26
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń818
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +2
26 ppt ?

Kupno używanego auta (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kupno używanego auta

Napisał(a): ~mnichu -

Chcę kupić używany samochód. Problem w tym, że nie bardzo się znam na autach. Dlatego może macie kilka rad dla takiego laika jak ja ? :D Na co zwracać uwagę przy wyborze auta? Które warto oglądać na żywo, a które nie? Narazie przeglądam ogłoszenia w necie i czuję się zagubiony :D
Markę auta już wybrałem, wiem ile chcę przeznaczyć na takie auto pieniędzy..no i co dalej? ;) Co sprawdzać?
INTERIA.PL

Re: Kupno używanego auta

Napisał(a): ajatoLach -

Pojedź, obejrzyj.
Poproś o książkę serwisową i możliwość sprawdzenia auta na stacji diagnostycznej. Lepiej wydać kilkadziesiąt zlotych niż "ubrać się" w szrot.
Sprawdź sobie w internecie, gdzie dla danego modelu nabijane są numery nadwozia i sprawdź wszystkie.
Warto wiedzieć, kiedy wymieniany był rozrząd, sprzęgło. Sprawdzić stan zawieszenia i hamulców.
Jeśli w aucie jest klima, a sprzedający zapewnia, że jest "tylko do nabicia" to właśnie nabija Cię w butelkę. Jeżeli sprężarka klimy chodziła na sucho, to warta jest tyle ile sama waży.
Podczas jazdy próbnej zwroć uwagę, czy nie grzechoczą przeguby przy ostrzejszym skręcie, jak auto zachowuje sie podczas hamowania.
To tak z grubsza.

Napisał(a): ~tytan -

ajatoLach Pojedź, obejrzyj.
Poproś o książkę serwisową i możliwość sprawdzenia auta na stacji diagnostycznej. Lepiej wydać kilkadziesiąt zlotych niż "ubrać się" w szrot.
Sprawdź sobie w internecie, gdzie dla danego modelu nabijane są numery nadwozia i sprawdź wszystkie.
Warto wiedzieć, kiedy wymieniany był rozrząd, sprzęgło. Sprawdzić stan zawieszenia i hamulców.
Jeśli w aucie jest klima, a sprzedający zapewnia, że jest "tylko do nabicia" to właśnie nabija Cię w butelkę. Jeżeli sprężarka klimy chodziła na sucho, to warta jest tyle ile sama waży.
Podczas jazdy próbnej zwroć uwagę, czy nie grzechoczą przeguby przy ostrzejszym skręcie, jak auto zachowuje sie podczas hamowania.
To tak z grubsza.
Takie rady można sobie w buty włożyć . Auto używane to zawsze wielka niewiadoma , sprzedający chce się pozbyć auta to wiadomo więc nie mówi całej prawdy o aucie . To tak z grubsza .
Nie ma żadnej zasady w sprawie auta z drugiej ręki .
Nie trzeba się bać kupować takie auto ,ludzie w Polsce głownie kupują Auta używane i nimi jeżdżą i nie jest to jakiś problem . trzeba przestrzegać przy zakupie pewnych tylko rad ....
Trzeba sprawdzić jedynie czy numery nadwozia się zgadzają , dokumenty z przeglądów , czy nadwozie i podwozie , nie jest zardzewiałe , tłumiki czy są całe bo to wydatek około 600 zł jeśli będą do wymiany , ile bieżnika mają opony bo to też może być wydatek 1200 zł , jeśli będą do wymiany , trzeba sprawdzić jaki jest stan tarcz hamulcowych i okładzin bo to będzie wydatek jakie 800 zł jeśli będziesz musiał wymienić zaraz po zakupie auta . następna sprawa stan akumulatora , akumulator też kosztuje jakieś 400 zł . No i trzeba sprawdzić kiedy był robiony przegląd , bo wymiana Oleju w silniku i filtrów to wydatek jakieś 400 zł . Wymiana Chłodziwa to jakieś 200 zł Wymiana Płynu Hamulcowego to jakieś 200 zł , wymiana filtra kabinowego to jakieś 150 zł .
Sumując Jeśli nie sprawdzisz kiedy były wymieniane i w jakim stanie są tak zwane Materiały Eksploatacyjne w Aucie to po zakupie auta możesz się jeszcze wykosztować na jakieś 4 tys złotych . Żeby można było bezpiecznie jeździć ..

