wiedzy o Bogu jest Biblia, ale chrześcijanie czerpią też wiedzę z innych pism chrześcijańskich. Biblia nie jest jedynym wyznacznikiem wiedzy o Bogu, Jezusie, Duchu Święty, Apostołach, życiu pierwszych chrześcijan etc. etc. etc.
Mamy XXI wiek i technologia idzie do przodu. Wszystkiego oczywiście nie da się zastąpić Internetem jak np. Mszy Świętej. Podałam tobie wcześniej dwa linki do internetowych wersji Biblii. Pierwszy z nich odsyłał do strony Biblia Deon. Natomiast drugi odsyłał do różnych tłumaczeń i wydań Biblii.

To jest zaśmiecanie i pisanie kłamstw bo powołujesz się na rozmowy które nie prowadziłem. Boisz się prawdy.
Skoro tak buntowniczo zareagowałeś to znaczy, że to prawda. I w dalszym ciągu będę uważać, że nie jest to zaśmiecaniem tematu. W tamtym temacie, który wcześniej podałam jest twój nick ~gos. Styl pisania cię zdradza. Ten sam manewr, który zastosowałeś w tamtym temacie wobec ~25tys stosujesz w stosunku do innych ludzi.

Stosujesz metodę małpowania cudzych zdań tylko po to, aby odwrócić kota ogonem, aby wyszło na twoje. W czasie trwania twojej furii dochodzi to tego, że wyzywasz ludzi niepodzielających twojego zdania od świrów czy debili. Wtedy udowodniłeś ~gos, że nie masz żadnych zasad moralnych.

Możesz sobie wątpić.,Ja wątpię, a nawet jestem pewny że nie jesteś chrześcijanką. Chrześcijanie czerpią wiedzę o Bogu z Biblii a nie ze stron antychrześcijańskich. A ty przypominasz mi tych co ukamienowali jednego z pierwszych katolików Szczepana.
I owszem wątpię! Baaa... nawet nie wierzę ci, że jesteś chrześcijaninem. Jak dla mnie chrześcijanami tu na Interii są m.in. takie osoby jak ~KaToLiK, ~Chrześcijanin. i ~Dorcia. Mógłbyś się od nich wiele nauczyć :-)
Wiedzę na temat chrześcijaństwa czerpię z różnych stron chrześcijańskich.
Znowu odbijasz piłeczkę ~gos :-)

Potrafię. Jak nie wiesz kim są chrześcijanie to trudno. Pewnie to jedno z tych trudnych słówek które się uczysz. Dla mnie prawdziwi chrześcijanie to członkowie Kościoła Jezusa. A dla nich wiedza o Bogu pochodzi z Biblii. I mimo XXI wieku treść tej Biblii jest niezmienna. Zaśmiecasz temat. Zamiast prowadzić rozmowę powołujesz sę na to że ja rzekomo gdzieś coś komuś napisałem co nijak się ma do naszej rozmowy... A że to nie ja napisałem to już nie ma dla ciebie znaczenia. Myślisz że będę szukał po całym forum co ktoś napisał i się do tego odnosił? Szkoda mojego czasu na takie śmieci. I skąd wiesz że chodziło o rozmowę z 25tys? Nie powiedziałem która jest nieprawdziwa :) Czyżbyś podszywała sę pod mój nick? A to czy uznajesz mnie za chrześcijanina mnie nie obchodzi. Ktoś kto nie potrafi uszanować Kościoła Jezusa zawsze będzie przeciwko mnie.

MissSilentMegan ~gos

Odpowiedź do ciebie musiałam podzielić na DWIE CZĘŚCI. Liczba znaków jest ograniczona - do 4000.

CZĘŚĆ I
Zacytowałaś swoją wypowiedź a nie moją. Nie pytałem o twoje kłamstwa.
Jak widzę w dalszym ciągu tego nie rozumiesz. I ty się uważasz za osobę inteligentną?! Niezły żart!
Napisałam ci, że ty cytując moje komentarze ucinasz je lub wybierasz sobie tylko to co ci pasuje.

Nie musisz uznawać takiej odpowiedzi jaką ci daję. Ja nie uznaję twojej. Pytanie na odpowiedź. OK?

Bardzo dziękuję ci za tę informację. Chociaż się z nią nie zgadzam.

Dla ciebie to jest trudne słowo z którego się tłumaczysz. :) Szkoda mojego czasu. Skoro i tobie się nie chce. Nie zamieszam po kilka razy powtarzać pytania.
Dla mnie większość słów nie jest trudna ponieważ systematycznie poszerzam swoją wiedzę :-) Ale z tego co widzę to takie są osoby (np. taki ~gos) którym trzeba niektóre zwroty czy skróty tłumaczyć.

Nie zapomniałem, podałem adres strony to google. A przepraszam, zapomniałem że nie znasz adresu strony google :) To google.pl. To ty zapomniałaś i nadal nie podajesz adresu :)
Hiperłącze do Google znam. To, co podajesz w dalszym ciągu nie jest tym, o co mi chodziło. Ty miałeś podać link do strony skąd skopiowałeś historyjkę. „Zapomniałeś” podać linku, z którego skopiowałeś tekst. To ta historyjka w czerwonej rameczce. Widzisz ją? Skąd ją skopiowałeś?

Zdjęcie

To, co podałam wcześniej to nie jest link tylko to jest zrzut z ekranu. Czym innym jest link a czym innym jest zrzut z ekranu. We wcześniejszych komentarzach podałam nawet numer strony oraz jest widoczna data.

A więc jak widać jest ponad mld katolików. Nigdzie nie pisałem że chodzi o Polskę tylko o katolików. Nie manipuluj. Katolicy są na całym świecie. Co jest chamstwem? Napisałem prawdę. Katolików jest ponad miliard.

Owszem nie napisałeś nigdzie, że chodzi też o Polskę. Potraktuj ją, jako ciekawostkę.

Widzisz ~gos i już zaczynasz kręcić! Twoim chamstwem było to, że z góry założyłeś, iż nie podam ilu jest katolików. Dodatkowo zarzuciłeś mi, że tego nie zrobię nazywając mnie hipokrytką. Więc nie napisałeś wówczas prawdy tylko kłamliwe oszczerstwo.

Choćbyś powtarzała to setki razy to i tak nie zmieni to faktu iż nie potrafisz zacytować mojego kłamstwa bo go nie znalazłaś. Może za wolno przyswajasz wiedzę skoro takie słowa są dla ciebie za trudne. Ja je znałem już kilkadziesiąt lat temu. Hiperłącze to adres. To ty zapomniałaś podać skąd ściągnęłaś swoje teksty. Wstydzisz się że korzystasz z antychrześcijańskich źródeł? Myślałem, że się domyślisz że chodzi o cały świat a nie Polskę. Jak w Polsce może być ponad miliard katolików jak tu nie ma tylu wszystkich ludzi? Cóż, nie powinienem zakładać że się do czegokolwiek domyślisz... za wysoko oceniłem twoją inteligencję. To moje kłamstwo bo wykazałem że mam rację? Zarzuciłaś mi nieprawdę (co często robisz) jak napisałem że jest ponad miliard katolików a jak poprosiłem o inne dane to... potwierdziłaś że mam rację. Jak widać kłamstwo ma krótkie nogi.

Reklama