332
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń16 tys.
  • Odpowiedzi138
  • Ocen na +105
332 ppt ?

Kukiz ma już serdecznie dość polityki? Zastanawia się nad zakończeniem kariery politycznej (139)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kukiz ma już serdecznie dość polityki? Zastanawia się nad zakończeniem kariery politycznej

Napisał(a): apollo87 -

Paweł Kukiz, dawny lider zespołu Piersi, dziś lider Kukiz'15, w najnowszym wywiadzie dla "Polska The Times" przyznał otwarcie, że jeśli jego ugrupowanie w najbliższym wyborach nie wejdzie do Sejmu lub jeśli PO bądź PiS uzyska samodzielną większość parlamentarną, to „Wówczas prawdopodobnie zrezygnuję z pobytu w tym Sejmie. Bo nie widzę powodu, żebym miał do końca życia tłuc łbem w mur”. Stwierdził, że w takim wypadku wróci do muzyki, by w ramach koncertów przekazywać ludziom, by zmieniali system.
Kukiz zapowiedział, że pozostanie w polityce jedynie wtedy, gdy wejdzie do koalicji rządzącej. Ale wejdzie do niej, tylko po zaakceptowaniu przez drugą stronę m.in. podstawowych postulatów systemowych, co - jak nietrudno się domyślić - najpewniej oznacza JOW-y.
Jaki scenariusz wolicie - Kukiza poza polityką czy Kukiza jako ministra? A może za rok stwierdzi, że jednak zmienił zdanie i pozostanie w polityce mimo wszystko?
INTERIA.PL

Re: Kukiz ma już serdecznie dość polityki? Zastanawia się nad zakończeniem kariery politycznej

Napisał(a): ~gość -

~gość Ja wolę jowy i prostą arytmetykę wyborczą.
Prosta matematyka wyborcza i co dalej ? wyobrażasz sobie jakąkolwiek ustawę przy 460 posłach każdy z innej parafii ? jowy to wymysł chorego mózgu w Wielkiej Brytanii gdzie obowiązują chcą od tego odejść bo to fantastyka.

Reklama

Re: Kukiz ma już serdecznie dość polityki? Zastanawia się nad zakończeniem kariery politycznej

Napisał(a): ireneo -

~gość
Prosta matematyka wyborcza i co dalej ? wyobrażasz sobie jakąkolwiek ustawę przy 460 posłach każdy z innej parafii ? jowy to wymysł chorego mózgu w Wielkiej Brytanii gdzie obowiązują chcą od tego odejść bo to fantastyka.
A skąd wzięło ci się, że z każdej parafii? Nonsens, gdyż każdy kandydat prezentuje przynależność. Luzak ma msrne szsnse, chyba że na sołtysa. Choć jak homo, albo niewierzący to go parafialny pedofil utrąci pod karą apostazji.

Napisał(a): buzun -

~gość

Rozwiązaniem pośrednim, na które pewnie przystałby Pan Kukiz, "to wymysł chorego mózgu w Niemczech", czyli system mieszany.

A Pan Kukiz jako Minister Kultury? Kto wie? Zapewne nie byłby gorszy od co poniektórych ministrów piastujących to stanowisko w przeszłości. Z jego pasją byłoby raczej lepiej niż gorzej, więc byłbym za. :)

Reklama

~gość Prosta matematyka wyborcza i co dalej ? wyobrażasz sobie jakąkolwiek ustawę przy 460 posłach każdy z innej parafii ? jowy to wymysł chorego mózgu w Wielkiej Brytanii gdzie obowiązują chcą od tego odejść bo to fantastyka.
Dalej nic. Spotyka się kilkuset ludzi z których żaden nie da poparcia dla tego kto za którymś z nich stoi dzięki czemu ustaw jest mniej a mniej o te które umożliwiają trzymającym ryje w korytach żreć bez opamiętania. Choć może nie uniemożliwiają bo to słowo jest trochę na wyrost ale z pewnością utrudniają i ograniczają.

Ile razy chcesz zmieniać jedną ustawę? Napisz ją raz mając na uwadze dobro kraju a przetrwa jako niewymagająca żadnych zmian długie lata lub może nawet dziesięciolecia.

Napisał(a): ~KLM -

~gość ....

Ile razy chcesz zmieniać jedną ustawę? Napisz ją raz mając na uwadze dobro kraju a przetrwa jako niewymagająca żadnych zmian długie lata lub może nawet dziesięciolecia.
Nieprzytomne ględzenie;D
W czyim interesie by to było?
Gdybyś zechciał napisać, że w interesie narodu, to lepiej idź na piwo i poopowiadaj to przy stoliku a daję Ci gwarancję, że będziesz robił jako gwóźdź wieczoru i że śmiechu będzie co niemiara.

Trzymajmy się ponurego realizmu.

