60
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi35
  • Ocen na +10
60 ppt ?

Łupież- jak go wyleczyć? (36)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Łupież- jak go wyleczyć?

Napisał(a): Gość -

Czytałam, że cytryna jest świetnym sposobem, ale nie stosowałam, ktoś z was to sprawdził?

Cytrynę kroi się na pół. Jedną z połówek masuje się skórę głowy przez około 10 minut, po czym należy umyć włosy szamponem przeciwłupieżowym. Po tygodniu takiej kuracji po łupież nie ma śladu.

Reklama

Napisał(a): gość -

Dermatolog nie zawsze pomoże. Mojemu synowi, któremu łupież spędzał sen z powiek ponieważ był do tego stopnia zaawansowany, że przy myciu głowy po prostu robiły się rany na skórze, dermatolog poradził używać h&s he he. Próbowaliśmy różnych szamponów metodą prób i błędów. Jedno co jest ważne jeśli chcesz się pozbyć łupieżu to najpierw należy określić czy jest on suchy czy mokry i pod tym kątem dobrać szampon i to w aptece nie w drogerii. Synowi pomógł szampon Bioderma. Jest on w wersji do łupieżu mokrego i suchego. Cena dość wysoka ok. 60 zł za 125 ml ale rezultat natychmiastowy.

Jeśli szampon z ketokonazolem (np. Nizoral) nie działa trzeba użyć innego sposobu:
- świeżo wyciśnięty sok z cytryny lub limonki (bez miąższu) wcierasz w zmoczoną głowę (we włosy - niekoniecznie) zostawiasz na 15 - 20 min. Spłukujesz wodą - wycierasz. Od czasu do czasu możesz zastosować niskoprocentowy ocet jabłkowy, stężenie nie większe niż 1%.
Świetny jest też sok z żurawin - spotyka się gotowy sok np. w dziale zdrowej żywności w Tesco. Zastosuj identycznie jak sok z cytryny - bez rozcieńczania.
Oczywiście stosujesz na głowę wcześniej umytą szamponem i oszuszoną lekko ręcznikiem.

Reklama

Mi osobiście Nizoral nic nie pomógł, a było tylko dużo gorzej. Udałam się do dermatologa, który przepisał mi szampon SEBIPROX dostępny bez recepty. Trochę kosztuje ale mogę każdemu polecić jest bardzo dobry i działa.

Dermatolog, szampony i inne duperele - PRECZ Z TYM !!!
Po paru latach męczarni i testowania na sobie "wynalazków" dermatologicznych i lekarskich przestałam to wszystko stosować. Głowę myję codziennie pod prysznicem SAMĄ WODĄ i jednocześnie lekko szoruję głowę delikatną szczotką. Po tygodniu :
-zero swędzenia
-zero zaczerwienień
-zero sypiącego się z głowy proszku
I co się okazało - że te wszystkie wynalazki zamiast pomagać najbardziej szkodziły !!!

witam
szmpony ok ale maja skladnik ktory podraznia skore
a jezeli masz zagrzybiony organizm
to zaden szampon nie zwalczy poniewaz ten jeden skladnik karmi grzyby potocznie piszac
ogranicz slodkie cukier
myja glowe kora brazylijska pau de arco i normalnym szamponem
jak co moge ci podac nr do kobiety co sie na tym zna grzyby itp bo o ty sie polsce glosno nie mowi i to dopiero raczkuje
a kazdy z nas ma jakis rodzaj grzyba w organizmie poniewaz jedzenie to syf chemiczny

Jeżeli łupież nie ustępuje mimo stosowania różnych szamponów, jeśli wciąż wraca - to prawdopodobnie nie jest łupież tylko ŁOJOTOKOWE ZAPALENIE SKÓRY - jest to niestety choroba w której leczy się tylko symptomy, nie da się jej natomiast wyleczyć jako takiej.

Kochani szkoda pieniędzy na te wszystkie zabiegi,wizyty itp. Spróbujcie uzyc Manusan -to taki srodek mydło dezynfekcyjne w płynie .Kupicie w aptece 0,5 l butelka za 24 zł. Ten sam składnik jest w nizoralu ale spektrum działania Manusanu jest bardzo szerokie i jest bardzo skuteczny na wszelkie bakterie,liszaje,łupiez ,wszelkie gram - i + . sprawdzone efekt super. Polecam . Gwarancja pozbycia sie łupiezu.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • interia jak wyleczyc lzs
Do góry strony: Łupież- jak go wyleczyć?