202
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi151
  • Ocen na +0
202 ppt ?

kosmetyki naturalne (152)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: kosmetyki naturalne

Napisał(a): Gość -

Kosmetyki naturalne mają także te znane firmy takie jak Vichy. No oczywiście to inny pułap cenowy, wiadomo, ale np. ja je kupuję w tanim sklepiku eko-kosmetyki Juventy w CH Manufaktura w Łodzi. Mają tam też właśnie kosmetyki mniej znanych marek właśnie jakieś z glinką i tym podobne, wybór bardzo duży. Poza tym mnie często kosmetyki uczulają, więc te naprawdę naturalne są idealne dla mnie ;-)

Ja generlanie jest za tym co jest EKO, pod warunkiem, że nie jest to jedynie jakiś zabieg marketingowy, ale faktycznie jest to rzecz naturalna. Wiadomo, jakieś tam chemiczne rzeczy muszą być bo inaczej wszystko by się poppsuło zanim byśmy dostały te kosmetyki w sklepie :D Ja również jestem z Łodzi i jak jeden z przedmówców, mogę polecić sklepik eko-kosmetyki juventy w manufakturze, dobre ceny i fajny wybór.

Reklama

ja jestem jak najbardziej za tym, żeby używać kosmetyków naturalnych z kliku powodów, są one bezpieczne dla naszej skóry, bo jeśli sa oparte o "dary natury " nie powinno być ryzyka podrażnienia skóry. Po drugie takie kosmetyki są dużo bardziej skuteczne w walce z niektórymi problemami skórnymi. Ostatnio miałam przyjemność używać naturalnych kosmetyków aanatural z Nowej Zelandii i przyznam, że są naprawdę super.
Moim zdaniem jak najbardziej warto używać naturalnych kosmetyków.

naturalne są wg mnie najlepsze, tyle tylko, że trzeba mieć na uwadze fakt, iż kosmetyk kosmetykowi nie równy. Jednym słowem przed zakupem koniecznie czytać etykietki, bo to co z nazwy jest naturalne może być sztuczne jak diabli. Ja osobiście ograniczam używanie gotowych kosmetyków do niezbędnego minimum - wiadomo, całkowicie wyeliminować się ich nie da, bo na przygotowywaniu własnych preparatów kosmetycznych (zależnie od potrzeb oczywiście) mogłoby zejść całe życie, a przecież nie o to w życiu chodzi żeby się tylko i wyłącznie "pielęgnować i kosmetykować". W każdym razie od dwóch lat mniej więcej robię sobie naturalne maski na twarz, ciało i włosy, naturalne pilingi itp. Czy jest lepiej? Nie wiem, ale przynajmniej mam tę satysfakcję, że faktycznie wykorzystuję naturę a nie chemię

Reklama

Prawda, przy wyborze eko kosmetyków w pierwszej kolejności trzeba się sugerować certyfikatami, np. ecocert, bo to nam właśnie potwierdza na ile naturalny jest dany kosmetyk. Ja w tej chwili nie stosuję już innych kremów czy szamponów niż naturalne. W przeciwieństwie do tych chemicznych te naturalne bardzo fajnie pachną no i w ogóle nie uczulają. Jakbyście szukali kiedyś sklepu który ma całkiem spory wybór certyfikowanych naturalnych kosmetyków to zachęcam do odwiedzenia apteki za grosze w łódzkim centrum handlowym manufaktura.

Witam,
Ja na przykład stosuję naturalne kosmetyki bo muszę, mam wysypkę odrazu jeżeli jakiś porządnych nie użyję. Od 3 misięcy już stosuję kosmetyki firmy CaliVita. Poczytajcie:http://kremdo(...)com.pl/
i jestem z nich bardzo zadowolona, a cenowo wcale nie są takie drogie w porównaniu do innych z tej półki. Także polecam, jak nie macie czego innego na oku.

Reklama

Witam,
Długo nie mogłam się przekonać do kosmetyków naturalnych, bo przecież teraz dużo firm reklamuje swoje kosmetyki jako naturalne, aż w końcu znalazłam prawdziwe kosmetyki naturalne, które posiadają wszystkie certyfikaty i badania. Kosmetyki te są naprawdę wspaniałe, oczyszczają skórę z chemii. Skóra po niech jest całkiem inna niż po tych chemicznych kosmetykach, jest delikatna, oczyszczona, miękka. Gorąco wszystkim polecam. Spróbujcie a poczujecie różnicę i przekonacie się, jakie są cudowne.
www.armonie.pl

Dziewczyny widzę, że każda sroka swój ogonek chwali. Fakt faktem wiele, naprawdę wiele kosmetyków udaje swą ekologiczność. I proszę nie piszcie, że jakiś kosmetyk ma wszystkie badania i certyfikaty bo to zupełna mrzonka. Poza tym, czemu tak bardzo zachwalacie najczęściej drogie kosmetyki. Ok, niektóre mają składniki pochodzące z określonych rejonów ale czy zawsze cena przekłada się na jakość i ekologiczność kosmetyku?

Na ekologicznosc kosmetyku przekladaja sie skladniki, a nie cena. Z moich obserwacji wynika ze eko kosmetyki wcale nie musza byc drogie tylko trzeba poszukac. Mysle ze te najprawdziwiej naturalne i tanie nie maja po prostu promocji dlatego widzimy Tolpe i Kinge Rusin, a ile ososb wie ze polskie labolatoria Floslek maja (od niedawna zreszta) biocertyfikowana linię kosmetyków?

Floslek ma linie beeco z certyfikatem ECOCERT, to druga firma z tym certyfikatem w Polsce. Generalnie niewiele polskich firm ma jakies certyfikaty. Przypuszczam ze spelnienie wymagań nie jest latwe, a dwa ze konsumenci w wiekszosci malo zwracaja uwagę na ekologiczne kosmetyki. Wiekszosc wierzy \\\"na slowo\\\" ze dany produkt jest naturalny...

przy okazji link to ciekawego artykuluhttp://biokur(...)tycznej

Ok zgadzam się, o ekologiczności kosmetyku świadczy skład, opakowania i technologia też powinna. O ile się orientuję to takie międzynarodowe certyfikaty sprawdzają raczej dokładnie każdy szczegół. I wiesz fajnie, że to nasza rodzima firma dostała to odznaczenie. A co z kosmetykami, które nie mają certyfikatu?

Napisał(a): gość -

no pewnie że warto używać kosmetyków naturalnych, ba nawet trzeba. Ja ostatnimi czasy stosuje kosmetyki z linii Lady Mineral. Dla niektórych moze mało znane ale warte uwagi. Robi sie je na bazie minerałów z Morza Martwego, są certyfikowane izraelskim papierkiem wiec nie jest to zaden bubel. Poza tym mają dużo ciekawych rzeczy, np Masa do ciała mango z tej samelj linii kosmetyków. Jest od wyboru do koloru. I uwierzcie, wole korzystac z tych kosmetyków niz niszczyc ciało jakąś tam chemią.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • mineral beauty system opinie
  • kosmetyki naturalne forum
  • minerals beauty system
  • chińskie kosmetyki naturalne forum
  • czy warto uzywac kosmetykow naturalnych
  • mineral beauty system wizaz
  • kosmetyki mineral beauty system opinie
  • mineral beauty opinie
  • naturalne kosmetyki forum
Do góry strony: kosmetyki naturalne