37
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń639
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +18
37 ppt ?

Likwidacja NFZ za i przeciw (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Likwidacja NFZ za i przeciw

Napisał(a): gość -

Likwidacja NFZ jak najbardziej jest potrzebna. W chwili obecnej jest to kolejny twór administracji przeżarty urzędnikami, kompletnie nie działający i nie sprawdzający się w praktyce.
Jak człowiek zachoruje i tak musi skorzystać z prywatnego lekarza, bo publicznie limity wyczerpane, nie ma lekarza (bo ma 11 innych prac na boku). A jak już się dostaniesz gdzieś publicznie to łaska i pretensje, po coś Pan przyszedł.
Lekarz czy przychodnia nie walczą o pacjenta. Trzeba to zmienić.
A jak już się zachoruje poważnie - to lepiej u..... bp i tak ci nie pomogą.

Reklama

jestem za likwidacją nie tylko NFZ ale i ZUS.
1. Na Służbę zdrowia powinniśmy płacić do kas chorych na indywidualne konta, bez możliwości ingerencji Państwa.
2. Emerytury - dobrowolna opłata składek, chyba , że dla instytucji państwowych - obowiązkowa.

Reklama

Jestem za likwidacją niepotrzebnego badziewa, bo to może robić MZ swoimi urzędnikami. Niepotrzebne rozbuchanie NFZ koszztuje ogromne pieniądze. Powstał dla rzeszy urzędników nie mających pracy po reformie dla znajomków władzy.

Reklama

pokMoje pieniądze i moje zdrowie! To ja decyduję gdzie będę leczony. Problem w tym, że póki co za mało zarabiam, aby sfinansować wszystkie świadczenia moje i moich dzieci. Jeżeli moje zarobki będą na tyle wysokie aby samemu sfinansować świadczenia, można zlikwidować NFZ. Póki co jest to niekorzystne dla mnie

jestem za likwidacją NFZ to jest jakaś paranoja na zabiegi rehabilitacyjne w Suchej Beskidzkiej jest termin za 6 lat !!!!
to mówi samo za siebie!! zlikwidować to jest nasza kasa i my mamy z niej korzystać UBEZPIECZENI!! WARA OD TYCH PIENIĘDZY.

Jestem za likwidacją NFZ, już dawno powinno być zlikwidowane. To jest wielki skandal żeby miesiącami czekać na wizytę do specjalisty. Ludzie muszą cierpieć czekając na wizytę do specjalisty bo lekarz rodzinny nie może sobie poradzić z takimi chorobami. A składki potrącane są co miesiąc od każdego pacjenta i służba zdrowia ma być dostępna bez żadnej łaski i kolejek.

Najpierw były kasy chorych , potem NFZ, teraz pewnie zmienią nazwę i będzie to samo pod inną nazwą. Powinniśmy nie płacić składek na żadną organizację tego typu, wszystko należy sprywatyzować, i wówczas konkurencja wyreguluje ceny usług medycznych. Wreszcie lekarze będą musieli leczyć aby mieć pacjentów, gdyż teraz jak przyjmują w ramach NFZ, to traktują to jakby wykonywali pracę darmowo.

NFZ to obecnie jedyna instytucja kontrolno-odwoławcza dla tysięcy Polaków lekceważonych, oszukiwanych i wykorzystywanych przez mafię lekarzy. Gdy zabraknie NFZ-etu Polacy będą bezbronni wobec bezwzględnej większości polskich lekarzy, dla których pacjenci, to jedynie nieograniczone źródło dochodów. Jeśli zniknie NFZ i szpitale zostaną sprywatyzowane w całym kraju będzie tak, jak np Świnoujściu po prywatyzacji szpitala. Do tego sprywatyzowanego szpitala nie przyjmuje się już niezamożnych pacjentów, ludzi starszych, czy przewlekle chorych, mówiąc im, że mają się udać do...Szczecina czyli ponad sto kilometrów dalej aby uzyskać pomoc. Likwidacja NFZ i prywatyzacja służby zdrowia pozbawią całkowicie opieki medycznej ludzi ubogich, przede wszystkim starych i chorych. Znajdą się oni w tej samej grupie ludności pozbawionej opieki medycznej, co bezdomni. O co w tym tak naprawdę chodzi? Jarosław Kaczyński już w czasie rządów Mariana Krzaklewskiego oświadczył, że ich opcja polityczna zrobi wszystko aby Polacy urodzeni i wychowani w PRL jak najszybciej wymarli. NFZ to biurokracja ale mimo wszystko kontroluje dostępność opieki zdrowotnej dla obywateli Rzeczpospolitej. Bez NFZ zwyciężą zwolennicy eugeniki i cyniczni dorobkiewicze a miliony ludzi umrze bez pomocy medycznej.

Prywatna służba zdrowia to w Polsce klęska.Kogo na nią będzie stać.Pacjent z kasą będzie leczony,tak żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej a biedny będzie umierał.Co z majątkiem szpitali co z sprzętem kupionym przez Owsiaka.Piękna idea nic niewarta.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Likwidacja NFZ za i przeciw