811
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń62 tys.
  • Odpowiedzi135
  • Ocen na +196
811 ppt ?

Kwaśniewski komentuje wyniki wyborów. Gorzka pigułka... (136)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kwaśniewski komentuje wyniki wyborów. Gorzka pigułka...

Napisał(a): apollo87 -

W rozmowie dla TOK FM prezydent Aleksander Kwaśniewski podsumował wyniki wyborów. Stwierdził, że jest nadzieja dla Trzaskowskiego w elektoracie pozostałych opozycyjnych kandydatów - z których prędzej skorzysta, niż Andrzej Duda. Stwierdził, że przed drugą turą musi się on skupić na przyszłości, a odciąć się od przeszłości.

Przede wszystkim jednak dawny lewicowy polityk jest rozczarowany wynikiem kandydata Lewicy Roberta Biedronia. Tłumaczy on wprawdzie, że w wyborach prezydenckich ludzie głosują głównie na osoby, które mają szansę wygrać, więc mniejsze partie są na gorszej pozycji. Mimo to nie dało się ukryć, że nie takiego wyniku się spodziewał. Gorzką wyborczą pigułkę osładza słowami, że to nie koniec kariery politycznej Biedronia, a Lewica będzie w parlamencie.

Tylko czy to powód do radości dla ugrupowania, które jeszcze nie tak dawno rządziło krajem i miało prezydenta na dwie kadencje? Jak sądzicie, czy czekają nas kolejne ruchy po lewej stronie, by odbudować pozycję?
INTERIA.PL

Re: Kwaśniewski komentuje wyniki wyborów. Gorzka pigułka...

Napisał(a): ~mefis58 -

To oczywiście nie jest koniec. Ani lewicy w Polsce, ani Biedronia w polityce, ale ...... jeżeli lewica chce przetrwać, jeżeli chce być słyszalna i realnie wpływać na politykę kraju musi nauczyć się przestać popełniać tak grube błędy jak wystawianie w wyborach pani Ogórek, czy pana Biedronia. To był marny kandydat i aż dziw, że tego nie zauważono. Jedyna jego "wyrazistość" była związana z jego orientacją seksualną. Także jego postulaty "polityczne" padały w formie i kontekście osobistej vendetty za krzywdy jakich doznał z tego powodu. Żadnego ładu ani składu w tym nie było. Polityka proekologiczna (aż trudno uwierzyć, że Lewica oddała Zielonych do sojuszu z KO, no ale jak widać "Zielonych tez mamy niezbyt rozsądnych) ograniczała się do sloganów anty-węglowych, a te właściwie tylko do krytyki importu węgla, w tym przede wszystkim z Rosji (dla Biedronia Rosja gdzie jak słyszał zwalczają gejów to wróg osobisty). Popisał się przy tym całkowitym brakiem znajomości tematu i bredził coś o "fatalnej jakości" tego importowanego surowca. Żadnych praktycznie poglądów na politykę zagraniczną poza nawoływaniem do współpracy z Unią (której przynajmniej oficjalnie i tak żaden konkurent nie zwalczał), ani słowa o używaniu polskich żołnierzy do szemranych "misji pokojowych" na świecie, ani słowa o współpracy z NATO (tutaj chwalił się, że do NATO Polskę wprowadziła lewica), ani słowa o stacjonujących w Polsce wojskach NATO (czytaj : amerykańskich) i o planach rozszerzenia tej obecności. Biedroń starał się tłumaczyć (niestety swoista "moda" na lewicy) , że nie jest diabłem i że jego wybór nie będzie żadnym "przewrotem czerwcowym" bo wszystko pozostanie po staremu, no może podejmie jakieś bliżej nieokreślone kroki dla likwidacji "funduszu kościelnego", co tak interesuje elektorat jak zeszłoroczne zaspy śnieżne na drogach. Żadnego poszukiwania własnej "niszy" elektoralnej (poza środowiskiem LGBT, które jak się wydaje wcale nie zagłosowało na niego gremialnie bo ludzie z tego środowiska poza szeregiem problemów specyficznych dla niego mają też mnóstwo innych , często ważnych problemów życiowych. W sumie zatem Biedroń nie reprezentował nikogo poza sobą i poległ i dobrze jeśli wyciągnie z tego naukę. Dla mnie, człowieka LEWICY cała kampania Biedronia to jedno wielkie nieporozumienie, a jego wystąpienia oceniam jako mdłe, nic nie znaczące , bardziej denerwujące niż cokolwiek nowego do dyskursu społecznego wnoszące. Oczekuję samokrytyki i to takiej z konsekwencjami, od działaczy, którzy wysunęli ta kandydaturę na bój jako "twarz" i reprezentanta lewicy. To także klęska Gawkowskiego, który miejmy nadzieję zrozumie, że jest po prostu marnym politykiem.