TR300 najważniejsze jakim budżetem dysponujesz - wtedy można dalej dyskutować
około 40 tys

Dzięki za Wasze rady. Na pewno są cenne. Tylko u mnie jest problem z tym, że ja serio w ogóle się nie znam na autach i jak mi piszecie "sprawdź stan zawieszenia, hamulców" - ok, tylko jak to się sprawdza?? :D Ja na serio nie mam o tym pojęcia.

Napisał(a): Ventage -

może lepiej wziąć jakieś autotesto lub tego rodzaju firmę?
bo skoro sam słabo się na tym znasz to co Ty chcesz tam sprawdzać. raczej to Ci nic nie da. wybierz z ogłoszeń te lepsze ofert które Cię interesują, podzwoń po tych handlarzach, dopytaj o auto, zapytaj czy się zgodzą na sprawdzenie i wtedy działaj.

Napisał(a): TR300 -

~mnichu
TR300 najważniejsze jakim budżetem dysponujesz - wtedy można dalej dyskutować
około 40 tys

Dzięki za Wasze rady. Na pewno są cenne. Tylko u mnie jest problem z tym, że ja serio w ogóle się nie znam na autach i jak mi piszecie "sprawdź stan zawieszenia, hamulców" - ok, tylko jak to się sprawdza?? :D Ja na serio nie mam o tym pojęcia.
przy takim wydatku najlepiej poszukać używanego auta u dilera marki niż w niepewnym komisie lub od "prywatnej osoby". Osobiście polecił bym też własny import ( ale nie z Niemiec!!!!!! ) z Holandii lub Belgii z certyfikatem NAP lub CarPass - daje ci to prawie 100% pewności historii auta

TR300
przy takim wydatku najlepiej poszukać używanego auta u dilera marki niż w niepewnym komisie lub od "prywatnej osoby". Osobiście polecił bym też własny import ( ale nie z Niemiec!!!!!! ) z Holandii lub Belgii z certyfikatem NAP lub CarPass - daje ci to prawie 100% pewności historii auta
o widzisz, bo ja właśnie chciałem od prywatnej osoby bardziej. z Holandii czy Belgi to nawet nie wiem jak się zabrać za takie szukanie auta.

Ventage może lepiej wziąć jakieś autotesto lub tego rodzaju firmę?
bo skoro sam słabo się na tym znasz to co Ty chcesz tam sprawdzać. raczej to Ci nic nie da. wybierz z ogłoszeń te lepsze ofert które Cię interesują, podzwoń po tych handlarzach, dopytaj o auto, zapytaj czy się zgodzą na sprawdzenie i wtedy działaj.
Hm, autotesto? To ja nawet nie wiedziałem, że są tego typu firmy :P a korzystałeś?

Napisał(a): TR300 -

~mnichu
TR300
o widzisz, bo ja właśnie chciałem od prywatnej osoby bardziej. z Holandii czy Belgi to nawet nie wiem jak się zabrać za takie szukanie auta.

Ventage może lepiej wziąć jakieś autotesto lub tego rodzaju firmę?
Hm, autotesto? To ja nawet nie wiedziałem, że są tego typu firmy :P a korzystałeś?
co do Belgii procedura trochę skomplikowana z tablicami celnymi - więc najszybciej i najprościej załatwiać lawetę lub transport, natomiast w Holandii procedury łatwiejsze niż w Niemczech, wiec szukasz auta/aut i jedziesz oglądać - oczywiście najlepiej w tygodniu i załatwić sobie nocleg na miejscu - i tak wyjdzie taniej niż kupno auta w Polsce któremu ucięto 300tyś Km lub odnowiono po poważnym dzwonie ( a takie auta w Polsce można kupić jako bezwypadkowe nawet za więcej niż 100tyś PLN)

Napisał(a): ~gość -

~mnichu

ja korzystałem i też polecam. Po pierwsze ja miałem to z głowy i nie musiałem nigdzie jeździć i rozmawiać ze sprzedawcami. Po drugie raport który dostałem od nich był tak szczegółowy i dokładny, że ja sam w życiu nie sprawdziłbym tak auta, mimo, że się dość na tym znam.

Ok, dzięki za wszystkie Wasze rady. Póki co przeglądam dalej ogłoszenia. Może faktycznie zacznę też się rozglądać za jakimś autem zza granicy. W każdym razie, jeśli znajdę coś tutaj na miejscu to faktycznie zgłoszę się do tego autotesto, i niech oni sprawdzają za mnie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kupno używanego auta