Litewski rząd będzie mógł kontrolować transakcje Orlen Lietuva (127)

Temat dotyczy artykułu: Litewski rząd będzie mógł kontrolować transakcje Orlen Lietuva

Rząd w Wilnie będzie mógł kontrolować transakcje przedsiębiorstw strategicznych z kapitałem państwowym i zagranicznym, jeśli będą one przewyższały 10 proc. rocznego dochodu spółek - postanowił w styczniu wieczorem litewski Sejm. Do takich spółek zalicza się m.in. Orlen Lietuva.

Komentarze (127)

Dodaj komentarz

Napisał(a): andy -

Jak już kupili ,to po co mają sprzedawać kurę znoszacą złote jajka?! I komu? Teraz niech zbudują rurociąg do terminala naftowego i po sprawie!
Odpowiedzi (7)

Napisał(a): jurgen -

natychmiast zrobic taka sama ustawę w Polsce - nie chodzi o Litwę, ale o potencjalne (niekiedy niekorzystne dla interesów Polski) przejęcia firm w Polsce (polskich i zagranicznych, ale działających w Polsce)
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): sailor62 -

Gdyby Polska nie kupiła Możejek . To kupiliby je rosjanie . Wtedy swoimi paliwami zalaliby Polskę . Paliwa najpierw byłyby bardzo tanie , aż do bankructwa Orlenu i Lotosu . Potem płacilibyśmy rosjanom kokosy , albo jeżdzilibyśmy po paliwo do Niemiec i Czech . Ludzie myślcie . Myślenie nie boli . Podobny temat był z Azotami i nawozami sztucznymi . Rosjanie chcieli je wykupić ,ale rząd się nie zgodził . Wiecie co to dumping .?
Odpowiedzi (11)

Napisał(a): Arek -

Jest tylko jeden jedyny sposób na polepszenie stosunków Polsko Litewskich oraz zmianę wrogiej litewskiej polityki wobec zamieszkałych od stuleci Polaków na Wileńszczyźnie i zwrocie ziemi Polakom zabranej wcześniej przez radzieckich komunistów oraz wstrzymanie likwidacji polskich szkół .
1. W trybie natychmiastowym wstrzymać współpracę w dziedzinie budowy mostu elektroenergetycznego, budowę szybkiej kolei Rail Baltica oraz budowy łącza gazowego.
2. Całkowicie zablokować połączenie drogowe i kolejowe Litwy z Polską poprzez rozebranie odcinka torów kolejowych i odcinka drogi samochodowej. ( tak samo jak zrobili Litwini z Polskim Orlenem na Litwie w Możejkach rozbierają tory kolejowe , uniemożliwiając dostawy ropy) zmuszając Litwinów aby do UE jeździli przez Skandynawię lub Białoruś Ukrainę , Słowację i Czechy .nadrabiając kilka tysięcy kilometrów .
Do czasu zmiany Litewskiej Polityki żaden Litwski TIR nie ma prawa znaleź sie na terenie Polski .
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): sailor62 -

Rosjanie gdyby kupili Możejki mieli by możliwość sprzedawania swoich paliw w Unii Europejskiej . Orlen i Lotos musiałby zbankrutować a wtedy rosyjskie paliwo jedyne na rynku kosztowałoby może 10 zl za litr . Rosjanie byliby monopolistami w Polsce . LUDZIE MYŚLCIE . MYŚLENIE NIE BOLI .
Odpowiedzi (10)

Napisał(a): Z -

w niezłe bagno wpuścił Polaków obecnie zimy Lech !
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): Gghjj -

Zamknąć rafineria na Litwie a nauczą się gdzie ich miejsce.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): sarmata -

Budujcie jeszcze szybciej Via Carpatia do Kłajpedy! "Odciążycie" porty w Gdańsku i Gdyni!
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Johnny -

Pamietacie kiedy Mozejki zostaly kupione?A takze kto byl u wladzy?O ile tak
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): on -

Do pomrocznej gimbazy 2016 rok zysk netto orlenu litva to 238 milionów dolarów - netto rozumiecie po opodatkowaniu i inwestycjach. W 2017 nie mam danych ale jedno jest pewne z danych cząstkowych wynika ,że bedzie to około 300 milionów dolarów netto.Od kiedy rządzi PiS ? Gimbaza pomroczna niech policzy około 10 lat i kasa się zwróci a potem tylko zyski. Za platformy i ludowców bida i nędza jak z LOT i Kopalniami....ehh szkoda słów dla niepiśmiennej gimbazy z totalnej
Odpowiedzi (5)
Dodaj komentarz