Reklama

~KLM Trzymajmy się ponurego realizmu.
Świetnie!
Trzymając się zwykłego realizmu odpowiedz mi czy ordynacja wyborcza taka jaką mamy jest korupcjogenna bardziej niż jowy czy mniej? Czy przy tej ordynacji polak ma jakikolwiek wybór czy nie ma żadnego i to bez względu na to na kogo sam zagłosuje i kto w konsekwencji zostanie wybrany?

~gość
~KLM Trzymajmy się ponurego realizmu.
Świetnie!
Trzymając się zwykłego realizmu odpowiedz mi czy ordynacja wyborcza taka jaką mamy jest korupcjogenna bardziej niż jowy czy mniej? Czy przy tej ordynacji polak ma jakikolwiek wybór czy nie ma żadnego i to bez względu na to na kogo sam zagłosuje i kto w konsekwencji zostanie wybrany?
Szczerze mówiąc, to ja już położyłem na tym laskę i nie bardzo mnie to zajmuje. Po prostu nie wierzę w szczere intencje jakiegokolwiek kandydata do koryta.

Chleb, kiełbasa, makaron. Tego pilnuję.

~KLM Szczerze mówiąc, to ja już położyłem na tym laskę i nie bardzo mnie to zajmuje. Po prostu nie wierzę w szczere intencje jakiegokolwiek kandydata do koryta.

Chleb, kiełbasa, makaron. Tego pilnuję.
To oczywiście tylko moje prywatne zdanie ale i tak ci je przedstawię.
Więcej miałbyś chleba makaronu i kiełbasy na talerzu przy jowach a mniej mieliby tego wszystkiego rządzący.

Przy tej ordynacji wyborczej ty NIE MASZ PRAWA nie tylko wygrać ale przyjdzie taki czas że nie będziesz miał nawet prawa przeżyć. No chyba że ci się pofarci i zostaniesz oszczędzony jako zdrowa siła robocza. Świat zmierza do niewyobrażalnego faszyzmu w którym absolutnie każdy aspekt ludzkiego życia będzie unormowany prawnie (już w tej chwili coraz więcej musisz lub ci nie wolno a znika to co możesz) i przez administrację oraz organy ścigania państwowe/światowe restrykcyjnie i konsekwentnie przestrzegany/realizowany.

A teraz napisz mi że jestem oszołomem ;) Czym zresztą wcale sie nie przejmę ale przynajmniej pierwsze zdanie mojej wypowiedzi powinieneś wziąć sobie do serca. To które wytłuściłem. Resztę możesz olać bo to dosyć daleka przyszłość.

~gość

To oczywiście tylko moje prywatne zdanie ale i tak ci je przedstawię.
Więcej miałbyś chleba makaronu i kiełbasy na talerzu przy jowach a mniej mieliby tego wszystkiego rządzący.

Przy tej ordynacji wyborczej ty NIE MASZ PRAWA nie tylko wygrać ale przyjdzie taki czas że nie będziesz miał nawet prawa przeżyć. No chyba że ci się pofarci i zostaniesz oszczędzony jako zdrowa siła robocza. Świat zmierza do niewyobrażalnego faszyzmu w którym absolutnie każdy aspekt ludzkiego życia będzie unormowany prawnie (już w tej chwili coraz więcej musisz lub ci nie wolno a znika to co możesz) i przez administrację oraz organy ścigania państwowe/światowe restrykcyjnie i konsekwentnie przestrzegany/realizowany.

A teraz napisz mi że jestem oszołomem ;) Czym zresztą wcale sie nie przejmę ale przynajmniej pierwsze zdanie mojej wypowiedzi powinieneś wziąć sobie do serca. To które wytłuściłem. Resztę możesz olać bo to dosyć daleka przyszłość.
To się nazywa korupcja polityczna i kupowanie głosów wyborców;D Ty mnie kupujesz za chleb,makaron i kiełbasę i ja to doskonale rozumiem, co chcesz mi wytłumaczyć.
Owszem, przy tych jowach może i miałbym więcej tego chleba, makaronu i kiełbasy, a rządzący mieliby tego mniej.
Ale oni wtedy mieliby już inne preferencje a na chleb, makaron i kiełbasę nie zwracaliby uwagi zupełnie, bo zamiast koryt mieliby wanny pełne szampana.
Polityk zawsze zrobi tak i tak wykręci kota ogonem, żeby jemu było lepiej niż jego wyborcy.
To jest cały sens polityki i w ogóle sens wszystkiego.

[cytat kogo=~KLMTo się nazywa korupcja polityczna i kupowanie głosów wyborców;D Ty mnie kupujesz za chleb,makaron i kiełbasę i ja to doskonale rozumiem, co chcesz mi wytłumaczyć.
Owszem, przy tych jowach może i miałbym więcej tego chleba, makaronu i kiełbasy, a rządzący mieliby tego mniej.
Ale oni wtedy mieliby już inne preferencje a na chleb, makaron i kiełbasę nie zwracaliby uwagi zupełnie, bo zamiast koryt mieliby wanny pełne szampana.
Polityk zawsze zrobi tak i tak wykręci kota ogonem, żeby jemu było lepiej niż jego wyborcy.
To jest cały sens polityki i w ogóle sens wszystkiego.

