1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń91 tys.
  • Odpowiedzi188
  • Ocen na +775
1 tys. ppt ?

Macierewicz ponownie pod lupą IPN (189)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Macierewicz ponownie pod lupą IPN

Napisał(a): ~zakrecona -

Kilka lat temu zostało sprawdzone oświadczenie lustracyjne Antoniego Macierewicza i nie wykazano jego niezgodności z prawdą. W książce “Macierewicz. Jak to się stało?” autor zamieścił notatkę sporządzoną we wrześniu 1984 roku przez gen. Zdzisława Sarewicza - szefa SB. W związku z pojawieniem się nowych dowodów, IPN podjęło "niezbędne czynności procesowe". Na oficjalnej stronie Instytutu Pamięci Narodowej pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie.
Wniosek do IPN o ponowne sprawdzenie poprawności oświadczenia Antoniego Macierewicza złożył - poseł PO - Cezary Tomczyk.
INTERIA.PL

Reklama

Re: Macierewicz ponownie pod lupą IPN

Napisał(a): ~bos -

Sądzę że masa tych pokrzywdzonych , wykształconych w czasie głębokiej tz. "komuny"miało styczność z UB w większym czy mniejszym stopniu tylko mieli możliwość zlikwidować dokumenty. Jak widać nie wszystko zniszczono. Nie da się wytłumaczyć faktu że prześladowani przez komunę i UB zdobyli wyższe wykształcenie a wielu z nich profesury.

Reklama

Reklama

Re: Macierewicz ponownie pod lupą IPN

Napisał(a): ~andi gier -

Z tymi komuchami w PiS, to z perwoscia cos ci sie pokrecilo, mlody.Skad ta nienawisc do tych, ktorzy chca zrobic POLSKE z POlski? Przygladaj sie i ucz wlasiwie oceniac. Radzilbym tez, abys konsultowal swoje przemyslenia z uczniami od 2-giej klasy szkoly podstawowej, bo twoje poglady pasuja do tej wlasnie klasy inteligencji!!!

Re: Macierewicz ponownie pod lupą IPN

Napisał(a): ~evva -

IPN powinien byc zlikwidowany, instytucja , ktora ma spreparowane dane , ktore zostaly "ulepszone " ,bo wlascicielom sie nie bardzo podobaly mija sie zupelnie z istnieniem takiego urzedu , Prawda to byc moze jest ale dotyczaca czasow bitwy pod Grunwaledem , reszta do poprawki

Re: Macierewicz ponownie pod lupą IPN

Napisał(a): ~biszkopt -

Celem SB nie było niszczenie opozycji lecz jej kontrola. Stąd współpracownikami czy wręcz pracownikami jej było wielu naczelnych rosjanożerców, komuchożerców i ultrapatriotów. A przecież należy pamiętać że osławiona GRU czy KGB też nie przyjeżdżała tu na ryby.. Jakbym był SBkiem to taki Macierewicz czy Rydzyk pasowaliby jak ulał..

Re: Macierewicz ponownie pod lupą IPN

Napisał(a): ~gość -

a kiedy IPN wyjaśni w Komisji Macierewicza braku wybuchów na pokładzie samolotu. Które on sam ponoć słyszał i widział. a teraz co już zapomniał. dla kogo on to robił? I czemu chodzi po ulicy a nie siedzi w areszcie do wyjaśnienie.

Re: Macierewicz ponownie pod lupą IPN

Napisał(a): ~gość -

~andi gier Z tymi komuchami w PiS, to z perwoscia cos ci sie pokrecilo, mlody.Skad ta nienawisc do tych, ktorzy chca zrobic POLSKE z POlski? Przygladaj sie i ucz wlasiwie oceniac. Radzilbym tez, abys konsultowal swoje przemyslenia z uczniami od 2-giej klasy szkoly podstawowej, bo twoje poglady pasuja do tej wlasnie klasy inteligencji!!!
Masz rację, byłoby dobrze, gdybyś tak przemyślał swoje wypowiedzi. Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę, ale nieco odbiega od rzeczywistości. Nie wiem ile masz lat, skoro polecasz współczesny podręcznik dla 2-klasy. Nie będę tłumaczyć, bo to bez sensu. Jak ktoś taki jest zakodowany, zaprogramowany na absurdy, to już go nie zmienisz, zbyt ciężki kaliber...... Poza tym mam wrażenie, że siedzisz w jakimś innym kraju, bo brak ci polskich liter ;).
« Wróć do tematów
Do góry strony: Macierewicz ponownie pod lupą IPN