3 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń167 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +0
3 tys. ppt ?

Laserowa korekcja wzroku - warto? (1388)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Laserowa korekcja wzroku - warto?

Napisał(a): gość -

Z tego co wszędzie pisza to po Lentivu nie masz większych przeciwskazań do aktywności fizycznej (sportu itp.), więc do pracy chyba tym bardziej :) Wiadomo, ze warto by było ze 3 dni wolnego wziąć żeby się ogarnąc, ale myślę że bez większych problemów facet by wrócił do roboty. Zawsze jeszcze można z lekarzem skonsultować

gość Hej. Ja miałam 15.12. wykonywane Lentivu. Bezboleśnie. Zabieg był przed 20:00 a rano już żadnego bólu nic nie czułam. Wada się zmniejszyła radykalnie ale pozostało zamglenie, zwłaszcza światła. We wtorek mam kontrolę po tygodniu od zabiegu. Mam nadzieję, że w miarę szybko to kinie bo znacznie utrudnia funkcjonowania, zwłaszcza prowadzenie auta, które by się przydało bardzo szybko. Wadę miałam -3,5 i -3,75 i astygmatyzm jakieś -1,5 i -1,0. Czy też takie zamglenie i rozproszenie światła mieliście ?
Witam,

ja miałam Lentivu 4 dni temu. Ogólnie z daleka widzę ok lewym okiem, prawe długo łapie ostrość i nie jest ona tak dobra jak przy lewym oku. Komputer bardzo mnie męczy i widzenie z bliska jest też jeszcze nie za wyraźne. Czy ma ktoś jeszcze podobne problemy???Może ktoś miał Lentivu robione dużo wcześniej niż ja i może coś więcej podpowiedzieć na temat ustępowania tych niedogodnych objawów?????

Reklama

czy możecie polecić jakas dobrą klinikę w Krakowie albo gdzies w pobliżu i jeśli tak to jakiegoś konkretnego doktora??? z tegoco tutaj czytam to zdazaja sie skutki uboczne słaba ostrosc po zmroku rozproszone swiatło ale u każdego one mineły po jakimś czasie zaleznym od danego organizmu czyli jednak metoda ma tylko chwilowe efektu uboczne czy byłt jakie sprzypadki pogorszenia wzroku ?????

Po Lentivu musisz trochę odczekać ąz będziesz widzieć bardzo dobrze, bo wiadomo, wszystko musi się zagoić, nerwy wzrokowe muszą się przyzwyczaić, ale zobaczysz z dnia na dzień że będzie coraz lepiej, tylko oszczędzaj oczy i nawilżaj, szybciej okres rekonwalescencji przejdziesz

Reklama

Jestem trzecia dobę po EBK i sam pisze na tel ten post. Wrażenia narazie mieszane ale bardziej pozytywne niż neg. co do samego zabiegu nic nie czułem poza lekkim dyskomfortem ale absolutnie do przeżycia nawet dla dużych straszkow:) zabawa zaczyna sie po zabiegu a mianowicie potok łez oczywiscie nie do powstrzymania utrzymujący sie ponad dobę, pieczenie oraz wszelkie objawy zapalenia spojówek tylko kilka razy mocniej, oczywiscie nie do przeżycia bez środków przeciwbólowych w nie małych ilością, ogólnie uważam ze najlepiej dwie pierwsze doby przespać na środkach nassennych , w klinice dostaje sie dwie sztuki ale dobrze sobie załatwić receptę na kilka więcej tak aby budzić sie tylko na jedzenie i kropienie oczu, ogólnie dwie pierwsze doby po EBK wycięte z życiorysu , trzecia doba już duzzzo lepiej , łzawienie ustąpiło , objawy zapalenia spojówek rownież, oczywiscie co do dobrego widzenia to jeszcze daleka droga, acha nie wspomniałem o strasznej nadwrażliwości na światło , praktycznie trzeci dzień jak kret w domu a każdy promień światła równa sie przeszywający ból na chwilkę. Ogólnie wszystko to do przeżycia a raczej do przespanie. Teraz umiem już nawet napisać co nie co, Tv raczej odpada bo razi mocno, mysle ze jutro w okularach pomimo pochmurnej pogody pierwsze wyjście z domu. Zdecydowanie odradzam opuszczanie ośrodka bez pomocy osoby trzeciej, ja ledwo do auta wsiadłem tak raziło, a miałem oczywiscie okulary przeciwsłoneczne. Na ten moment uważam ze warto, gdyż pomimo tego ze do idealnego widzenia daleka droga to na pewno już widze dużo lepiej niż przed zabiegiem bez okularów. W razie pytań szczegółowych piszcie na maila. Kamilleus@wp.pl
Trzymajcie wszyscy przed i po... :)

Ja też miałam EBK. U mnie kilka dni po korekcji nastąpiła znaczna poprawa. Większość dolegliwości ustąpiła. Co do samego wzroku, to ja od razu po zabiegu odczułam znaczna poprawę w widzeniu. W tej chwili doskonale widzę bez okularów. A jestem po korekcji trzy tygodnie.