Re: Kwaśniewski komentuje wyniki wyborów. Gorzka pigułka...

Napisał(a): ~Jerzy -

Czasy "lewicy post pzpr-owskiej" się skończyły. Ale jakoś do byłych działaczy "naszej partii" (tak przed 1989 rokiem była nazywana pzpr) to nie dociera. Chyba, że udają głupich. Ale za pieniądze oni mogą wszystko.

Reklama

Reklama

Re: Kwaśniewski komentuje wyniki wyborów. Gorzka pigułka...

Napisał(a): ~Ryszard -

Lewica nie ma pomysłu na gospodarkę, przechyliła się na centrum a lewicowość próbuje wskrzesić poprzez hasła obyczajowe. Na taką lewicę to ludzie leją cienkim sikiem.
To co nie zrobiła lewica stara się robić PIS

Reklama

Re: Kwaśniewski komentuje wyniki wyborów. Gorzka pigułka...

Napisał(a): ~gośćKOTA -

Eto bi coke Hm .... , mgr inż. A.Kwaśniewski byle czego nie je i pije , ale za to byle co gada.
CHCIAŁEŚ NADMINIĆ prof, mgr, inż a kwaśniewski ,, tak że prosze cię nie zapominaj , lolek kształcił się w podziemiu , i w chelwetii? a że na nartach nogi miał miękkie to nic nie szkodzi?

Re: Kwaśniewski komentuje wyniki wyborów. Gorzka pigułka...

Napisał(a): ~notoco -

Każdy kandydat lewicy miałby problem w tych wyborach! A jaki program miałby niby zaproponować? Program lewicowy lansuje skutecznie od wielu lat PiS! Czym można go przebić? - jeszcze większym rozdawnictwem publicznego grosza? Obiecankami zatrudnienia tych, co pracować nie chcą? Działaniami proekologicznymi? Poszanowaniem konstytucji? Ludu w swojej masie te sprawy interesują niewiele...puki micha pełna i jest za co wypić a nawet raz do roku wypad do wód zrobić...

Re: Kwaśniewski komentuje wyniki wyborów. Gorzka pigułka...

Napisał(a): ~Obywatel -

można pisać i mówić na temat lewicy post pzpr do upadłego , dwie kadencje prezydenta , to świadczy o zakręconych latach po 89 r , latach każdy wie jakich , kto wskoczył do pociągu kapitalizm to se tera żyje, a kto został na peronie to łapke wyciąga do Państwa , po mojemu to za 3 lata lewica wygra wybory .....jak stare pierniki odejdą a młodzi dadzą rade...

Re: Kwaśniewski komentuje wyniki wyborów. Gorzka pigułka...

Napisał(a): ~będzie krach -

~Ryszard Lewica nie ma pomysłu na gospodarkę, przechyliła się na centrum a lewicowość próbuje wskrzesić poprzez hasła obyczajowe. Na taką lewicę to ludzie leją cienkim sikiem.
To co nie zrobiła lewica stara się robić PIS
Na gospodarkę żadnego pomysłu nie ma ani PiSiornia, ani PO, ani żadna inna partia.
Polska po same uszy siedzi w długach nie wiadomo u kogo, bo właściciele banków są przeważnie osobami bez nazwisk. Rządy państw już dawno powinny przechrzcić się na "nierządy", bo czynności jakie wykonują z rządzeniem nie mają nic wspólnego, a ze sprzedajnością najgorszego gatunku bardzo wiele.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kwaśniewski komentuje wyniki wyborów. Gorzka pigułka...