20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń788
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
20 ppt ?

Lekkie przystawki na przyjęcie ;) (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Lekkie przystawki na przyjęcie ;)

Napisał(a): Gość -

Ja robię różne przystawki na przyjęcia. Czasem jak mam więcej czasu to robię na przykład faszerowane pomidory, łososia, jajka faszerowane i takie tam inne pyszności. A czasem jak trzeba przygotować coś na szybko to robię zwykłe koreczki, układam wędlinę na półmisku (ostatnio na imprezie u mnie zrobiła furorę szynka serrano ze sklepu lap-pol.pl) i ładnie ozdabaim to jakąś zieleninką ;)

Reklama

W moim przypadku, jak to na większości imprez dla studentów, królują chipsy, bo każdy je przynosi, bo nie wypada przyjść z pustymi rękami :P Koreczki i sałatki zawsze cieszą się powodzeniem, tak samo jak krakersy i małe kanapeczki. I w zasadzie tyle. Kiedyś zrobiłam babeczki krabowe z przepisu gvlby i znajomi zaczęli żartować, że przesadziłam ;)

Hej
Jak przychodzą znajomi na mecz z piwkiem do krakersy i chipsy moga być. Jednak jak robisz imprezkę-posiadówkę, to można coś dodać. Jak poprzednio koleżanki wspominały najszybsz esa jajka faszerowane, moższe zrobić różne nadzienia. Ja polecam korkeczki. Na jednym talerzu Korki z pomidorów koktajlowych i mozarelli w kulkach zwieńczonych listkiem bazylii plane sosem, może być gotowy z torebki np. grecki, lub ziołowy. Drugie koreczki naprawde rewelacyjne - Kawałek kabanosa i kulka czerwonego winoogrona + rulonik z żółtego sera spróbuj a nie pożałujesz ! Jak przychodzi 2,3 osoby można zrobić na szybko zapiekane mini udka naprawdę robi się je bardzo szybko. Wrzucasz pare mini udek, natartych solą i pieprzem i czosnkiem do rękawa, kilka wiórek masła i do piekarnika, podaj z chlebem poezja :) pozdrawiam i życze pysznej zabawy

Reklama

pyszne sa kanapeczki na krakersach. troche twarogu wymieszac z odrobina smietany i przecierem pomidorowym przyprawic . smarowac krakersy na to kawaleczek papryki , ogorka posypac szczypiorkiem. nie jest potrzebna zadna wedlina bo takie sa pyszne

ja zawsze coś przygotowuję sama, półmisek serów i wędlinek z oliwkami, jajka faszerowane, polecam malutkie liście cykori nadziać tuńczykiem z cebulką. pychotka..każdy sobie bierze listek i odrazu do buzi... mhmmm. :)
jakaś sałatka obowiązkowa, no i coś na ciepło musi być :)

Był na smakerze taki świetny wynalazek jak zawijana bagietka, ale nie dodałam do ulubionych i mi zginął :(
Ale najprostsze i pięknie wyglądające są koreczki, jakieś małe kanapeczki na krakersach czy wece i w ogóle takie tam :) Co mamy to dajemy :)

Tu przepis mojej koleżanki, pyszny:http://smaker(...)a,30632
Tu tak w ramach samochwały nasze przystawki sylwestrowy, bo jednak je się oczami :)http://img413(...)11a.jpg

kiedyś robiłam takie placuszki do piwa, makaron z zupek chińskich, oczywiście namoczony, do tego drobno pokrojone piersi kurczaka+przyprawy +jaja+mąka tak aby mozna było smażyć w formie placków, przepis z onetu. Robię też brokuły i kalafior oraz drobne kawałki kurczaka w cieście piwnym. Wychodzą takie małe zakąski. Robię też zakąski z kurczaka: obgotowac tak aby były miekkie piersi kurczaka albo wyluzowane bez skóry udka kurczaka, pokroić na kawałki i panierować w jajku i sezamie lub pokruszonych płatkach kukurydzianych. Smażyć krótko.

Przystawki są moim ulubionym daniem ;))) Uwielbiam małe porcje ciekawie zrobionych smakołyków. Ostatnio jadłam rewelacyjną przystawkę w krakowskiej restauracji Le Scandale na Kazimierzu była to pasta z Avocado, bardzo ładnie wygląda i jeszcze lepiej smakuje, poza tym jest dość lekkim jedzeniem. Chciałabym się nauczyć ją robić ,ma może ktoś sprawdzony sposób?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • przystawki na krakersach
  • lekkie koreczki
Do góry strony: Lekkie przystawki na przyjęcie ;)