14
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń121
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +4
14 ppt ?

Lepiej zaadoptować czy kupić zwierzaka? (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Lepiej zaadoptować czy kupić zwierzaka?

Napisał(a): Gość -

Pytanie, jak w tytule - co jest Waszym zdaniem lepsze?
Boję się zaadoptowania pieska z przykrymi doświadczeniami, bo nie wiem czy sobie z takim poradzę, z drugiej strony chyba lepiej pomóc a nie kupować...
sama nie wiem, ktoś ma jakieś doświadczenia i może doradzić?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Lepiej zaadoptować czy kupić zwierzaka?

Napisał(a): misza55 -

Pies z adopcji jest bardzo wierny i przyjaciel do końca swoich dni :))
Jak się go dobrze traktuje :))

Reklama

Nie wiem co lepiej.
Kupić - rozumiem, że masz na myśli hodowlę - jeśli dobrze zgadłam, to ma to sens wtedy, kiedy zamierzasz psiaka wystawiać i sama prowadzić hodowlę.
Jeśli o mnie chodzi zaadoptowała bym psiaka.

WildD Nie wiem co lepiej.
Kupić - rozumiem, że masz na myśli hodowlę - jeśli dobrze zgadłam, to ma to sens wtedy, kiedy zamierzasz psiaka wystawiać i sama prowadzić hodowlę.
Jeśli o mnie chodzi zaadoptowała bym psiaka.
Najbardziej kochane psy są ze schroniska ;)

Reklama

oba wyjścia są dobre - będziesz miała zwierzaka, którego pragniesz i którego obdarzysz, uczuciem,ciepłem, domem, jedzeniem, opieką i wszystkim innym, co właściciel daje Zwierzakowi.
kiedyś miałam kotka ze schroniska, ale większość zwierzaków biorę "po znajomych" bo komuś się oszczeniło lub okociło i chce rozdać w przysłowiowe "dobre ręce"

Napisał(a): Tris -

Ja mam akurat kupionego z hodowli psa :) , ale to czy z hodowli lepiej czy ze schroniska, nie ma dużej różnicy i taki pies i taki będzie Cię kochał i będzie wierny, o ile będziesz go oczywiście dobrze traktować :) , no i tak samo z wychowaniem, z psem ze schroniska może być różnie z wychowaniem, ale z hodowli również nie jest tak łatwo, ja swojego ,,układałam" rok, a był z hodowli i też musiałam go ,,ułożyć", bo ,,ułożyć" trzeba każdego psa, to jak łatwo da się go ułożyć zależy przede wszystkim wiele od rasy i jego temperamentu, a z tym nawet w hodowli może być różnie, mój pies został ułożony przeze mnie, ale dla obcych jest groźny i nikogo na podwórko nie wpuści, prędzej by pogryzł i tego już wyuczyć go nie mogę, jedynie mogę uważać, by nikogo nie pogryzł czy coś :P , dlatego to zależy od Ciebie, od tego czy wolisz takiego psa, który dosyć kosztuje, ale ma metrykę, książeczkę i wszystko, czy wolisz psa, który nie kosztuje, ale nie ma nic z tych rzeczy.
Jak bierzesz psa ze schroniska musisz tylko dopytać się o poprzedniego właściciela, jak był traktowany, dlaczego tu trafił itd., a potem jeszcze najlepiej go ,,obejrzeć", sprawdzić czy nie jest chory, czy nie ma jakiś ,,wad", czy wszystko jest po prostu ok, by nie dać się wrobić, jak wszystko będzie ok i nie będzie miał jakiś ciężkich przeżyć, to możesz wziąć śmiało takiego psa ze schroniska, ponieważ właśnie ,,ułożenie", nie tyle ma wspólnego z wcześniejszymi doświadczeniami psa, co z jego rasą i temperamentem, a w schronisku masz o tyle dobrze, że możesz przewidzieć jego temperament po tym jak będzie się zachowywał, czy będzie oddawał jedzenie innym psom, czy będzie bardziej agresywny wobec innych, a biorąc psa z hodowli nie jesteś w stanie tego przewidzieć.

Napisał(a): boozar -

To że ty masz kaprys i chesz psa to już wiemy.
Ciekaw jestem jaki czy pies którego wybierzesz też będzie miał wybór czy zostanie zmuszony do wegetacji w twoich czterech ścianach skazany na twoją łaskę lub niełaskę i wszystkie chumorki i kaprysy.

Pytanie jest po co ci pies? Kup sobie lepiej wygodną poduszkę do ściskania, książkę do czytania lub alarm do posesji.

boozar To że ty masz kaprys i chesz psa to już wiemy.
Ciekaw jestem jaki czy pies którego wybierzesz też będzie miał wybór czy zostanie zmuszony do wegetacji w twoich czterech ścianach skazany na twoją łaskę lub niełaskę i wszystkie chumorki i kaprysy.

Pytanie jest po co ci pies? Kup sobie lepiej wygodną poduszkę do ściskania, książkę do czytania lub alarm do posesji.
O boże. Chyba nie wiesz co to znaczy mieć zwierze w domu :) To jest jak kolejny członek rodziny :))
« Wróć do tematów
Do góry strony: Lepiej zaadoptować czy kupić zwierzaka?