Leczenie ospy po nowemu (117)

Leczenie ospy po nowemu

Temat dotyczy artykułu: Leczenie ospy po nowemu

Stare metody pielęgnacji chorego malucha odeszły do lamusa. Nasz ekspert, dr Paweł Grzesiowski, specjalista ds. profilaktyki zakażeń radzi, jak według najnowszych zaleceń dbać o zarażone dziecko.

Komentarze (117)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~ablaze -

Tak lekarz teraz wszytsko zmieniała .kapalam syna i miał infekcje .córki juz nie kapalam po tygodniu skóra wygląda dużo lepiej niż u syna .smarowac pudrem
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~mira -

czy ktos z was w wieku doroslym przechodzil ospe? u mnie sie wlasnie zaczelo i powiem ze nie jest lekko....
Odpowiedzi (8)

Napisał(a): ~marys -

Jakie macie opinie o pudrodermie na ospe? Smarować czy nie? co teraz jest skuteczne na ospe?
Odpowiedzi (25)

Napisał(a): ~dorcia -

Akurat szczepionki przeciw ospie wietrznej są nieetyczne (powstały z wykorzystaniem poaborcyjnych linii komórkowych). Warto zdawać sobie z tego sprawę. Druga rzecz - szczepionki te zawierają ŻYWY wirus, teoretycznie wiec zaszczepiona osoba może zarażać (czyli nie powinna mieć przez kilka tygodni styczności z małymi dziećmi, kobietami w ciąży i starszymi osobami, które nie przechorowały wiatrówki). Kolejna sprawa - te szczepienia nie dają 100% ochrony przed wiatrówką i przed półpaściem. Do tego należy pamiętać, że po szczepieniu przez kilka tygodni nie wolno brać pewnych leków - tak jak podczas zachorowania... Np. salicylanów, ale nie tylko.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~in-teria -

każdy lekarz się wymądrza i podaje nowe sposoby, a po nim kolejni lekarze będą traktować to jako metody przestarzałe itd. A tym czasem wspomina się np. o kąpieli w nadmanganianie potasu - środku od bardzo dawna stosowany w w zakażeniach skór; lekarz zaleca niczym nie smarować, ale pryskać - tak czy siak nanosi się na skórę środek, który redukuje poziom bakterii i wirusów. Takie ple ple ple
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~paula -

A czy jest sens szczepienia na ospę jeśli był już potencjalny kontakt z osoba chorą na ospe? moja przyjaciolka do nas wpadla z synkiem i mysala, ze to zwykle przeziebienie, ale wlasnie na drugi dzien dostal okropnej gorączki i okazalo się, że to ospa..
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~andzia802@o2.pl -

moj 4letni synek wlasnie wyszedl z domu po ospie,minelo 14 dni.Cieszylam sie ze w koncu mozemy wyjsc z domu.W dwa dni potem na ciele 6 miesiecznego drugiego synka zauwazylam krostki...OSPA.Mam pytanie,czy moge wychodzic z nim na spacery?Okrywac cieplo,uwazac na przeciagi?chodzi glownie o zaprowadzanie i odbieranie Adama z przedszkola,to jakies pol godziny.Prosze o odpowiedz.Anka
Odpowiedzi (13)

Napisał(a): ~Maria -

Jeśli śzczepionki --to należało by się dowiedzieć czy nie zawierajá rtęci i innych metali ciężkich ,które są rakotwórcze oraz wywołują szereg innych ciężkich chorób.(np,autyzm) Co do mycia i wietrzenia -TAK.Jeśli chedzi o zastosowanie Octeniseptanu--sprawdziłam jest bezpieczny. Jeśli chodzi o mycie do wody radzę dosypać sody ma dziłanie bakteriobójcze. Nie należy również zbijać temperatury ,ponieważ w ten sposób niszczymy system obronny organizmu.Możemy ulżyć schładzając czoło i nóżki wilgnym ręcznikiem.Jeszcze jedno nie bójmy się zgłębiać wiedzy na temat, alternatywnych sposobów leczenia. Wacajmy do natury!!!!🌞🌞🍇🍌🍊🍋🍓👍👍👍

Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~Aga -

Mój syn 7lat właśnie przechodzi ospę (trzeci dzień) jest strasznie mocno wysypany, głowa twarz, uszy, klatka piersiowa, plecy, ręce, miejsca intymne, po prostu wszędzie jestem totalnie przerażona. Mało tego nowe plamki ciągle się pojawiają. W piątek pędzlowałam go płynnym pudrem ale szybko zdałam sobie sprawę z tego że blokuje ujście płynu surowicznego, na następny dzień wysmarowałam gencjaną ale ta strasznie farbuje skórę, więc dzisiaj spryskałam go Octeniseptem, kupiłam również Octenisan jest to antybakteryjna emulsja myjąca. Podaję mu również Fenistil w kropelkach 3x20 na dobę dzięki temu swędzenie jest zminimalizowane. Ogólnie prysznic dwa razy dziennie rano po nocy i wieczorem przed spaniem, młody czuje się lepiej bo tak świeżo (tym bardziej, że gorączkuje), ręcznik po każdym użyciu trafia do prania, pościel natomiast zmieniam 1 raz na dobę. Mam jeszcze córcię 16mc i obawiam się że również zarazi się ospą od starszego brata ale jest nadzieja, że może ją ominie tym razem :)
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): ~słoQq -

Moj synek dostał ospy kilka dni po swoich pierwszych urodzinach - zarazil sie od męza. Krostki zaczeły mu wychodzic ok 19 godziniy chcielismy cos kupic w aptece na goraczke, nastomist aptekarz kazał nam od razu jechac do lekarza wieczornego natomiast ten wysmial nas - ze z ospą przyjechalismy na wieczorny dyzur, dodam ze to nasze pierwsze dziecko i jak ktos kto sie na tym zna mowi ze powinnismy jechac to pojechalismy. Mimo tego i tak sadze ze z małym dzieckiem powinno sie jechac jak naszybciej do lekarza z kazda nawet najdrobniejsza rzacza. Pozdrawiam wszystkie mamusie i tatusiow!
Odpowiedzi (4)
Dodaj komentarz