60
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń464
  • Odpowiedzi55
  • Ocen na +0
60 ppt ?

Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień (56)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

Napisał(a): Gość -

Gdy pojawiają się charakterystyczne objawy:
1. zwiększa się częstość i ilość wypijanego alkoholu
2. zmienia się cel picia ( alkohol staje się lekiem na niepowodzenia, frustrację)
3. picie staje się stereotypem ( celebracja picia alkoholu, sytuacje związane z piciem dominują życie, narasta niepokój, drażliwość w sytuacji niemożności napicia się )
4. alkohol spożywany jest w sytuacjach niedozwolonych ( prowadzenie pojazdów pod wpływem, picie w pracy, w ciąży, w okresie karmienia piersią )
5. notuje się incydenty upojenia
6. picie alkoholu niepokoi, osoby z otoczenia sugerują odstawienie lub ograniczenie picia
7. picie alkoholu służy leczeniu objawów abstynencyjnych ( „ picie na klina” )
8. pojawiają się palimpsesty, tzn. nie pamiętamy sytuacji związanych z piciem
9. picie alkoholu pomimo narastania negatywów związanych z piciem, socjalnych, zdrowotnych, rodzinnych
Znaczy to że picie alkoholu staje się problemem.
Nie każda osoba pijąca alkohol w nadmierny sposób jest uzależniona, niektórzy nadużywają alkoholu lub piją w sposób szkodliwy. Konieczna jest dokładna diagnostyka.http://medox.org.pl
INTERIA.PL

Re: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

Napisał(a): gość -

O skuteczności terapii (alkoholizm terapia)w Naszym Domu decyduje nie tylko program terapii, ale również zaangażowanie terapeutów, pełna opieka nad pacjentem przez 24 godziny, intensywność pracy, dyspozycyjność i profesjonalizm. Ale także dalsza opieka nad naszymi absolwentami po zakończeniu terapii (leczenie alkoholizmu)
http://alkoholizm-leczenie.eu

Reklama

Re: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

Napisał(a): Gość -

Myślę, że klinika http://leczyc.pl oferuje profesjonalne leczenie alkoholizmu. Mój znajomy przechodził przez taką terapię i można powiedzieć, że uwolnił się od nałogu, ponieważ nie pije już od paru miesięcy. Myślę, że warto zwrócić się z osobą uzależnioną na taką terapię leczenia uzależnień.

Reklama

Re: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

Napisał(a): Gość -

Jestem niepijącym alkoholikiem. Bez terapii są nikłe szanse na wyjście z uzależnienia. Wcześniej czy później i tak się człowiek napije... W każdym razie tak było w moim przypadku po kilku próbach wyjścia z nałogu. Ważne jednak, że ostatecznie sięgnąłem po rozum do głowy i pojechałem do Ośrodka. Byłem kilka tygodniu na zamkniętym leczeniu w Ściejowicach we Wiosennej. Od kilku miesięcy nie piję, nie ciągnie mnie do tego. Każdy ten dzień tam to była jedna wielka walka o siebie. Nie zniszczę sobie więcej życia.

Reklama

Re: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

Napisał(a): Gość -

leczenie wszelkich uzależnień powinno być odpłatne , a jeśli kogoś nie stać powinien odpracować , przecież my społeczeństwo nikogo nie zmuszamy do picia , ćpania czy palenia , jest to świadomy wybór każdego z nas to dlaczego mamy pokrywać koszty leczenia uzależnionych , chore dzieci czekają na pomoc a my wyrzucamy kasę w błoto bo i tak ponad 90% pacjentów wraca do nałogu

Re: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

Napisał(a): ~Ranking -

Ten, kto miał do czynienia z osobami uzależnionymi doskonale wie, że przychodzi moment, kiedy trzeba takim osobom pomóc. Nie każdy jest w stanie samodzielnie wyjść z nałogu i najlepszą drogą do rozwiązania problemów z nałogiem jest terapia zamknięta. Jak jednak wybrać najlepszy ośrodek terapii? Czym należy się kierować? na pewno pomocne w tym są opinie pacjentów, nie ma chyba wiarygodniejszej formy weryfikacji. Z tego powodu powstał Ranking Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl). To może ułatwić wybór...

Re: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

Napisał(a): Gość -

wszelkie leczenia od uzależnień powinny być w 100% odpłatne , jeśli kogoś na to nie stać powinien to odrobić , te choroby są dobrowolnym wyborem każdego z nas z jakiej racji cały naród ma łożyć na ćpuna czy alkoholika

Re: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

Napisał(a): ~Teodora -

Przy takich objawach polecam zajrzeć na http://osrodek-leczenia-uzaleznien.pl/. Dzięki temu przekonacie się, jak wygląda odwyk, czy jest się czego bać i dlaczego warto się zdecydować. Odwyk nie musi się wiązać z lichym jedzeniem czy tynkiem odpadającym od ścian. W dobrym ośrodku możemy nawet liczyć na siłownie.

Re: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

Napisał(a): ~Ranking -

Wiele jest ośrodków w całym kraju, a wiadomo, że każdemu zależy na efektach... W każdym razie istnieje Ranking Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl), dzięki któremu można zapoznać się z ofertą ośrodków z różnych regionów kraju, a także opiniami pacjentów na ich temat. To daje pewien obraz tego, czego możemy spodziewać się po tym konkretnym miejscu, a tym samym ułatwia dokonanie wyboru.

Re: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

Napisał(a): ~hasan -

Hej tutaj możesz liczyć na Leczenie uzależniania alkoholowego Piotrków Trybunalski [url=http://twoja-przystan.pl/leczenie-uzaleznien-detoksykacja-alkoholizm-piotrkow-trybunalski-lodzkie-oferta/leczenie-uzaleznien-alkoholizm-terapia-podstawowa-stacjonarna-lodzkie-piotrkow-trybunalski/]http://twoja-przystan.pl/leczenie-uzaleznien-detoksykacja-alkoholizm-piotrkow-trybunalski-lodzkie-oferta/leczenie-uzaleznien-alkoholizm-terapia-podstawowa-stacjonarna-lodzkie-piotrkow-trybunalski/[/url] . Personel w ośrodku jest bardzo miły i przyjaźnie nastawiony :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień