7
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń45
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +0
7 ppt ?

Makaronowa sałatka z kurczakiem (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Makaronowa sałatka z kurczakiem

Napisał(a): Gość -

Ostatnio wypróbowałam przepis na makaronową sałatkę z kurczakiem, jest pyszna. Spróbujcie.

Składniki:
200 g makaronu świderki
4 łodygi selera naciowego
500 g fileta z kurczaka
1-2 ząbki czosnku
1 jogurt naturalny
majonez Kielecki Omega-3
sól
pieprz

Sposób przygotowania:
Makaron ugotować we wcześniej posolonej wodzie, przecedzić, przelać zimną wodą, żeby się nie sklejał, a następnie pozostawić do ostudzenia. Filet z kurczaka pokroić na podłużne kawałki, oprószyć solą i pieprzem, usmażyć na patelni na złoty kolor, ostudzić. Wcześniej przygotowany seler pokroić w plasterki. Jogurt naturalny wymieszać z majonezem i przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Wszystkie składniki dobrze wymieszać, sałatkę doprawić do smaku solą i pieprzem.
Gotowe! Smacznego!
INTERIA.PL

Re: Makaronowa sałatka z kurczakiem

Przepis fajny, ale ja jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tego, że do sałatki dodaje się makaron. Po prostu od chwili, gdy o tym usłyszałam po raz pierwszy - uznałam to za coś nie pasującego do siebie. Czemu? Jakoś nie lubię sałatki, w której znajdę zimny makaron, gdy ją wyjmę z lodówki. Ponad to, makaron z wierzchu może też pozasychać. A sałatka w moim mniemaniu ma być - zdrowa, PRZEDE WSZYSTKIM LEKKA! nie tucząca i ma być bombą witamin. Dodając makaron - napcham się już tym makaronem, warzywa spychając na dalszy plan.
Ale kurczaka popieram :)

Reklama

Reklama

Jeżeli ktoś nie ma problemów z nadwagą to może sobie pozwolić na sałatki z dodatkiem makaronu i ta podana w założonym wątku zapowiada się ciekawie! Sałatki to nie tylko te lekkie,ale też inne bardziej kaloryczne są smaczne.Niektórzy się oszukują i jedzą takie niby niskokaloryczne sałatki, a oprócz tego jedzą batoniki,ciasteczka,chipsy i inne jeszcze bardziej tuczące produkty, popijając wysokokalorycznymi napojami lub napojami zawierające twz. puste kalorie.Mnie przepis podany na sałatkę w założonym wątku bardzo się podoba!

Nie chodzi kamasutra o nadwagę,tylko o smak sałatki.Dla mnie makaron ma być gorący a nie utopiony w majonezie i zimny... Co innego sałatka z mięsem,rybami (w tym ze śledziem) ,z grzankami,z serami,które też nie są małokaloryczne,ale super do sałatki pasują. A makaron...?

Reklama

Jak dla mnie ciekawa sałatka, chociaż oprócz tego selera pokusiłabym się o dodatnie jeszcze innych warzyw. Może czerwona papryczka? Albo może jeszcze trochę sera żółtego? :) Dla mnie nigdy nie może być idealnie jak w przepisie ;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Makaronowa sałatka z kurczakiem