Reklama

Czwarta doba po EBK i duże zaskoczenie , gdyż ogólne samopoczucie bardzo dobre, wszelkie nieprzyjemne dolegliwości już dawno ustąpiły w tym nadwrażliwość na światło, jedyny problem to brak widzenia w 100% idealnie no ale o tym wiem ze jeszcze trochę na to poczekam, ale i tak jest dużo lepiej niż przed zabiegiem, z każdym dniem coraz lepiej, na prawdę nie sadziłem po przeczytaniu wielu komentarzy na rożnych forach na temat tej metody ze w tak szybkim tempie bede wracał do zdrowia, rzeczywiście do przeżycie pozostają dwie doby po zabiegu ale jak wspomniałem w poprzednim wpisie można ja przespać :) dzisiaj nawet bez większego problemu przejechałem bardzo dobrze znana mi trasę , no dobra słowo " trasę " może przesadzone , przejechałem bardzo dobrze znany mi odcinek drogi w sumie z 3km :) trzymajcie sie wszyscy przed i po... Pozdro Kamilleus

Napisał(a): moth -

Mój brat miał robione Lentivu - po tym zabiegu faktycznie szybko wrócił do siebie, po weekendzie poszedł do pracy, oczy trochę bolały i piekły, ale z dnia na dzień widzi coraz lepiej, wiadomo oczy muszą się przezwyczaić. Jest zadowolony, nawet nie spodziewał się takiego efektu tak szybko

jeśli mogę Cię pocieszyć to ja po ok miesiącu widziałam ostro. Też się denerwowałam ale przy każdej kontroli mówili że widocznie moje oczy potrzebują czasu, brałam dodatkowo sterydy aby przyspieszyć gojenie. Obecnie jestem 2 lata po zabiegu i wzrok bez zarzutu. Pozdrawiam

oo no to dobrze wiedzieć ze jest trochę osób po takim zabiegu. może to i dobrze, przynajmniej wiem czego można się spodziewać. też mam zamiar poprawić sobie wzrok, myślałam o Lentivu ale wlasnie nie wiem jeszcze co i jak...muszę wybrać się tam do nich na jakąś konsultację.

Zapisz się do Policealnej Szkoły Delta Edukacja na ulicy Szewskiej 17/1 w Krakowie!

Posiadamy DARMOWE kierunki takie jak:
- Technik Weterynarii
- Technik Usług Kosmetycznych
- Technik Rachunkowości
-Technik Administracji
- Technik Informatyk
- Florysta
-Opiekun Medyczny
- Technik BHP
i wiele innych
Można zapisać się telefonicznie lub osobiście w sekretariacie szkoły.

W szkole Delta Edukacja nie płacisz:
- wpisowego
- czesnego
- za sesje egzaminacyjną
-egzaminy zawodowe
-legitymację, indeks
-rezygnację
-frekwencję

oraz nie podpisujesz żadnej umowy!

Nauka jest w 100 % darmowa!
W szkole Delta Edukacja do zapisu potrzebujemy świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz podania i dwóch zdjęć!

