3 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń174 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +0
3 tys. ppt ?

Laserowa korekcja wzroku - warto? (1472)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Laserowa korekcja wzroku - warto?

Napisał(a): gość -

Witam w środę miałem zabieg laserowej korekty wzroku. Zabieg wszystkim polecam, jest poniedziałek a ja już pracuje, widzę niemal wszystko. Około tygodnia do pełnego widzenia. Zabieg nie boli, pierwsze 2 dni są mało przyjemne, ale warto :D
INTERIA.PL

To rzeczywiście bardzo szybko się u Ciebie wszystko zagoiło. Gratuluję udanej korekcji. Ja też należę do tych szczęśliwców, u których okres rekonwalescencji trwał krótko i bez większych komplikacji. Ale przyznam, że właśnie na taki efekty liczyłam, bo robiłam zabieg metodą EBK.

Witam wszystkich! Ja mam wadę -1,25 na obu oczach i 0,25 astygmatyzm. Byłem na badaniach kwalifikacyjnych w Lexum we Wrocławiu. Klinika zrobiła bardzo dobre wrażenie. Zostałem przypisany do Dr Piotra Marszalika, czy ktoś z Was może coś więcej o nim powiedzieć? Jest stosunkowo młody i z tego co wyszukałem to pracuje w Lexum dopiero od lutego 2015r. i trochę mnie to wystraszyło, że może nie być wystarczająco doświadczony... Proszę o opinie o tym lekarzu jeśli ktoś wykonywał u niego laserową korekcję. Zakwalifikowałem się do wszystkich metod od lasik, lasek po ebk i femtolaski, ale Dr zdecydowanie polecał EBK, jako że to jest metoda powierzchniowa i z moją małą wadą będzie najlepsza. Zabieg planuje w ciągu najbliższych dwóch miesięcy... Proszę o odpowiedzi!

Reklama

Witajcie, ja miałem zabieg 24 lutego, weiss klinik i metoda epi-lasik. W poniedziałek po zdjęciu soczewek opatrunkowych widzenie znaczne lepsze, ale razi mnie światło dalej, wieczorem gorzej widzę (to chyba zmęczenie) i mam ten halo (nieduże roszczepienia wokół światła). Tak na oko to widzę znacznie lepiej niż przed zabiegiem, tylko te efekty uboczne są wkurzające. Zobaczymy jak dalej to pójdzie, bo jeszcze się goi wszystko.

gość Witajcie, ja miałem zabieg 24 lutego, weiss klinik i metoda epi-lasik. W poniedziałek po zdjęciu soczewek opatrunkowych widzenie znaczne lepsze, ale razi mnie światło dalej, wieczorem gorzej widzę (to chyba zmęczenie) i mam ten halo (nieduże roszczepienia wokół światła). Tak na oko to widzę znacznie lepiej niż przed zabiegiem, tylko te efekty uboczne są wkurzające. Zobaczymy jak dalej to pójdzie, bo jeszcze się goi wszystko.
a jaka była Twoja wada przed zabiegiem? i jak teraz widzisz?

Reklama

dla zainteresowanych:
jestem świeżo po korekcji wzroku w przychodni citomed toruń.
wada krótkowroczność obu oczu

opinia:
zdecydowanie polecam;
sam zabieg bezbolesny - w pełnej świadomości, ze znieczuleniem miejscowym (krople) szybko i sprawnie; całość kilka minut razem z położeniem się na łóżku, przygotowaniem oczu, itd.
po zabiegu pierwsze popołudnie w łóżku i dużo odpoczynku, zero bólu, jedynie zwykłe dolegliwości typu piasek w oku itd.
od następnego dnia właściwie żadnych dolegliwości; można normalnie funkcjonować, chociaż są problemy z widzeniem z bliska (odpada czytanie);
po następnych kilku dniach z czytaniem, telewizją, komputerem, już właściwie bez problemów - generalnie wzrok szybciej się meczy niż normalnie, ale do przeżycia
samochodem można jeździć po 2-3 dniach - kwestia odwagi i przyzwyczajenia do nowej sytuacji:)

bezpośrednio po zabiegu już wzrok poprawny, jedynie trochę zamglony;
po 24 godzinach wzrok na 125% jakości
po kilku dniach po zabiegu wzrok "falujący" raz lepiej, raz gorzej; pisząc gorzej mam na myśli skoki od 0,0 do 0,5 dioptrii (nie przeszkadza w funkcjonowaniu)

usługa jest bardzo tania w porównaniu do innych klinik w polsce - różnica w mojej opinii wynika z mniej zaangażowanego podejścia do pacjenta, tzn. lekarze i pielęgniarki po prostu robią swoją robotę, nie oferując dodatkowych bajerów typu piękna pielęgniarka opowie ci co się będzie działo, a na koniec dostaniesz pamiątkowy balonik - porównałbym to do ryanaira i lotu - obie oferują tą samą usługę, a od klienta zależy czy oczekuje jeszcze dodatkowych atrakcji poza samym przelotem;)

