0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

Kuchnia hiszpańska (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kuchnia hiszpańska

Napisał(a): Gość -

Witam!
Zwracam się do forumowiczów z prośbą o przepisy kuchni hiszpańskiej, ale...
No właśnie- jest poważne ALE! Może wyjaśnię, o co chodzi: szkoła, w której uczę, ma brać udział w pikniku europejskim i będziemy reprezentować Hiszpanię :) Chodziłoby mi więc o ZIMNE dania, czy raczej przekąski i ewentualnie desery. Wszystko proste w przygotowaniu, z niezbyt wyszukanych składników, a do tego najlepiej niedrogie :)
Realne?
INTERIA.PL

Re: Kuchnia hiszpańska

Bylam w hiszpani 2 razy, co do ich kuchni rewelacyjna!!! Jesli moge Ci poradzic tanie i z przekasek to ich tradycyjna zupa podawana na zimno jest gazpacho(pomidorowa), zajadalam sie pancakes polanymi sosami,Ty mozesz podac je z dzemem:)salatka z salatami kruchymi plus paluszki krabowe, groszek, kukurydza skropione oliwa z oliwek...jak sobie przypomne jeszcze to napisze;)

Polecam Ci jeszcze zrobic Churros, przepyszne! Na Wyspach Kanaryjskim zrobione byly na slodko, natomiast na Costa del Sol jadlam je w wersji slonej, jak dla mnie gorszej. Napewno tradycyjna i najbardziej popularna potrawa HIszpan jest paella, ale nie nalezy ona do takich gdyz znajduja sie w niej owoce morza, krewetki, pierscienie kalamrow i malze...a do tego ryz, groszek, kukurydza i sos...na sniadaniach popularny byl kalafior w ciescie albo cukinia, pieprzowe male parroweczki czy fasolka w sosie pomidorowym. Ja pisz Ci to z moich relacji po wycieczkach a nie oszukujmy sie ze kuchnia hiszpanska podczas wyjazdow obfituje w przekaski dla turystow z Anglii, dlatego tez nie brakowalo, fish and chips, pancakes czy ich paroweczek i frytek!!! Polecam Ci tez swierzego ananasa w plastrach czy arbuza, zimne tanie, a zarazem smaczne i zdrowe. Mam nadzieje ze uporasz sie z hiszpanska kuchnia. Powodzenia:)

Reklama

Mój poprzedni wpis został usunięty, nie wiem dlaczego. No w każdym bądź razie, pisałam że mam w domu książkę kucharską z przepisami kuchni hiszpańskiej. Chętnie zeskanuje Pani parę przepisów i prześlę na maila. Proszę do mnie napisać na mój adres mailowy - @@@@ i wtedy odwrotnie Pani prześlę przepisy. Pozdrawiam - senorita Roksana:)

Reklama

a tapas ....nikt nie wspomniał o tapas- przystawki ,,,tanie pyszne i niewyszukane
np.oliwki wszeliego rodzaju .,,,,pieczarki smażone......klopsiki mielone maleńcie w sosie pomidorowym ...anchowies....matko wszysko można podać ....plastry szynki hiszpańskiej suszonej ....mmmm.pyszota i wiele wiele innych....

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Kuchnia hiszpańska