Hmm... Tak czytam te wasze komentarze i będąc 4tyg po EBK to szczerze nie wiem i nie rozumiem od czego zależy to, że wielu z Was przezywa nawet po kilku miesiącach ciagle jakieś problemy związane z wykonaniemm korekcji metoda EBK. Jeśli chodzi o moje wrażenia to było dokładnie jak mówiła pani Doktor tzn. ze zabieg bezbolesny ale oczywiscie są momenty jakiegoś dyskomfortu, ale fakt tego, ze cały czas pobytu na sali zabiegowej to około 20minut a samo działanie lasera ( w moim przypadku ) to raptem kompletnie nie odczuwalne 20s na jedno oko, generalnie te 20minut mija na serio szybko, rzeczywiście "zabawa" zaczyna sie po zabiegu ale i o tym dokładnie mnie poinformowano przed zabiegiem, ze straszne łzawienie, pieczenie , nadwrażliwość na światło (ledwo do auta doszedłem z kliniki w okularach przeciwsłonecznych) i stan taki utrzymuje sie dwie doby, które zdecydowanie najlepiej przespać na tabletkach przeciwbólowych i nassennych, w klinice dostałem zestaw na noc ale osobiście uważam ze powinni dawać zestaw na dwie doby. Ogólnie nie ma co sie oszukiwać te dwie doby są totalnie wycięte z życia ale absolutnie da sie to wytrzymać, w trzeciej dobie po zabiegu u mnie została duża nadwrażliwość na światło reszta mi przeszła, szóstego dnia po już jeździłem krótkie odcinki autem a jedenaście dni po zabiegu funkcjonowałem zupełnie normalnie , oczywiscie idealnie jeszcze nie widziałem z bardzo daleka ale na serio spokojnie prowadziłem auto po kilkaset km. Nie miałem żadnych mgiełek, podwójnych widzeń, ani innych dziwnych efektów , generalnie to co usłyszałem od p. Doktor na konsultacji działo sie po zabiegu. Dzisiaj jestem szczęśliwy , bo nie mam problemu z okularami i na pewno bylo warto zapłacić kilka tys. złoty oraz przeżyć czas rekonwalescencji choć rzeczywiście w ciagu tych dwóch pierwszych dni pojawiało sie głowie pytanie " po co mi to było?" :) serio polecam każdemu kto chce sie uwolnić od okularów, ja miałem wadę -3,75 i jakiś tam mały astygmatyzm, a dzisiaj mam 0... :) zabieg miałem w Krakowie w Centre DE la Vision u Pani doktor Agnieszki Papierniak i szczerze polecam ta klinikę, a w sumie to nawet nie o klinikę chodzi tylko o lekarza, który odpowiednio przygotuje człowieka , a pózniej swietnie wykona swoją prace, a nie wspomniałem o ważnej rzeczy , kilka miesięcy przed zabiegiem miałem konsultacje w innym ośrodku i powiedziano mi ze nie da sie przeprowadzić takiego zabiegu u mnie żadna metoda gdyż mam za szeroka zierenice, no to grzecznie sie pogodziłem z okularami, soczewkami i tym samym 4-5razy w roku zapalenie spojówki w związku z noszeniem soczewek i jakiez wielkie było moje zdziwienie gdy wlasnie podczas zapalenia spojówek i w poszukiwaniu w pośpiechu pomocy, której udzielila mi pani doktor Agnieszka Papierniak ( bez wcześniejszego zapisu, gdzie u wszystkich innych wyznaczono mi termin za kilka dni!! Jak człowiekowi, który cierpi można powiedzieć, ze sie mu pomoże za trzy dni bo nie było sie zapisanym, a niby skąd miałem przewidzieć ów zapalenie? Na szczęście p. Doktor wykazała sie człowieczeństwem i przyjęła mnie jako ostatniego pacjenta o godzinie 21:30 w piątek! Za to wielkie dzięki :) ale wracając do tematu , jakiez było moje zdziwienie, jak pani doktor zapytała czemu nie zrobię sobie korekcji laserem, a jak powiedziałem, ze miałem konsultacje w innej klinice i powiedziano, ze nie da sie tego zrobić żadna metoda ponieważ mam za szerokie zierenice, a p. Doktor mi odpowiedziała ze rzeczywiście na maszynie na której pracują w tamtej klinice sie tego nie da zrobić ale na tej na której oni pracują w Center DE la Vision da sie to zrobić metoda EBK, puenta tej histori jest taka, ze dwa tyg. po wyleczeniu zapalenia odbył sie zabieg który wyzwolił mnie od noszenia okularów :)) w razie pytań piszcie śmiało odpowiem chętnie na wszystkie wasze watpliwości. Pozdrawiam

A powiedzcie czy po zagojeniu się oczu widzi się potem super wyraźnie, jak zaraz po zabiegu? Ja zaraz po widziałam super hiper wyraźnie!!! Teraz mam problemy z łapaniem ostrości. Miałam femto-lasik, 10 dni po zabiegu jestem.

gość A powiedzcie czy po zagojeniu się oczu widzi się potem super wyraźnie, jak zaraz po zabiegu? Ja zaraz po widziałam super hiper wyraźnie!!! Teraz mam problemy z łapaniem ostrości. Miałam femto-lasik, 10 dni po zabiegu jestem.
Cierpliwości :) oczy przyzwyczajają się do innego widzenia, ale niekoniecznie będziesz widziała super wyraźnie jak zaraz po zabiegu. Trzeba być dobrej myśli i cierpliwie czekać, ja czekałem ponad pół roku aż oczy zajarzyły ostrość itd.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • laserowa korekcja wzroku opinie
  • laserowa korekcja wzroku cena
  • laserowa korekta wzroku opinie
  • laserowa korekta wzroku cena
  • laserowa korekcja wzroku forum
  • lentivu opinie
  • korekta wzroku cena
  • operacja laserowa oczu cena
  • korekcja laserowa wzroku opinie
  • korekcja wzroku cena
  • laserowe usuwanie wady wzroku cena
  • laserowa korekcja wzroku wrocław opinie
  • laserowa korekcja wzroku czy warto
  • okulus kalisz forum
  • operacja laserowa oczu koszt
Do góry strony: Laserowa korekcja wzroku - warto?