148
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń10 tys.
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +34
148 ppt ?

kurze łapki na stawy (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

kurze łapki na stawy

Napisał(a): ~Promesa -

Mam problem z bolącymi stawami. Podejrzewam, że to reumatyzm, ból jest czasem nie do zniesienia. Słyszałam ostatnio, że gdy bolą stawy, warto kurować się... kurzymi łapkami! Może i wyglądają ohydnie, ale są pełne kolagenu, dobrego na stawy. Znajomy poleca dodawanie ich do rosołu i zjadanie, ale też robienie galarety na łapkach. Macie jakieś doświadczenia z kurzymi łapkami? A może macie jeszcze inne, mniej obrzydliwe (ale też naturalne) sposoby na bolące stawy?
INTERIA.PL

Re: kurze łapki na stawy

Napisał(a): ~Tania -

Łapki są świetne na stawy, a do tego przepyszne. Chińczycy hurtowo eksportują je z Europy, bo u nich to przysmak!
Ale jeśli Ciebie to obrzydza, to może mniej ohydne będą dla Ciebie ryby - makrela, tuńczyk, śledź, sardynka. Są nie tylko bogate w kwasy omega3, ale też w witaminę D.

Reklama

Napisał(a): Laila44 -

Dam Ci radę na bolące stawy - reumatyzm.Nie śmiej się z tej porady bo to naprawdę działa,ja od dawna to stosuję.Postaraj się kupić w sklepie zielarskim słoiczek smalcu albo sadła gęsiego. Czasem nazywa się to smalec a czasem sadło.Do słoiczka w którym jest 250-300 ml. tego smalcu wlej 100 ml.olejku rycynowego.Ten smalec będzie twardy trudny do wymieszania więc zostaw go na noc w kuchni poza lodówką aż będzie ciekły.Przelej do większego słoika a po zmieszaniu go z olejkiem rycynowym /apteka/ trzymaj w lodówce.Smaruj kolana czy biodra co Cię boli.Jeden mankament - to jest tłuste,ja smaruję na noc i ubieram bawełniane getry bo pościel.Niby takie nic a naprawdę pomaga, maści są drogie a nie zawsze pomagają.Ten "przepis"znam z miesięcznika "Uzdrowiciel" juz parę lat temu.

Reklama

Napisał(a): ~Gargamel 16 -

~Tania Łapki są świetne na stawy, a do tego przepyszne. Chińczycy hurtowo eksportują je z Europy, bo u nich to przysmak!
Ale jeśli Ciebie to obrzydza, to może mniej ohydne będą dla Ciebie ryby - makrela, tuńczyk, śledź, sardynka. Są nie tylko bogate w kwasy omega3, ale też w witaminę D.
Reumatyzm czesto jest mylony z dna moczanowa i w przypadku tej dolegliwosci czy choroby nie mozna jesc sledzi i wielu jeszcze innych smakolykow . Polecam wiecej dowiedziec sie o tej chorobie .

Napisał(a): ~gość -

Żaden lekarz nie pomyli tych dwóch chorób ani człowiek na nie chory. Dna moczanowa atakuje wszystkie stawy a najczęściej dużego palucha u nogi, kostkę, kolano i ból występujący przy ataku dny sklasyfikowany jest wyżej od bólu porodowego. Ból reumatyczny występuje na plecach, stawach biodrowych, kolanach i rękach lecz nie jest tak agresywny jak przy dnie moczanowej. Dna moczanowa to przekroczenie puryn we krwi. Puryny występują w każdym jedzeniu jednak w niektórym bardziej czyli, piwo, śledzie i wszystkie rośliny strączkowe. Bóle reumatyczne nie są od jedzenia a od siedzącego trybu życia czyli małej efektywności fizycznej.

