Odpowiadasz na:
Legalna aborcja? Polacy odpowiadają!

uni
Temat dodał(a):
uni -
Legalna aborcja? Polacy odpowiadają! Na zlecenie Radia ZET, IBRiS przeprowadziło badanie, którego celem było sprawdzenie, co na temat liberalizacji prawa aborcyjnego myśli społeczeństwo. Wyniki są następujące: 38,2% respondentów zdecydowanie je popiera, a 23,6% „raczej popiera”. 14,6% ankietowanych jest zdecydowanie przeciwna liberalizacji prawa aborcyjnego, natomiast 12,1% odpowiedziała, że raczej tego nie popiera. 11,5% nie ma zdania w tej sprawie. Co ważne do zwolenników należy 63% kobiet, mężczyźni stanowią 60%. Ponadto, 99% badanych w wieku 30-39 lat popiera tę idę. Odpowiedzi „zdecydowanie za” udzieliło 39% mężczyzn i 37% kobiet. 46% respondentów w wieku 50-59 lat jest przeciwna aborcji, a 50% jest za jej liberalizacją. 40% ankietowanych w wieku 18-29 lat jest przeciwna tej idei, a 59% ją popiera. W przypadku wykształcenia: 53% osób z wykształceniem podstawowym lub zawodowym i 53% z wykształceniem średnim popiera liberalizację prawa aborcyjnego. 79% ankietowanych z wykształceniem wyższym również jest za aborcją.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Legalna aborcja? Polacy odpowiadają!

Napisał(a): ~ddd -

legalne morderstwo? Polacy odpowiadają!

Re: Legalna aborcja? Polacy odpowiadają!

Napisał(a): ~SKuba -

~Jacek jak zabijanie może być legalne? cofamy się do średniowiecza?
Kościół i jego zwolennicy może się w końcu jednoznacznie zadeklarują. Bo życiem jest dla nich komórka jajowa i plemnik. zygota jest już człowiekiem. Ale gdy dojdzie do obumarcia nawet 7 - 8 miesiecznego płodu, tenże Kościół odmawia prawa do normalnego pogrzebu i pochówku.
Porażające jest też to, ze różne godki i ordo iurisy oraz wspomniany KK heroicznie walczą o prawa plemnika, komórki jajowej, zygoty i płodu - bez względu na ich stopień rozwoju/stan zdrowia, ale tracą całkowicie zainteresowanie w chwili gdy narodzi się dziecko ciężko chore, cierpiące, wymagające całodobowej opieki do końca swego - z reguły krótkiego, ale pełnego cierpienia życia.
Zapraszam obrońców praw płodu do choćby jednodniowego zastąpienia rodziców w czynnościach opiekuńczych nad np. dzieckiem bez kręgosłupa. Niech może przez jeden miesiąc przejmą finansowanie opieki takiego dziecka. Potem pogadamy.

Reklama

Re: Legalna aborcja? Polacy odpowiadają!

Napisał(a): mateczka -

sio aborcjo z Polski wynos sie natychmiast idz 'babo dziwo' popaprana gestapowko mordrczyni krwawa skond przylazlas !

Re: Legalna aborcja? Polacy odpowiadają!

Napisał(a): ~Simp Prawiczek -

Ja już wiem dlaczego istnieją mężczyźni, którzy nie popierają aborcji. Są incelami i żadna kobieta ich nie chce xDDDDDDDDD

Od takich trzymać się z dala bo kogoś powystrzelają, jak w Ameryce.

Reklama