14
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń458
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
14 ppt ?

Krzyżmo na chrzest (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Krzyżmo na chrzest

Napisał(a): ~lucyna -

Mam takie pytanie, niebawem zbliża się chrzest i trzeba podobno mieć na niego krzyżmo. I tutaj pojawia się problem, bo nie wiem co to jest to krzyżmo i skąd mam to wziąć? To jest podobno jakaś mieszanina świętych olejów. Jak mogę to zdobyć, ktoś wie? Jak zaniosę olejek zapachowy do księdza to może go poświęcić czy to się u nich odkupuje jak wodę święconą?
INTERIA.PL

Re: Krzyżmo na chrzest

Napisał(a): ~lucyna -

Kurczę, dzięki! Nie pomyślałam, że to chodzi o szatkę. A ktoś mógłby doradzić jaką wybrać? Bo widzę, że są chusteczki, płaszczyki i koszulki, itp. To od czegoś zależy? To jest obojętne jaką się wybierze czy są jakieś mile widziane trendy? Przyznam, że nigdy nie zwracałam uwagi na to w co dzieci powinny być ubrane na chrzest. Ech, tyle problemów z tą ceremonią.

Reklama

Napisał(a): cyklpo -

~lucyna Kurczę, dzięki! Nie pomyślałam, że to chodzi o szatkę. A ktoś mógłby doradzić jaką wybrać? Bo widzę, że są chusteczki, płaszczyki i koszulki, itp. To od czegoś zależy? To jest obojętne jaką się wybierze czy są jakieś mile widziane trendy? Przyznam, że nigdy nie zwracałam uwagi na to w co dzieci powinny być ubrane na chrzest. Ech, tyle problemów z tą ceremonią.
kup na co Cię stać i co się tobie podoba!

Reklama

Napisał(a): ~jamochlon -

frankeman Moda chrzcielna, he, he :D
Poziom debilizmu wyznawców niektórych ideologii jest jak Wszechświat, nieskończony.
Ty się śmiejesz, a wiesz jakie awantury wybuchają o ubranie dla dzieci na komunię św.? Dziewczynki muszą być wystroje jak stare mamuśki, inaczej będzie wytykanie palcami. Na chrztach to samo, dziecko musi być odpicowane. To jest cyrk. Paplanina o przeżyciach duchowych, a marketing ubranek religijnych ma się świetnie.

Napisał(a): prawdziwaPaniDab -

Masz być chrzestną? Jesteś mamą? Dziewczynki czy chłopca?
Najlepiej wybierz ubranko sexy. Teraz od najmłodszych lat wdraża się dzieci do tych spraw.
Będą bardzo trendy i będą mogły wcześnie zacząć zarabiać na wypasione "ajpfony" i wyjazdy "all inkluzif"

Krzyżmem się nie przejmuj. Raczej go legalnie nigdzie nie zdobędziesz. Mają je tylko księża w swoich sejfach i jak będzie odpowiednia chwila to namaszczą kogo trzeba i gdzie trzeba.

A tak w ogóle to po co chrzcicie to dziecko? Liczycie na zebranie kasy od rodziny, czy macie ochotę na zorganizowanie eleganckiego przyjęcia z wyżerką i odstawienie się.
No nie wiem po co się teraz zanosi te dzieci do kościoła. To takie przestarzałe, a do tego obciążające. Będzie później musiało wkuwać jakieś modlitwy, wysłuchiwać nudnych historii z bardzo starej księgi, tracić czas na latanie na mega nudne nabożeństwa, chodzić na fatalne zajęcia z religii. Pewnie będą go tam obowiązkowo uczyć, że do chrztu w zasadzie niezbędna jest tylko woda i odpowiednie słowa połączone z właściwą intencją, a krzyżmo to sakralny olej święcony w wielki czwartek w jednej katedrze w całej diecezji a używają go tylko kapłani i biskupi do udzielania sakramentów, że szatka i świeca to tylko znaki mające wyrazić przyjęcie światła Chrystusa i włączenie do rodziny dzieci Bożych oczyszczonych z grzechu pierworodnego przez ofiarę Jezusa Chrystusa, które otrzymują nowe życie.
Tak, tylko symboliczne znaki - więc wszystko jedno na co wydasz kasę, jak nie masz pojęcia w czym masz wziąć udział i jaki jest cel chrztu.

Z całego serca radzę: nie chrzcijcie dziecka, bo będzie to dla niego całe życie bezsensowną katorgą niezrozumiałych rytuałów. Nie macie wiary ani żadnej wiedzy jak więc będziecie je "po katolicku wychowywać". Powstrzymajcie się!

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Krzyżmo na chrzest