3 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń175 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +0
3 tys. ppt ?

Laserowa korekcja wzroku - warto? (1480)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Laserowa korekcja wzroku - warto?

Napisał(a): gość -

To nie sa bzdury.
Niektóre lasery na dzień dzisiejszy są w stanie skorygować od -14D do +6D . tak jest w klinice w której ja robiłem. A czy można do zera to grubość rogówki chyba ma znaczenie i inne badania. Jak ja miałem robiony zabieg była dziewczyna z ogromną wada , chyba coś koło -11 i też miała zrobiony.
Medycyna jak i technika ida do przodu . Granica juz nie jest -8 D.
INTERIA.PL

Słuchajcie, jeżeli chodzi o zabieg korekcji laserowej to górna granica wady bezpiecznej do skorygowania laserem wynosi -10,0 dioptrii dla krótkowzroczności oraz +6,0 dioptrii dla nadwzroczności. Przy większych wadach można zastosować procedurę wszczepienia soczewki fakijnej. Oprócz wielkości wady wzroku są jeszcze inne czynniki brane pod uwagę przy kwalifikacji. Polecam zrobienie szczegółowych badań, a następnie zabiegu w jakieś renomowanej, sprawdzonej klinice.

Właśnie o to mi chodziło, że jest zakres wad rekomendowanych do korygowania laserem. Oczywiście, że są indywidualne przypadki i koryguje się większe wady. Podstawowe pytanie, czy chcemy pozbyć się okularów, czy zmniejszyć tylko wadę. Ale zawsze przy większych wadach jest ryzyko większe powikłań. Ja miałem duży astygmatyzm (-7 cylinder) i uprzedzano mnie o efektach halo i glare. Halo pojawiło się, ale ustąpiło samo, po długim czasie, już powoli zacząłem się przyzwyczajać nawet. Medycyna się rozwija i dziś mowa m.in. o soczewkach fakijnych, kilka lat temu nic o nich nie mówiono. Może i lasery będą lepsze:)

Reklama

Jeżeli chodzi o wspomniane soczewki fakijne, to są one super rozwiązaniem dla osób z dużymi wadami. Zabieg wszczepienie soczewek fakijnych przeprowadza się u pacjentów z nadwzrocznością od +5 do +13D lub krótkowzrocznością od -7 do -23D. Z tego co się orientuję, to taki zabieg można zrobić tylko w tych bardziej znanych i renomowanych klinikach. Na pewno na Grzybowskiej w Warszawie są bardzo dobrzy lekarze, którzy wykonują tego typu operacje.

Czy w tej klinice zabiegi wykonuje profesor Szaflik? Słyszałam że on jako pierwszy wykonywał zabieg wszczepienia soczewki więc może warto zapisać się do niego. Jakie są ceny? Długo się czeka na taki zabieg? Ile czasu trwa rekonwalescencja?

Reklama

Reklama

gość Czy w tej klinice zabiegi wykonuje profesor Szaflik? Słyszałam że on jako pierwszy wykonywał zabieg wszczepienia soczewki więc może warto zapisać się do niego. Jakie są ceny? Długo się czeka na taki zabieg? Ile czasu trwa rekonwalescencja?
Na stronie kliniki masz podane wszystkie informacje wraz z cennikiem. Przed zabiegiem czekają Cię szczegółowe badania kwalifikacyjne. To trochę zajmuje czasu, bo badania są naprawdę dokładne i składają się z kilku etapów. Pamiętaj, że jest to operacja w znieczuleniu anestezjologicznym, dlatego też musisz zrobić badania pod tym kątem. A potem zabieg. No i okres rekonwalescencji, który trwa mniej więcej tydzień. Powodzenia.

Napisał(a): Gość -

gość Co wy za bzdury piszecie!!! oczywiście, że -13 to za duża wada do korekty laserem. Najwyższa wada to -8 i w takim przypadku może zostać coś jeszcze. Przy tak dużej wadzie w grę wchodzi sztuczna soczewka.
Ale to już było i nie wróci więcej;)
Zajrzyj sobie chociażby na stronę klinikihttp://www.bl(...)pol.pl/ - na samej górze mają slajdy na których jak byk pisze, że krótkowzroczność do -13 dioptrii jest operowalna. Po prostu kiedyś nie było takiej opcji, ale teraz technika poszła do przodu, jak i wszystko, więc jak najbardziej jest to możliwe
Załączniki:

Wy w tym Blikpolu całym to nie macie za grosz instynktu i wyczucia!!!! czy sądzicie, że ludzie są idiotami i wcale nie widać że to sami wpisujecie te komentarze?! a już fotka ze strony www to przegięcie!!!!! każdy kto interesuje się tematem wygugluje sobie i porówna wiedzę i doświadczenia opisywane na forach z informacjami ze stron klinik, artykułami itd. darujcie sobie!!!!!

gość A ja nie wiedziałam, że do - 13 można operować, dzieki za info.
A co do wuja google to niestety ostatnio coraz więcej tam wyników płatnych, niż autentycznych, więc też szukam po forach różnych informacji
a na forach płatne wpisy pracowników krzywego domku:)

gość A ja nie wiedziałam, że do - 13 można operować, dzieki za info.
A co do wuja google to niestety ostatnio coraz więcej tam wyników płatnych, niż autentycznych, więc też szukam po forach różnych informacji
Sprawdziłam na stronach tych bardziej renomowanych i znanych klinik, i znalazłam tam informację, że korekcją laserową można usunąć wady w zakresie od -10 do +6 D. Przy większych wadach zalecany jest zabieg wszczepienia soczewki fakijnej.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Laserowa korekcja wzroku Kielce opinie
  • lentivu opinie
  • lentivu skutki uboczne
  • laserowa korekcja wzroku opinie
  • metoda lentivu opinie
  • mavit korekcja opinie
  • zabieg korekcji wzroku opinie
  • laserowa korekta wzroku przy plusach krakow
  • piotr marszalik opinie
  • lentivu boj si
  • lentivu opinie 2017
  • rzeszw laserowa korekta wzroku
  • zabieg lentivu opinie
  • opinie wrocaw operacja laserowa oczu
  • femtolasik czy lentivu
Do góry strony: Laserowa korekcja wzroku - warto?