8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń37
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +0
8 ppt ?

luteina na oczy czy to pomaga? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

luteina na oczy czy to pomaga?

Napisał(a): ~barbarka -

Chciałabym pomóc mojej mamie, która ma coraz większe problemy ze wzrokiem. Ma 57 lat i z roku na rok jej wzrok się pogarsza. Poza tym, odkąd poszła na kurs komputerowy, nieustannie surfuje po sieci, co raczej też nie wpływa dobrze na jej wzrok.. Czy luteina rzeczywiście może pomóc w tej kwestii? A może znacie jakieś inne metody poprawienia wzroku - ćwiczenia, suplementy, leki? Wiem, że z wiekiem wzrok się pogarsza, ale chciałabym jakoś pomóc chociaż zahamować lub chociaż spowolnić ten proces..
INTERIA.PL

Re: luteina na oczy czy to pomaga?

Napisał(a): olianka -

Luteina całkiem dobrze działa na oczy. W aptece jest też dużo suplementów, które wspomagają wzrok. Warto też wykonywać odpowiednie ćwiczenia i zadbać o odpowiednią dietę.
Zadbaj o te produkty w diecie mamy:

Marchew, jarmuż, szpinak i warzywa kapustne (witamina A i luteina)
Wątroba (witamina A), włącznie z olejem z wątroby dorsza
Botwina, cukinia, brukselka (luteina)
Bataty i masło (witamina A)

Napisał(a): ~milon -

Oj, starości niestety nie da się powstrzymać. Trzeba to zaakceptować. Czy mama jest pod opieką okulisty? Okulary z powłoka antyrefleksyjną i relaks dla oczu po tych bojach z komputerem są chyba jedynym rozsądnym zaleceniem. Poza tym dobre oświetlenie żeby nie dociążać oczu. Na pewno witamina A nie zaszkodzi, ale to na polepszenie wzroku w nocy, więc niech mama chrupie dużo marchewki jeśli gorzej widzi w nocy :)

Napisał(a): ~Ulka -

Starość nie radość.. młodość nie wieczność.. jak to mówią.
luteina może pomóc w polepszeniu wzroku, ale z pewnymi rzeczami po prostu należy się pogodzić, czasu nie zatrzymasz. A z tego, że mama surfuje po necie, to powinnaś się cieszy, nie zamyka się na nowości

Napisał(a): ~frbs -

A czy przypadkiem orzechy nie poprawiają wzroku? Coś takiego kojarzę!! A i te borówki amerykańskie (jagody??) to ze spożywczych rzeczy. Poza tym, to luteina cudów nie uczyni, ale nieco pomóc może. Najważniejsze to dobrze dobrane szkła i żeby jej mama nosiła, jeśli tak zalecił okulista

Napisał(a): ~ulka -

Orzechy chyba dobrze działają na mózg, ale borówki amerykańskie mają dużo witaminy A więc na pewno pomogą na kurzą ślepotę. Powinnaś powiedzieć mamie, że młodym od komputerów psują się oczy, więc co dopiero starszym użytkownikom. Mama powinna zachować umiar w surfowaniu po internecie, niech od czasu do czasu oderwie się od ekranów i pójdzie na spacer. Podobno patrzenie na zielony kolor i ogólnie przyrodę pozwala oczom się regenerować.

Napisał(a): ~arek -

Luteina pomaga, jak najbardziej. W sumie mnie pomógł lutezan i dosyć szybko zauważyłem poprawę, polepszyła się ostrość widzenia. Można też masować powieki. Fajna metoda. Jeżeli pracuje się przy komputerze lub ogląda tv, to lepiej żeby powietrze w nie było zbyt suche.

Napisał(a): ~kawaherbataja -

Nie jestem dietowym świrem, ale jeśli idzie o oczy, to rzeczywiście wiem jak bardzo poprawił mi się wzrok odkąd jem więcej ryb niż mięsa. Przerzuciłam się też na soki z witaminą C, jakoś nie podchodzi mi pomarańcza, ale czarna porzeczka już bardzo, do tego łykam lutezan i o wiele lepiej czuję się po całym dniu w papierach niż kiedyś.

Napisał(a): ~Kornelia -

Ja swoim rodzicom regularnie kupuje Gold luteinę - zawiera nie tylko luteinę, ale cały kompleks składników, w tym kwas DHA, witaminę E i cynk. Stosują go od kilku tygodni i u mojej mamy udało się zatrzymać pogłębianie się wady wzroku
« Wróć do tematów
Do góry strony: luteina na oczy czy to pomaga?