Napisał(a): Gość -

Witam, założyłam nowy wątek, ale widzę, że Wasz temat żyje, dlatego się podpinam - mam nadzieję, że pomożecie ;)

eżeli ktoś miał robioną laserową korekcję wzroku u dr Rakoczy-Gołda, bardzo proszę o opinie na jej temat - w necie nic nie można znaleźć i trochę mnie to zastanawia. Na temat Lexum są mieszane komentarze, dlatego opinia na temat kliniki będzie również pomocna. Dodam, że mam wizytę kwalifikacyjną 23 marca i do tej daty muszę podjąć decyzję czy warto i czy sobie nie zaszkodzę. Z 2013 roku znalazłam wpisy na temat objazdowych laserów. Nie wiecie jak jest teraz? Pani z recepcji twierdzi, że to nieprawda.

Reklama

gość
gość Witajcie, ja miałem zabieg 24 lutego, weiss klinik i metoda epi-lasik. W poniedziałek po zdjęciu soczewek opatrunkowych widzenie znaczne lepsze, ale razi mnie światło dalej, wieczorem gorzej widzę (to chyba zmęczenie) i mam ten halo (nieduże roszczepienia wokół światła). Tak na oko to widzę znacznie lepiej niż przed zabiegiem, tylko te efekty uboczne są wkurzające. Zobaczymy jak dalej to pójdzie, bo jeszcze się goi wszystko.
a jaka była Twoja wada przed zabiegiem? i jak teraz widzisz?
Wada OL -3,00 i cyl -0,75, OP -2,25 i cyl -0,50. Efekty świetlne u mnie mijają, są coraz mniejsze, niekiedy w ogóle ich nie ma:) wizytę w klinice mam 25 marca i zobaczymy jak to wygląda.

No właśnie przeszkadzają mi okulary, które muszę nosić. Soczewek nie toleruję. Stąd moje rozważania o korekcji laserowej. Tylko mam trochę obaw związanych z powikłaniami po zabiegu. Boję się, że może coś się nie udać. Dlatego się zastanawiam, czy ruszać oczy przy takiej wadzie. Z drugiej strony, jeżeli przy -3 jest spora szansa na całkowite usunięcie wady, to chyba najlepszy moment na podjęcie takiej decyzji. Potem mogę żałować, że wcześniej nie poddałam się takiemu zabiegowi.

Witam wszystkich
mając 23 lata moja wada wynosi w prawym oku -13,75 w lewym zaś -14,5
. w tym miesiącu przeszłam badania kwalifikacyjne w klinice , uzyskałam wynik negatywny z powodu zbyt dużej wady. Pani doktor nie chciała sie podjąć zabiegu więc zwracam się do was z prośbą czy orientujecie się może która klinika byłaby w stanie mi pomóc ? będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
pozdrawiam

Napisał(a): Gość -

Hej. Zbyt duża wada nie jest chyba powodem do odmowy zabiegu. Być może masz za cienką rogówkę, zwyrodnienie siatkówki, zbyt duże ciśnienie w oczach albo coś w tym stylu i dlatego Cię nie zakwalifikowali. Z tego ci się orientuję (a badania przechodziłam w poniedziałek), w przypadku tak dużej wady w grę wchodzi korekcja częściowa - czyli pozostaje wada resztkowa, np. -1 czy -2, ale przy tak dużej wadzie to i tak luksus moim zdaniem ;)

Witaj, Też bym probował dalej. Ja miałem w gdańsku robioną operację . Na forach nie można podawać linków, nazw klinik (CHOCIAŻ NIEKTÓRZY PODAJA ) ani nazwisk lekarzy.
Mogę podpowiedzieć jedynie że z tego co się naczytałem to Pani Doktor która tam operuje jest jedna z najlepszych w korekcji. Może tam wyślij wyniki, zerkną i odpowiedzą. Moim zdaniem sa bardzo otwarci dla pacjenta. Znajdziesz ich w gdansku na przymorzu.
Nie poddawaj się, może jest jakaś szansa. Może tam gdzie robiłaś kwalifikacje nie robią zabiegów przy bardzo cienkich rogówkach, może sprzęt, lekarz .... Warto probować :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • laserowa korekcja wzroku opinie
  • laserowa korekcja wzroku cena
  • laserowa korekta wzroku opinie
  • laserowa korekta wzroku cena
  • lentivu opinie
  • laserowa korekcja wzroku forum
  • korekta wzroku cena
  • operacja laserowa oczu cena
  • korekcja laserowa wzroku opinie
  • korekcja wzroku cena
  • laserowe usuwanie wady wzroku cena
  • laserowa korekcja wzroku wrocław opinie
  • laserowa korekcja wzroku czy warto
  • okulus kalisz forum
  • operacja laserowa oczu koszt
Do góry strony: Laserowa korekcja wzroku - warto?