3 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń166 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +0
3 tys. ppt ?

Laserowa korekcja wzroku - warto? (1387)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Laserowa korekcja wzroku - warto?

Napisał(a): gość -

A jaką masz wadę, że zostałaś zakwalifikowana do EBK? Kiedy masz zabieg? Ja też będę miała wizytę w tej klinice, ale dopiero po urlopie, czyli na początku sierpnia. Jestem ciekawa, jaki będzie efekt korekcji u Ciebie. Daj znać proszę, jak już będziesz po zabiegu, czy się wszystko udało. Pozdrawiam.
INTERIA.PL

Również zamierzam poddać się zabiegowi laserowej korekcji wady wzroku. Umówiłam się na sierpień na badania wstępne przed zabiegiem do kliniki Weiss Klinik w Chorzowie. Czy jest tu może jeszcze osoba, która kilka stron wcześniej pisała o zabiegu w tej klinice? chciałabym dopytać oczywiście o szczegóły, bo strasznie panikuję

Reklama

Ja jestem też pod badania ale w klinice na grzybowskiej, powiem Wam że jestem nastawiona bardzo optymistycznie, lekarz powiedział, że zejdą z wadą do 0:) W przyszłym tygodniu zabieg, zrezygnowałam z wakacji, ale mam nadzieję, że będzie warto.

gość Również zamierzam poddać się zabiegowi laserowej korekcji wady wzroku. Umówiłam się na sierpień na badania wstępne przed zabiegiem do kliniki Weiss Klinik w Chorzowie. Czy jest tu może jeszcze osoba, która kilka stron wcześniej pisała o zabiegu w tej klinice? chciałabym dopytać oczywiście o szczegóły, bo strasznie panikuję
Witaj, jestem:) o co chciałaś dopytać?

Reklama

gość Ja jestem też pod badania ale w klinice na grzybowskiej, powiem Wam że jestem nastawiona bardzo optymistycznie, lekarz powiedział, że zejdą z wadą do 0:) W przyszłym tygodniu zabieg, zrezygnowałam z wakacji, ale mam nadzieję, że będzie warto.

Warto zrezygonować z wakacji all inclusive w egipcie ,a mieć dobry wzrok :) ja robiłam w Lexum (teraz Optegra), we Wrocławiu. Przede wszystkim dobra lokalizacja, sama klinika już od początku robi wrażenie. Sam zabieg był krótki (ok. 15 minut) i własciwie bezbolesny. No i miałam szczęście robić go u dra Urama :D

gość
Witaj, jestem:) o co chciałaś dopytać?
Dziękuję, że się odezwałaś:) Chciałam dopytać, jak teraz widzisz? z tego, co wyczytałam wcześniej Twój zabieg odbył się w okoiicach kwietnia, maja? Ja mam podobną wadę, tzn. krótkowzroczność lewe oko -3 i prawe oko -2,5. Przez 5 ostatnich lat nosiłam soczewki, więc teraz je zdjęłam, żeby w sierpniu wykonać te badania przed zabiegiem. Jaki lekarz Ciebie prowadził? Jakie koszty dodatkowe (np. leków, wizyt) muszę uwzględnić? Jak to jest z tą sterylnością po zabiegu? mam psiaka i raczej trudno go będzie wyeksmitować z domu:) z góry dziękuję za odpowiedzi

Reklama

Hej, to po kolei odpowiadam:)
Moja wada przed zabiegiem to oko lewe -3,75 i prawe -3,50. Tydzień po zabiegu zostawała w badaniach wada -1 na lewym i -0,5 na prawym, miesiąc po zabiegu lewe +0,25, prawe +0,5. Po 3 miesiącach wyszło 0,0 na obydwoje oczu:) Zabieg miałam epi-lasik, na początku kwietnia, dr Rogowska-Godela mnie prowadzi. Pełne zero wyszło na wizycie kontrolnej pod koniec czerwca. Musisz na pewno uzbroić się w cierpliwość, bo z tym widzeniem bywa różnie. Ja miałam momenty załamki, że tyle pieniędzy to kosztowało, a ja widzę niedobrze. Niedobrze nie znaczy, że całkiem źle, ale niewyraźnie poprostu, tzn. z bliska lub z daleka, to się zmienia prawie każdego dnia i właśnie te ciągłe zmiany w widzeniu strasznie mnie denerwowały, bo człowiek nie mógł się przyzwyczaić nawet do takiego widzenia!!!! Wszystko się unormowało gdzies 2-2,5 miesiąca od zabiegu.
Leki są bardzo ważne, po zabiegu dostajesz receptę na nie. Ja bym Ci radziła, żebyś nawet wcześniej poprosiła o tę receptę, bo po zabiegu najlepiej człowiek by odpoczął w domu, a tu nerwówka jeszcze po aptekach. Na pewno krople nawilżające, sztuczne łzy możesz sobie już zakupić. Zalecają po zabiegu Hyabak albo Systane Ultra, dla mnie Hyabak lepszy:) no i te krople to na długo będą Twoim przyjacielem:) poza tym antybiotyki, krople sterydowe, ale to tak przez 2 miesiące będziesz kropić i 1-2 razy dziennie.
Sterylność w domu - ja też mam psa i lekarka mówiła, że to nie przeszkoda. Ważne jest to, aby mieć w miarę wysprzątane, żeby po zabiegu wrócić do czystego pomieszczenia, ale nie sterylnego na maxa!!!! Z psem musisz unikać zabaw, generalnie to kontaktu, gdzieś przez tydzień. Każde głaskanie, czy cokolwiek robisz, od razu mycie rąk!!!! Chodzi po prostu o to, żeby jakieś zakażenie nie wdało się w operowane oczy. No i mycie włosów, to udręka:) Przez miesiąc najlepiej nie wolno ich zalewać wodą absolutnie!!!!! Głowa w tył i myjesz włosy:) mi mąż pomagał przy myciu. Sama klinika, lekarz, obsługa - jak najbardziej OK.
Gdyby co, to pytaj dalej, pytaj:)

gość witam chcialam zapytac jakie zabiegi lepiej wychodza minusy czy plusy
Z tego, co czytałam to minusowe wady, czyli krótkowzroczność jest łatwiejsza. Przy dalekowzroczności masz nawet mniejszy zakres wady, którą można skorygować laserem. Nie znalazłam natomiast nic, żeby plusy komuś źle zoperowano, bo miał plusy. Lekarz na pewno dobierze odpowiednią metodą do Twojej wady i to już wielki sukces:)

gość Ja jestem też pod badania ale w klinice na grzybowskiej, powiem Wam że jestem nastawiona bardzo optymistycznie, lekarz powiedział, że zejdą z wadą do 0:) W przyszłym tygodniu zabieg, zrezygnowałam z wakacji, ale mam nadzieję, że będzie warto.
A bierzesz możesz udział w konkursie, w którym można wygrać zabieg korekcji laserowej. Konkurs trwa od 15 lipca do 30 września br. Jeśli w terminie trwania konkursu wykonasz w CMO LASER korekcję laserową wady wzroku, też możesz wziąć udział w konkursie – jeśli wygrasz, to zwrócą Ci koszty zabiegu. Chyba warto spróbować. No i daj znać, jak poszedł zabieg.

Dzięki że mi o tym powiedziałaś, bo nie wiedziałam, jestem przed zabiegiem, a mogę jeszcze wziąć udział? Bo już mam termin i kasę wpłaciłam więc pewnie się nie załapie, szkoda że wcześniej nie wiedziałam, ale super pomysł bo korekcja jest dosyć droga...

Napisał(a): Gość -

Moim zdaniem warto, o wiele łatwiej się żyje i jest mniej ograniczeń. Ja jestem osobą bardzo aktywną i przed laserową korekcją nie mogłam uprawiać wielu sportów. Wiem, że dobrze wykonują zabieg w klinice Optegra, też u nich miałam :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • laserowa korekcja wzroku opinie
  • laserowa korekcja wzroku cena
  • laserowa korekta wzroku opinie
  • laserowa korekta wzroku cena
  • laserowa korekcja wzroku forum
  • lentivu opinie
  • korekta wzroku cena
  • operacja laserowa oczu cena
  • korekcja laserowa wzroku opinie
  • korekcja wzroku cena
  • laserowe usuwanie wady wzroku cena
  • laserowa korekcja wzroku wrocław opinie
  • laserowa korekcja wzroku czy warto
  • okulus kalisz forum
  • operacja laserowa oczu koszt
Do góry strony: Laserowa korekcja wzroku - warto?