Reklama

Napisał(a): ~ada -

Laila44 Dam Ci radę na bolące stawy - reumatyzm.Nie śmiej się z tej porady bo to naprawdę działa,ja od dawna to stosuję.Postaraj się kupić w sklepie zielarskim słoiczek smalcu albo sadła gęsiego. Czasem nazywa się to smalec a czasem sadło.Do słoiczka w którym jest 250-300 ml. tego smalcu wlej 100 ml.olejku rycynowego.Ten smalec będzie twardy trudny do wymieszania więc zostaw go na noc w kuchni poza lodówką aż będzie ciekły.Przelej do większego słoika a po zmieszaniu go z olejkiem rycynowym /apteka/ trzymaj w lodówce.Smaruj kolana czy biodra co Cię boli.Jeden mankament - to jest tłuste,ja smaruję na noc i ubieram bawełniane getry bo pościel.Niby takie nic a naprawdę pomaga, maści są drogie a nie zawsze pomagają.Ten "przepis"znam z miesięcznika "Uzdrowiciel" juz parę lat temu.

Próbuje odpowiedzieć ale tu sie chyba nie da...

Napisał(a): ~Tak słyszałem -

~fifi Witamina C wspomaga tworzenie kolagenu, więc nie żałuj sobie pysznych owoców sezonowych, takich jak czarne porzeczki, truskawki, maliny czy czereśnie... To świetna alternatywa dla kurzych łapek.
Czarna porzeczka jak najbardziej tak z witamina C, ale przebija ją żurawina (najlepiej leśna) i głóg (byleby nie rósł przy szosie). Na stawy wszelkie galaretki są najlepsze. Polecam regularne jedzenie tzw. nóżek. Kiedyś królowały gotowane golonki, rozdrobnione i uzupełniane żelatyną wieprzową. Dzisiaj jest moda na nóżki drobiowe i agar-agar, roślinna substancja żelująca. Mięsko i wywar z kurzych (indyczych) łapek i skrzydełek. Mogą być też nóżki wegetariańskie - np. 1 litr bulionu warzywnego, pokrojone jarzyny z bulionu + jajko na twardo, 2 łyżeczki agar-agar i mamy "smarowidło" dla stawów.

Oczywiście jeśli stawy są już bardzo zniszczone to ich odbudowa taką kuracją może jedynie wspomóc leczenie kwasem hialuronowym. Niestety koszty są niemałe, bo kuracja wymaga lekarza specjalisty, aby nie pogorszyć stanu zdrowia. Badania muszą być dokładne, a powtarzalnych regularnie serii zastrzyków nie wykona pierwsza z brzegu pielęgniarka.

~ada
Laila44 Dam Ci radę na bolące stawy - reumatyzm.Nie śmiej się z tej porady bo to naprawdę działa,ja od dawna to stosuję.Postaraj się kupić w sklepie zielarskim słoiczek smalcu albo sadła gęsiego. Czasem nazywa się to smalec a czasem sadło.Do słoiczka w którym jest 250-300 ml. tego smalcu wlej 100 ml.olejku rycynowego.Ten smalec będzie twardy trudny do wymieszania więc zostaw go na noc w kuchni poza lodówką aż będzie ciekły.Przelej do większego słoika a po zmieszaniu go z olejkiem rycynowym /apteka/ trzymaj w lodówce.Smaruj kolana czy biodra co Cię boli.Jeden mankament - to jest tłuste,ja smaruję na noc i ubieram bawełniane getry bo pościel.Niby takie nic a naprawdę pomaga, maści są drogie a nie zawsze pomagają.Ten "przepis"znam z miesięcznika "Uzdrowiciel" juz parę lat temu.

Próbuje odpowiedzieć ale tu sie chyba nie da...
Jak najdalej od oleju rycynowego bez konsultacji z lekarzem, nie mylić ze znachorem. Olej rycynowy już dawno został opisany jako TRUCIZNA powodująca powolne wyniszczanie organizmu!

~Tania ... ryby - makrela, tuńczyk, śledź, sardynka. Są nie tylko bogate w kwasy omega3, ale też w witaminę D.
... a jeszcze bardziej bogate są te ryby w larwy pasożytów (śledź), zanieczyszczenia ropopochodne i metale ciężkie (tuńczyk najbardziej - to wielka ryba) oraz mikroplastik, którym już wszystkie ryby przeniknęły w morzach i oceanach! Twoja porada była dobra ... pół wieku temu i wcześniej, gdy środowisko morskie nie było aż tak zanieczyszczone.
« Wróć do tematów
Do góry strony: kurze łapki na stawy