11
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +0
11 ppt ?

kuchnia włoska (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

kuchnia włoska

Napisał(a): Gość -

Gdzieś znalazłam taką informację, że 17 stycznia był Międzynarodowym Dniem Kuchni Włoskiej. Czy lubicie kuchnię włoską?Jakie są Wasze ulubione włoskie potrawy? Czy może ktoś rozczarował się/zdziwił konfrontując wyobrażenia z rzeczywistością np podczas pobytu we Włoszech? Dla mnie kuchnia włoska to kolory,energia, pozytywne nastawienie także ciężkostrawna lazania,tortellini i uwielbienie dla pomidorów..
INTERIA.PL

Re: kuchnia włoska

Ja dowiedziałam się ostatnio, że spaghetti bolognese nie jest włoską potrawą :) na fecebooku powstała nawet grupa, która ma za zadanie wyplenić tę "herezję" jakoby spaghetti bolognese pochodziło z Włoch. Bo Włosi ten mięsno-warzywny sos podają z tagliatelle i u nich nazywa się ta potrawa tagliatelle al ragu :) A mnie we Włoszech najbardziej smakowała pizza - cienka jak naleśnik, z samymi plasterkami cukinii i skropiona oliwą. Takie proste, a smakowało wspaniale. I to mnie urzeka we włoskiej kuchni - to minimum składników i prostota dająca tak znakomity efekt. :) Nie dziwię się, że Włosi są tak dumni ze swojej kuchni.

A to ciekawe, muszę częściej zaglądać na facebook:) Nawet jeśli to "kulinarna herezja" to jakże smaczna.Swego czasu bardzo lubiłam makarony z sosami. Samo ragu ' bolognese gotowałam ściśle według ich tradycyjnej receptury, a równie smaczne jest podane z innymi formami "pasty".Jednak najsmaczniejszym odkryciem były tortellini w rosole.Przy czym był to odtłuszczony rosół drobiowo-wołowy z maleńkimi pierożkami plus oczywiście starty parmezam. To też specjalność bolońska. Same pierożki jak i inne formy świeżej pasty wyrabiane są w małych zakładach gastronomicznych.Takich przytulnych sklepików garmażeryjnych, mięsnych,cukierni,lodziarni prowadzonych nieraz przez pokolenia tej samej rodziny trochę brakuje u nas lub też może są ,ale klimat nie ten. Tortellini w spolszczonej wersji udało mi się zrobić,acz jest to dla mnie bardzo czasochłonna rzecz.
Świetnie przyjęło nam się tiramisu'- w najprostszej wersji ,bez udziwnień..

Prócz pizzy, nie znam innego dania włoskiego, albo znam i o tym nie wiem, że jest to danie włoskie.
Ale tak apropo - wczoraj chłopak mi kupił WŁOSKĄ MROŻONĄ MIESZANKĘ WARZYW NA PATELNIĘ, w której były: marchewka, fasolka szparagowa, pędy bambusa, papryka i kukurydza - co te warzywa miały wspólnego z Włochami nie wiem. Nie cierpię, gdy w ten sposób wprowadza się konsumenta w błąd.

Agatasur, na pewno znasz lasagne, cannelloni, spaghetti carbonara, pieróg calzone i deser tiramisu... Być może obiły Ci się o uszy także takie rzeczy jak biscotto, cantuccini, carpaccio, ciabatta, risotto, gnocchi i polenta :) To wszystko są włoskie potrawy. :)

O nie! Przegapiłam dzień mojej najukochańszej kuchni włoskiej!:( Uwielbiam chyba wszystkie włoskie potrawy jak i same Włochy. A dziś wieczorem zdaje mi się, że otworzę sobie butelkę wina, które przywiozłam z tegorocznej podróży.:)

Nie jest tak trudno stworzyć sobie w kuchni klimat na włoską modłę..pomidory,świeża bazylia,czosnek,oliwa z oliwek.Jedyny minus -sery do posypywania -grana,parmezam są u nas droższe i trudniej dostępne.A te już starte w małych pakiecikach w marketach to często podróbki.
Za to cały rok możemy raczyć się" passato di verdure"-gotuję warzywa które mam pod ręką,doprawiam,miksuję i podaję z odrobiną oliwy oliwy i najlepiej posypane serem albo z maleńkimi grzaneczkami.

Uwielbiam potrawy kuchni włoskiej, pod warunkiem, że są to potrawy przyrządzane naprawdę po włosku, a nie "po włosku, ale po polsku". Często jakiś makaron podany ze smażoną na oleju kiełbasą i cebulą , polany keczupem albo jakimś sosem ze słoika albo proszkiem z torebki szczyci się mianem potrawy włoskiej. Szkoda, bo dziś naprawdę mamy możliwości, aby poznać prawdziwe smaki i zapachy Włoch, czego jak najserdeczniej wszystkim entuzjastkom i entuzjastom dobrej kuchni życzę, pozdrawiam.

Napisał(a): SKotalski -

keczup z tanim makaronem - błe. Kuchnia włoska jest mistrzowska. Zawsze chodzę do włoskich knajp ale teraz próbuję kucharzyć i wyszukuję włoskich produktów. Co prawda jest ciężko z tym bo niestety ale makarony marek które promują się jako włoskie są często z innego kraju i mają słaby skład ;/ czytałem o marce primo gusto że jest dobra. Na razie nie byłem na zakupach ale jak spróbuję to dam znać czy dobre i jak cenowo ;)

Osobiście lubię się raz na jakiś czas wybrać do dobrej restauracji z włoską kuchnią i cieszyć się smakiem dań zrobionych przez dobrego kucharza. Polecam Siesta Trattoria we Wrocławiu, naprawdę warto, szczególnie dla włoskiej pizzy i polędwiczek w sosie balsamicznym.
« Wróć do tematów
Do góry strony: kuchnia włoska