430
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń28 tys.
  • Odpowiedzi90
  • Ocen na +215
430 ppt ?

Koszty pochówku w religiach (91)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Koszty pochówku w religiach

Napisał(a): Gość -

Zazwyczaj są bardzo wysokie, składa się na to;

Drogie ceremonie i religijne rytuały -wysokie honorarium kapłana nie znającego litości nad jeszcze żywymi.

Zaskoczył mnie swym twierdzeniem nasz forumowicz, jako były świadek Jehowy wykluczony za to że miał odwagę używać bożego daru -rozumu.

Twierdzi on że przeciętny pochówek jakiegoś świadka wynosi około 10 tys złotych...niesamowite bo ja spaliłem dziadka za 600 zł.

Fakt że bez długich i chudych rąk księdza, sam pożegnałem dziadka żartując w trakcie palenia ( uwielbiał robić kawały innym ) i mam nadzieję że rozweseliłem go na ruszcie.
INTERIA.PL

Re: Koszty pochówku w religiach

Napisał(a): Gość -

~gość A stypa? A nagrobek? A miejsce na cmentarzu?
Nagrobek i stypa potrzebne zmarłemu, podobnie jak kadzidło?

Te imprezki są dla żyjących i to oni świętują, zwłoki traktują jak lalkę do malowania wkładając do ciasnego pudełka.

Cała ziemia jest ogromnym cmentarzem, całe pokolenia kości w niej pogrzebane.

Te "wyjątkowe miejsce" zwane cmentarzami też są dla żywych, zmarłemu wszystko jedno.

W sumie wychodzi na to że to żywi potrzebują cmentarnej rozrywki i na to wydają kasę.

Napisał(a): ~bego -

Na pewno koszty tradycyjnego pogrzebu są większe, pogrzeb z urną wychodzi o wiele taniej.

Należy już na samym początku zaznaczyć, że to ile kosztuje pogrzeb zależy w dużej mierze od tego, gdzie organizowana będzie ceremonia. Ceny w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław mocno odbiegają od tych w mniejszych miejscowościach. Istnieją ponadto istotne różnice w cenach również między dużymi miastami. Koszt pogrzebu w Warszawie będzie średnio o 300 – 500 złotych droższy niż pogrzeb w Poznaniu. Duży wpływ na różnice cen mają czynniki mikroekonomiczne – Warszawa jest droższa niezależnie od tego, czy są to usługi pogrzebowe, czy usługi fryzjerskie. Wahania cen wynikają również z różnic w wysokości opłat cmentarnych – grób na cmentarzu w Warszawie jest dużo droższy od podobnego grobu na cmentarzu w Swarzędzu.

Napisał(a): ~bego -

Podstawowe koszty pogrzebu z trumną

W przypadku pogrzebu z trumną podstawowa usługa pogrzebowa obejmuje między innymi:

odbiór zwłok z domu, szpitala, zakładu medycy sądowej lub innego wybranego miejsca oraz ich transport do chłodni –cena tego etapu pogrzebu to średnio 350 – 450 złotych i jest uzależniona przede wszystkim od dystansu;
przygotowanie ciała do pogrzebu, czyli mycie, czesanie, golenie oraz ubranie – cena usługi nie przekracza z reguły 300 złotych;
przechowywanie ciała w chłodni do pogrzebu – większość zakładów pogrzebowych korzysta z chłodni szpitalnych lub zakładu medycyny sądowej, gdzie ciało może przebywać bez dodatkowych opłat przez 3 dni od daty zgonu. Szacunkowy koszt za każdą kolejną dobę to 50 złotych;
organizację pochówku – przewóz karawanem, kondukt pogrzebowy, poprowadzenie pogrzebu przez księdza lub mistrza ceremonii, w przypadku pogrzebu świeckiego, opuszczenie trumny do grobu oraz zasypanie mogiły – szacunkowy koszt to ok. 1.200 – 1.400 złotych;

Napisał(a): ~lola -

~hieronim Ja już mam wszystko zaplanowane. Kremacja bez udziału "osób obcych" a prochy do morza. Tanio, czysto, szybko no i dzieciom nie zostawiam żadnych kłopotów. Grób ani mnie ani im nie jest do niczego potrzebny.
Z tymi prochami do morza-to może dowiedz się dokładnie,bo z tego co wiem nasze przepisy zabraniają takiego ceremoniału(zdaję sie chodzi o ochronę wód)

Napisał(a): ~julka -

bydlun z Zusu dostaniesz 4 tyś i z tego po wizycie w zakładzie pogrzebowym może zostać Ci 1 tysiąc, Ceny to sprawy kościelne, cmentarz, ksiądz stypa. cmentarz jeżeli nowy grób na parafialnym to wydatek do 4 tyś, pleban minimum 700 zeta stypa średnio 40 zeta za osobę.
ZZUS w pierwszej polowie 2018 --5 tysiecy zl a w drugiej juz 6 tysiecy.To jest w normie,Ale jesli nie masz miejsca dla zmarlego to nie wiem jak to wyglada,ja zmiescilam sie w 6 tysiacach.Osobno nagrobek ,oprawa i inne koszty.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Koszty pochówku w religiach