61
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +1
61 ppt ?

Kwaśniewski wypowiedział się na temat żydowskich roszczeń wobec Polski (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kwaśniewski wypowiedział się na temat żydowskich roszczeń wobec Polski

Napisał(a): uni -

Z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, poruszono temat żydowskich roszczeń majątkowych wobec Polski. Stwierdził między innymi, że Polska powinna wchodzić w dialog, bo wszelkie sprawy związane z reprywatyzacją są skomplikowane:

Mamy tak zmienione granice, tak zniszczone mienie podczas wojny i straciliśmy tylu obywateli, że wejście w proces reprywatyzacji de facto oznacza niekończący się spór i kłótnie. Wiem, że jest to bardzo bolesne i nie do końca fair wobec tych, którzy to mienie stracili. Gdy decydowałem o tym problemie, Polska była jeszcze na bardzo wielkim dorobku. Dziś Polska jest na tyle bogata, że można rozpatrzyć wariant drugi, np. rodzaj symbolicznej odpłaty.
INTERIA.PL

Re: Kwaśniewski wypowiedział się na temat żydowskich roszczeń wobec Polski

Napisał(a): Keramek -

Roszczenia są uzasadnione ale nie do Polski i należą się wszystkim Polakom nie tylko Polakom narodowości izraelskiej.
Niemcy, Rosja, Anglia i USA powinni zapłacić za szkody jakie Polacy ponieśli w wyniku ich działań wojennych i podjętych decyzji kończących wojnę.

Poruszanie tej kwestii na arenie międzynarodowej w sposób wybiórczy jest skandalem.

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~Staruszek -

Jakoś nie słyszałem by roszczenia organizacji żydowskich były rozpatrywane np w stosunku do Rosji, Litwy,Czech, Słowacji , Ukrainy, Estonii itp.. Przecież żydzi mieli także tam majątki

Reklama

Napisał(a): ~Z Time -

Roszenia zostały spłacone przez rząd PRL..poczowszy od B.Bieruta,przez W.Gomułke a zakonczył spłate E.Gierek w latach 1947-1959-61..az do 1974 była to kwota na obecne 1 BLN $ otrzymali to wszyscy którzy stracili majątki w czasie II RP.Tak więc Nic sie nie nalezy..sorry do rozliczenia zostały niespłacone kredyty z lat 1930-39 i długi Kahalne od XIIw az do 1939r

Napisał(a): ~baba -

~Staruszek Jakoś nie słyszałem by roszczenia organizacji żydowskich były rozpatrywane np w stosunku do Rosji, Litwy,Czech, Słowacji , Ukrainy, Estonii itp.. Przecież żydzi mieli także tam majątki
Mienie żydowskie zostało zrabowane przez hitlerowców a kamienice, które były w posiadaniu Żydów zniszczone w czasie II wojny , czy ktoś z nich pomagał w odbudowaniu tychże kamienic?

Napisał(a): ~Polska -

Nie interesuje mnie co powiedział jakiś pijaczyna z patologicznej rodziny...!

Wszelkie roszczenia należy przekazywać do Niemiec bo to oni rozpętali 2 wojnę światową.

Polska nie jest nikomu nic winna , to nam są winne Niemcy odszkodowanie za szkody wojenne.

Do dziś PiS nie potrafi nadać sprawie biegu , mimo że dokonali dość dokładnego wyliczenia szkód...! Czy PiS to nadal Polskie ugrupowanie ??? Nie widze tego...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kwaśniewski wypowiedział się na temat żydowskich roszczeń wobec Polski