[/cytat]

Nie umiałbym nie przyznać ci racji tylko zaraz do głowy przychodzi mi pytanie czy to jest dla ciebie wystarczający powód do tego żeby im zadanie ułatwiać? Mając świadomość że polityk to tak naprawdę twój wróg? Mając świadomość że cokolwiek byś nie zrobił to wciąż za mało żeby powstrzymać ich pazerność i ich sprzedajność?
Ja uważam że ułatwianie im czegokolwiek jest z naszej (wyborców-obywateli-oszukiwanych) strony czystą głupotą. My powinniśmy wziąć ich za mordy a jeśli nie jesteśmy gotowi na to żeby to zrobić to przynajmniej utrudnijmy im to co robią. Anie robią niczego dobrego. Przynajmniej dla nas bo dla siebie owszem.

~gość

Nie umiałbym nie przyznać ci racji tylko zaraz do głowy przychodzi mi pytanie czy to jest dla ciebie wystarczający powód do tego żeby im zadanie ułatwiać? Mając świadomość że polityk to tak naprawdę twój wróg? Mając świadomość że cokolwiek byś nie zrobił to wciąż za mało żeby powstrzymać ich pazerność i ich sprzedajność?
Ja uważam że ułatwianie im czegokolwiek jest z naszej (wyborców-obywateli-oszukiwanych) strony czystą głupotą. My powinniśmy wziąć ich za mordy a jeśli nie jesteśmy gotowi na to żeby to zrobić to przynajmniej utrudnijmy im to co robią. Anie robią niczego dobrego. Przynajmniej dla nas bo dla siebie owszem.
Nie ma bata na mariolę, tłumaczę Ci;D
Wszystkie szczytne hasła i piękne idee zaraz po wyborach trafia szlag jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

To jest tak jak ze świniami na podwórku. Choćbyś ustalił zupełnie nowe zasady i wymienił cały skład osobowy świńskiego stada, to i tak w efekcie wszystkie zmierzają tylko do jednego.
Najpierw, owszem, z pewną dozą nieśmiałości kręcą się pochrumkując i robiąc bokami, niby niechcący zerkając w stronę koryta, łażą po podwórku. Coraz bliżej i bliżej, ocierając się o siebie bokami i pokwikując subtelnie, krok po kroku coraz bliżej i bliżej.
A gdy już im wsypiesz żarcie w koryto, to całą estetykę i cały porządek szlag trafia. Kwiki, piski i przepychanki, byle bliżej i byle więcej żarcia w ryj napchać a później bezczelnie się uśmiechać świńskimi oczami.

~KLM Nie ma bata na mariolę, tłumaczę Ci;D
Wszystkie szczytne hasła i piękne idee zaraz po wyborach trafia szlag jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

To jest tak jak ze świniami na podwórku. Choćbyś ustalił zupełnie nowe zasady i wymienił cały skład osobowy świńskiego stada, to i tak w efekcie wszystkie zmierzają tylko do jednego.
Najpierw, owszem, z pewną dozą nieśmiałości kręcą się pochrumkując i robiąc bokami, niby niechcący zerkając w stronę koryta, łażą po podwórku. Coraz bliżej i bliżej, ocierając się o siebie bokami i pokwikując subtelnie, krok po kroku coraz bliżej i bliżej.
A gdy już im wsypiesz żarcie w koryto, to całą estetykę i cały porządek szlag trafia. Kwiki, piski i przepychanki, byle bliżej i byle więcej żarcia w ryj napchać a później bezczelnie się uśmiechać świńskimi oczami.
Odpowiedzieć ci na taki tekst mogę tylko w jeden sposób.
Skoro będąc w gronie pokrzywdzonych uważasz za całkowity bezsens utrudnianie krzywdzicielowi czynienie dalszych krzywd to pozostaje ci tylko krzywdzicielowi czynienie tych krzywd ułatwić.
Rób co chcesz.

~gość
Odpowiedzieć ci na taki tekst mogę tylko w jeden sposób.
Skoro będąc w gronie pokrzywdzonych uważasz za całkowity bezsens utrudnianie krzywdzicielowi czynienie dalszych krzywd to pozostaje ci tylko krzywdzicielowi czynienie tych krzywd ułatwić.
Rób co chcesz.
Nigdzie nie pisałem, że czuję się pokrzywdzony.
Przecież mam swój chleb, swoją kiełbasę i swój makaron, których to dobrodziejstw strzegę jak źrenicy w oku.

Reszta jest złudzeniem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kukiz ma już serdecznie dość polityki? Zastanawia się nad zakończeniem kariery politycznej