Komentarze (282)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Olka -

Dlatego tak poszukują od nas osób do pracy, u nich deficyt a u nas coraz więcej osób decyduje się na tego typu pracę. Moja koleżanka ze studiów jeździ praktycznie co rok do Niemiec właśnie z jakąś agencją chyba medipe o ile się nie mylę. Nie chce jeździć na własną rękę, bo się boi troszkę, a tam mówi, że ma stały kontakt, premie i płacą ok.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~teżmicoś -

Po latach bezprawia, w którym utonęły wszystkie opiekunki wschodnioeuropejskie na pozostawionym bez kontroli rynku opiekuńczym - nagle najważniejsza ustawa rządu merkel, ma uregulować wszystko. Że merkel jest hipokrytką - to wiemy, ale ona sama nie wie, że najpierw musi złapać za mordę własne organizacje robiace zyski na opiece we współdziałaniu z polskimi oszustami zgrupowanymi w agencjach. Pod ich lobby wszystkie nowe przepisy bedą sprowadzane do poziomu; żeby było, tak jak było. Ileż to już pomysłów było ściągania różnych nacji do opieki - a wszystkie miały obiecane kokosy ...... tylko w sprawie Polaków jakoś nic się nie obiecuje, bo oni gnębieni niskimi stawkami w Polsce - poprostu jadą i pracują. To że na nich zarabia mafia opiekuńcza - przez Niemców jest kwitowane małą szkodliwością społeczną ....... niewolnictwo za wszelką cenę, zastępowane u nas przez niewolnictwo Ukrainek. Kto myśli - ten wie, dlaczego właśnie tak to działa....... temat tabu, żadnych kontroli, żadnej obrony tylko nadrzędny cel; deutschland uber alles - który przyświeca każdemu działaniu. Obrzydliwa polityka wabienia dobrobytem, którego akurat opiekunowie nigdy nie dotkną, bo są skazani na prawa panujące w domach......nieraz kromka chleba, nieraz miska zupki z mrożonek, nieraz jabłuszko. Dlatego jest to hipokryzja - Niemcy nigdy nie wprowadzą opieki domowej na rynek pracy z obowiązującym kodeksem - tylko będą kluczyć między przepisami unijnymi na swój użytek. Tak jest do tej pory - nawet ważną na świecie rezolucję MOP dotyczącą pracowników domowych implementowały na swoją korzyść....wyłączając tych pracowników, którzy znaleźli się we wspólnocie domowej. O ironio - to są właśnie wszyscy opiekunowie i paradoks niemiecki.......uber alles. Naszym opiekunom wydaje się to proste - pojechać, posiedzieć przy sympatycznym staruszku i zarobić - jak by nie było, 3* więcej niż w Polsce.......ale za jaką cenę? Ta cena nie jest rozpatrywana w kategoriach pojedynczych, schorowanych osób, ale w kategoriach służby narodowi żądającemu wyższości swoich praw ponad innymi. A gdzie nasze prawa do opieki nad własnymi obywatelami w godnych warunkach rynku pracy? Czy już niedługo będziemy wtórować niemieckiej propagandzie o Polkach, brakujących córkach Niemców? Czy ktoś sobie wyobraża takie brzmienie - Ukrainki, Filipinki, Zimbabwanki - brakujące córki Polaków? Chyba czas wyhamować i dać się kusić na zasrane euro.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Staszko -

Jakby w czasie II wojy światowej Niemcy nie zamordowali tylu milionów ludzi / również swoich/to teraz miałby kto się nimi opiekować!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~opiekunka -

dobra wiadomość może i w promedica nam podwyższą kilka groszy. opiekunki teraz to jak skarb w Niemczech bo starszych osób jest coraz więcej
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~OPIEKUNKA -

PRZED CHWILĄ DAŁAM KOMENTARZ I GO NIE MA ,NIC ZŁEGO NIE PISAŁAM !
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Balbina8 -

No ciekawe czy te podwyżki dojdą do skutku. Ja sama z wykształcenia jestem pielęgniarką, ale pracuję w Niemczech jako opiekunka do osób starszych. Mam dobre warunki pracy w agencji Medipe, normalną pensję bo 1300 euro, a do tego częste premie.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Małgorzata -

ludzi starszych nie ubywa więc opiekunek duzo jest potrzebnych wiem jak to jest u nas w agencji laxo care cały czas nowe opiekunki się pojawiją. a co do podwyżek to się okaże jak będzie teraz wypłata nie jest zała ale zawsze może być lepsza. Nie znam osoby , która by odmóiła wyższej pensji
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~reda -

Keine problem. Mają tłumy imigrantów i szukają opiekunek? To jakiś absurd.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~Fizjoterapia -

A w Polszy fizjoterapeuta dalej dostaje 2 tyś zł.... W Niemczech fizjoterapeuta dostaje OD 2 DO 5tyś... Ale EURO!!!
Odpowiedzi (13)

Napisał(a): ~top -

Mają rzesze opiekuńczych muzułmanek niedawno przybyłych, czy to nie wystarczy?
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz