3 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń167 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +0
3 tys. ppt ?

Laserowa korekcja wzroku - warto? (1388)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Laserowa korekcja wzroku - warto?

Napisał(a): gość -

Warto warto i nie ma się co zastanawiać!!!! Pewnie, że jest stres, ryzyko itd. ale komfort życia i funkcjonowania na co dzień bezcenny. BIegasz swobodnie, bez okularów, zakładasz ciemne okulary jadąc samochodem, leżysz i oglądasz tv lub czytasz książkę. Pełna swoboda!!!! Ja dziś załuję, że tak późno się zdecydowałam na zabieg. Nie ma co odkładać tej decyzji jeśli jesteście zdecydowani.
INTERIA.PL

Miałam zabieg w czerwcu tego roku. I nie przypuszczałam, że będzie tak dobrze. Szczególnie, że wielu internautów skarży się na różne powikłania i dolegliwości po korekcji. U mnie oprócz suchego oka i zwiększonej wrażliwości na światło nie było żadnych poważniejszych dolegliwości. A teraz czuję się już bardzo dobrze. No i wada została usunięta. A zabieg robiłam u dr Izdebskiej, którą polecam wszystkim, szczególnie tym, którzy planują zrobić zabieg w Warszawie.

Reklama

Jestem dwa tygodnie po zabiegu metodą EBK i również jestem zadowolona:) Żaden ból, widziałam od razu dobrze, a już zupełnie pięknie gdy zdjęli mi soczewki opatrunkowe. Jeszcze uważam i chronię oczka, wiadomo goją się. Nie ma się co zastanawiać tylko ruszać pod laser!!!! Jest to najlepsza inwestycja w siebie i w swoje zdrowie!!!! Zabieg wykonywał dr Łukasz Cwalina.

gość Miałam zabieg w czerwcu tego roku. I nie przypuszczałam, że będzie tak dobrze. Szczególnie, że wielu internautów skarży się na różne powikłania i dolegliwości po korekcji. U mnie oprócz suchego oka i zwiększonej wrażliwości na światło nie było żadnych poważniejszych dolegliwości. A teraz czuję się już bardzo dobrze. No i wada została usunięta. A zabieg robiłam u dr Izdebskiej, którą polecam wszystkim, szczególnie tym, którzy planują zrobić zabieg w Warszawie.
Też idę do dr Izdebskiej. Moja koleżanka u niej była i jest zadowolona z efektów korekcji tak samo jak Ty. Liczę, że mój zabieg też zakończy się tak pozytywnie jak u Was.

Reklama

A o jakie rady dokładnie prosisz? Wiesz sam zabieg jest bardzo krótki i nawet się nie spostrzeżesz, jak już będzie po wszystkim. Po zabiegu możesz praktycznie prawie od razu wrócić do domu, najlepiej taksówką, chyba że masz kogoś, kto może Cię odwieźć. Dr Gadomska to dobra specjalistka, więc na pewno wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki. Powodzenia.

Reklama

A ile trwa okres rekonwalescencji, ile dostaje się zwolnienia? Czy gojenie się bardzo boli, kiedy można wrócić do normalnego życia? Pracuje dużo na komputerze, zastanawiam się czy będę wyłączona całkiem z pracy, czy po kilku dniach mogę już normalnie zająć się pracą?

Zalecenia, jak należy postępować w okresie rekonwalescencji, znajdziesz w internecie. Wydaje mi się, że takie informacje powinny być zamieszczone na stronie każdej kliniki. Np. na stronie jednej z warszawskich klinik znajdziesz:
Przez kilka dni po korekcji laserowej możesz mieć dolegliwości bólowe - pomogą tutaj leki przeciwbólowe dostępne bez recepty;
przez pierwsze dni możesz mieć światłowstręt - tutaj pomagają specjalne, przyciemnione okulary, które dostajesz po zabiegu;
schemat wizyt ustalisz z lekarzem - w zależności od metody operacji może być potrzebna wizyta w 7-8 dniu po zabiegu;
w czasie gojenia się rogówki (do 7 dni) możesz mieć kłopot z pracą przy komputerze, oglądaniem telewizji, czytaniem. Jest to sprawa indywidualna;
dostaniesz receptę na leki, które będziesz musiał zakraplać przez kilka tygodni, zgodnie ze schematem przekazanym przez lekarza.
Unikaj:
przez pierwszy tydzień intensywnej pracy - daj oczom odpocząć a rogówce wygoić się;
do 6 tygodni kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych (basen, jezioro, morze);
przez 2-3 miesiące - intensywnego wysiłku fizycznego (np. ciężkich ćwiczeń na siłowni, noszenia ciężarów);
stosuj antykoncepcję - aby mieć gwarancję, że przez pół roku nie będziesz w ciąży.
Możesz: prowadzić samochód, latać samolotem, pracować przy komputerze, czytać, pisać i żyć zgodnie ze swoim rytmem.

Napisał(a): Gość -

Cześć,
Swoje pytanie kieruje do Tych, którzy są rok po laserowej korekcji wzroku.
Czy grubość rogówki po roku czasu wróciła to stanu sprzed zabiegu(powyżej 500 mikrona), czy jest jej więcej czy mniej ? Wiem tylko tyle, że grubość rogówki zaraz po zabiegu powinna wynosić co najmniej 220 mikrona, to tyle aby zapobiec podstawowym urazom mechanicznym.

Jeżeli boisz się o takie rzeczy to najlepiej jak korekcję wykonają metodą EBK jest najmniej inwazyjna i w sumie teraz większość osób z niej korzysta, dzięki temu też oko szybko się goji, nie uszkadza się głębszych warstwy rogówki.

Jestem ponad rok po korekcji metodą EBK i nie mam najmniejszych problemów z oczami. Już dawno wszystko się zagoiło i dobrze widzę bez okularów. Wada usunięta do zera. Ale nie umiem Ci powiedzieć, ile w tej chwili wynosi grubość mojej rogówki.

gość Moja żona miała wczoraj zabieg EBK.
Dzisiaj żałuje, ból w oczach nie do zniesienia.
Nie wiem czy ona tak źle to znosi, czy tak ma każdy ?
Ból jest normalny, do 3 dni po zabiegu. Mi na drugi dzień minął, miałam też EBK. To normalne. Najlepiej, aby żona miała cały czas oczy zamknięte, ból wtedy jakby mniejszy:P no i jak bardzo boli to środki przeciwbólowe, w klinice dostałam ketonal, ale aż taki ból to nie był!!! więc nie brałam
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • laserowa korekcja wzroku opinie
  • laserowa korekcja wzroku cena
  • laserowa korekta wzroku opinie
  • laserowa korekta wzroku cena
  • laserowa korekcja wzroku forum
  • lentivu opinie
  • korekta wzroku cena
  • operacja laserowa oczu cena
  • korekcja laserowa wzroku opinie
  • korekcja wzroku cena
  • laserowe usuwanie wady wzroku cena
  • laserowa korekcja wzroku wrocław opinie
  • laserowa korekcja wzroku czy warto
  • okulus kalisz forum
  • operacja laserowa oczu koszt
Do góry strony: Laserowa korekcja wzroku - warto?