48
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +2
48 ppt ?

Kule do kąpieli mogą być bardzo niebezpieczne (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kule do kąpieli mogą być bardzo niebezpieczne

Napisał(a): 95maagdaa -

Należycie do osób preferujących szybki prysznic czy długą kąpiel? Jeśli tak, jak ja należycie do drugiej grupy i uwielbiacie poleżeć w wannie, musicie wiedzieć o szkodliwości tzw. kul do kąpieli. Mogą one zawierać przeróżne substancje chemiczne wywołujące u nas reakcji alergiczne. Błony śluzowe i skórka pochłaniają toksyny zawarte w barwnikach kul kąpielowych, powodując u nas podrażnienia, a nawet infekcję dróg moczowych.

Najlepszym rozwiązaniem są naturalne olejki eteryczne. Jakie są wasze ulubione? :)
INTERIA.PL

Re: Kule do kąpieli mogą być bardzo niebezpieczne

Napisał(a): ~gocha -

Gotuję zioła (nawet siano i słomę owsianą) i je wlewam do wanny a potem wyleguję się w nich. Jakie mam pod ręką, albo jakie szybko tracą ważność. Unikam tylko rumianku i dziurawca (uczulenie i reakcja na słońce). Czasem dodaję trochę wody utlenionej (daje power) lub chlorku magnezu (uzupełnia niedobór magnezu). Nigdy nie dodaję preparatów z drogerii. Po kąpieli mokrą skórę nacieram olejem kokosowym lub migdałowym. Wierzcie albo nie, ale skóra jest fantastyczna. Efektów takiej gładkości nie uzyskacie żadnym kremem.

Reklama

Napisał(a): ~gość -

A ja ostatnio kupiłam w pachnącej krainie kule do kapieli (mieli w wyprzwedazy) i zero alergii a alergiczka jestem straszną. Np. nie moge uzywac zwykłego mydła tylko takiego całkowicie naturalnego jak mydło z kenii - jest tylko na maśle kakaowym.

Reklama

Reklama

Napisał(a): taie -

Dziwne ! Wy tu piszecie o różnych idiotyzmach -
ja używam wody (H2O)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kule do kąpieli mogą być bardzo niebezpieczne