16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń102
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +11
16 ppt ?

Kto z nas zareagowałby, tak jak Antonio? (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Kto z nas zareagowałby, tak jak Antonio?

Napisał(a): ~Ludojad -

Szacun dla księżnej ..........DOBRAWY !

W kuluarach czy ogródkach LOŻY przy Linii AB w Krakowie się mówi, że nie podaje się ręki upadającemu.

Ja na Owsiaka, jak był jeszcze normalnym człowiekiem, dawałem raz w roku stówę do skarbonki, dostawałem serduszko czerwone, którym się chlubiłem na drogach rozstajnych mego miasteczka. Ponadto również raz w roku daję do skarbonki trzymanej przez Annę Dymną stówę, na coś tam cmentarza, na którym będę położony.
No i regularnie dawałem ofiarę na tacę w czasie Mszy Świętej w kościele Jezuitów przy ul.Kopernika. Obecnie nikomu nic nie daję i nic mi nikt nie ofiarowywuje. A lekarzy bym wybił co do jednego.

Czy rozwiązałem Twój kalambur linkowy?

Reklama

Reklama

Napisał(a): Dobrawa1 -

~Ludojad Szacun dla księżnej ..........DOBRAWY !

W kuluarach czy ogródkach LOŻY przy Linii AB w Krakowie się mówi, że nie podaje się ręki upadającemu.

Ja na Owsiaka, jak był jeszcze normalnym człowiekiem, dawałem raz w roku stówę do skarbonki, dostawałem serduszko czerwone, którym się chlubiłem na drogach rozstajnych mego miasteczka. Ponadto również raz w roku daję do skarbonki trzymanej przez Annę Dymną stówę, na coś tam cmentarza, na którym będę położony.
No i regularnie dawałem ofiarę na tacę w czasie Mszy Świętej w kościele Jezuitów przy ul.Kopernika. Obecnie nikomu nic nie daję i nic mi nikt nie ofiarowywuje. A lekarzy bym wybił co do jednego.

Czy rozwiązałem Twój kalambur linkowy?
Obecnie promowane jest szczęście, bogactwo uroda. Ludzie, jakby się wstydzili tych biedniejszych, pomocy oczekujących. Sama często mijam bezdomnych; czasami rzucę grosik, innym razem nie.. Uważam, że obecne społeczeństwo odrzuca tych, którzy czasami nawet małej pomocy oczekują. Czasami ta pomoc może tez komuś dać wiarę w dobro, siłę do walki, przetrwanie.

Reklama

~gość To tez niezłehttps://youtu(...)5S9jX_Q
Oglądałam. . Może to bajka, nie bajka, ale różne są koleje życia. Kiedyś na dworcu autobusowym podszedł do mnie bezdomny mężczyzna i poprosił, by mu zupę kupić. To było może ze 20 lat temu, ale pamiętam to jak dzisiaj. był podpity, ale bardzo kulturalny, czysto ubrany, w markowym płaszczu. Owszem kupiłam mu tą zupę, rozmawialiśmy. Był osobą wykształconą, coś mu się tam w rodzinie nie ułozylo. Wylądował na ulicy załamał się. Gdyby były jakies instytucje, ale INSTYTUCJE, w których LUDZIE potrafią takim pomóc..pewnie znów byłby z niego człowiek.

Napisał(a): ~sowa -

Powiem tak, zwierzątka bardzo udały się Panu Bogu ale ludzie niestety NIE. Człowiek jest chytry, zakłamany, cyniczny, zazdrosny, dla bliźniego ma pogardę zamiast szacunku i miłości. Dlatego kocham zwierzątka, oczywiście takie które nie są groźne... a ludzi toleruję bo muszę..

~sowa Powiem tak, zwierzątka bardzo udały się Panu Bogu ale ludzie niestety NIE. Człowiek jest chytry, zakłamany, cyniczny, zazdrosny, dla bliźniego ma pogardę zamiast szacunku i miłości. Dlatego kocham zwierzątka, oczywiście takie które nie są groźne... a ludzi toleruję bo muszę..
Niestety, ale to prawda co sówko napisałaś.

Napisał(a): ~gość -

~sowa Powiem tak, zwierzątka bardzo udały się Panu Bogu ale ludzie niestety NIE. Człowiek jest chytry, zakłamany, cyniczny, zazdrosny, dla bliźniego ma pogardę zamiast szacunku i miłości. Dlatego kocham zwierzątka, oczywiście takie które nie są groźne... a ludzi toleruję bo muszę..
O tak.... Sowy i bociany się udały. Zwłaszcza.https://youtu(...)WzKisWo

~gość
O tak.... Sowy i bociany się udały. Zwłaszcza.https://youtu(...)WzKisWo
Mogłeś coś radośniejszego wstawić. Straszne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kto z nas zareagowałby, tak jak Antonio?