44
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +1
44 ppt ?

mam wysokie rachunki za prad! Co zrobic? (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

mam wysokie rachunki za prad! Co zrobic?

Napisał(a): ~Karol456 -

Czesc

Planuje domowe oszczednosci i wlasnie stanelo na wyborze sprzedawcy pradu. Z tego co można znalesc w necie najwięcej płacimy u tych najbardziej znanych (w tym ja), a dużo możemy oszczedzic w niektórych innych firmach. Fajnie by było jakby cala procedura poszla sprawnie, pytanie czy tak się da?. Sa tu jakies osoby, które zmienialy sprzedawcę i mogą pomoc?
INTERIA.PL

Re: mam wysokie rachunki za prad! Co zrobic?

Napisał(a): ~student -

zmień taryfe na dzienna 6-15 i 17-22 i na nocną tańszą 15-17 ,22-6 ,można wziasc jeszcze taryfę łykendową to jest tańsza od piątku 22-6 poniedziałek ,teraz są nowe liczniki co wskazują ile w danym momacie twije sprzęty pobierają prądu, dobrze jest wymienić żarówki zwykle na oszczędnościowe tak zrobiłem i sprawdziłem zwykła 100w żarówka na liczniku pokazywało pobór 100 ,wymieniłem na oszczędnościową 14w a daje swiatlo jak 100w i na liczniku pokazało pobór 14w,zarówki kosztują około 20zł nie warto kupować tych co się długo rozgrzewają i tanie ,a w domu pranie czy zmywarka robic w czasie tańszej taryfy 15-17 lato a 13-15 zima ,jeśli mieszkasz na wsi większe roboty przy użyciu prądu robic w tańszej taryfie ,jeszcze jedno ,można wziasc tańszą taryfe bez łykendowej ,dzienna jest troszkę droższa ,a taryfa łykendowa jest tęz trochę droższa ale można zaplanować jakies więsze roboty maszynami na prąd ,jest to dobre bo za prąd rachunki mam dużo mniejsze ale takie roboty jak pranie i zmywarka czy pieczenie w piekarnikach i maszynach pobierających dużo prądu robic w tych godzinach.

Napisał(a): ~Jasiek -

Judas Może zamiast szukać taniego sprzedawcy spróbuj zredukować zużycie energii elektrycznej?
He he a ile można zmniejszać zużycie energii wszystkie żarówki mam ledowe,lodówka,pralka nówki A+++ ,telewizor 24" LED ,wody zużywam tyle co do umycia zębów,kapie się codziennie w pracy,bo i tak muszę a i tak za prąd przysłali mi rachunek zużycie energii 11 kwh faktura za prąd do zapłacenia 138 zł,za wodę i ścieki za 3 m-ce1 9,60.
Cyba na balkonie ,południowa strona ,ogniwa słoneczne zamontuje a prąd każe odciąć.

Napisał(a): ~Ender -

~Jasiek
Judas Może zamiast szukać taniego sprzedawcy spróbuj zredukować zużycie energii elektrycznej?
He he a ile można zmniejszać zużycie energii wszystkie żarówki mam ledowe,lodówka,pralka nówki A+++ ,telewizor 24" LED ,wody zużywam tyle co do umycia zębów,kapie się codziennie w pracy,bo i tak muszę a i tak za prąd przysłali mi rachunek zużycie energii 11 kwh faktura za prąd do zapłacenia 138 zł,za wodę i ścieki za 3 m-ce1 9,60.
Cyba na balkonie ,południowa strona ,ogniwa słoneczne zamontuje a prąd każe odciąć.
Aby oszczędzać też trzeba wiedzieć co się robi przy zużyciu 11kWh nie zapłacisz 138zł chyba że za 3 miesiące a wtedy każdy przyzna że to rozsądna cena. Oczywiście to nie możliwe bo nawet najlepsze lodówki zużyją 0,6kWh (18kWh miesięcznie) dziennie a pranie musisz robić przynajmniej raz w tygodniu co da na miesiąc przynajmniej 4kWh. Do tego dochodzi telewizor który tylko na stand by zużyje 0,3kWh miesięcznie a włączony na 1 godzinę dziennie da 3kWh miesięcznie. Bezprzewodowy telefon stacjonarny zużyje nawet bez rozmów około 1-2kWh miesięcznie (słuchawka z kablem nic 0kWh) Router z internetu (a chyba masz) załączony cały czas 2,6 do 3,5kWh miesięcznie. Tuner telewizji kablowej to między 1 a 2kWh godziny miesięcznie. Parę zasad usuń starego typu zasilacze tranformatorowe (ciężkie z metalem w środku), ustaw temperaturę lodówki na zalecaną. Gotuj tylko zalecane minimum lub TYLKO tyle wody ile potrzebujesz. Sprawdź czy znasz wszystkie urządzenia podłączone do elektryki: dzwonek do drzwi, domofon, alarm p.poż, ładowarka do szczoteczki elektrycznej zużywa dokładnie tyle samo prądu na postoju co i podczas ładowania to samo dotyczy mat ładujących do telefonu. Wbudowane elektryczne zegary w pikarniku czy w mikrofali. Wyrób w sobie odpowiednie nawyki np. odcinania wszystkiego od prądu gdy wychodzisz

Napisał(a): ~Joker -

~Ender
~Jasiek
Aby oszczędzać też trzeba wiedzieć co się robi przy zużyciu 11kWh nie zapłacisz 138zł chyba że za 3 miesiące a wtedy każdy przyzna że to rozsądna cena. Oczywiście to nie możliwe bo nawet najlepsze lodówki zużyją 0,6kWh (18kWh miesięcznie) dziennie a pranie musisz robić przynajmniej raz w tygodniu co da na miesiąc przynajmniej 4kWh. Do tego dochodzi telewizor który tylko na stand by zużyje 0,3kWh miesięcznie a włączony na 1 godzinę dziennie da 3kWh miesięcznie. Bezprzewodowy telefon stacjonarny zużyje nawet bez rozmów około 1-2kWh miesięcznie (słuchawka z kablem nic 0kWh) Router z internetu (a chyba masz) załączony cały czas 2,6 do 3,5kWh miesięcznie. Tuner telewizji kablowej to między 1 a 2kWh godziny miesięcznie. Parę zasad usuń starego typu zasilacze tranformatorowe (ciężkie z metalem w środku), ustaw temperaturę lodówki na zalecaną. Gotuj tylko zalecane minimum lub TYLKO tyle wody ile potrzebujesz. Sprawdź czy znasz wszystkie urządzenia podłączone do elektryki: dzwonek do drzwi, domofon, alarm p.poż, ładowarka do szczoteczki elektrycznej zużywa dokładnie tyle samo prądu na postoju co i podczas ładowania to samo dotyczy mat ładujących do telefonu. Wbudowane elektryczne zegary w pikarniku czy w mikrofali. Wyrób w sobie odpowiednie nawyki np. odcinania wszystkiego od prądu gdy wychodzisz
Troll wam gada bzdety a wy go karmicie???

Napisał(a): ~urban80 -

~kamillo w przedszkolu uczą o ekonomicznych/ekologicznych. To naprawdę obniża zuzycie prądu. Ja dodatkowo przeszedłem do Novum SA i płace jeszcze mniej. Warto skalkulowac swoje rachunki
a ile oszczędzasz po przejściu do Novum?

Napisał(a): ~maria -

~urban80
~kamillo w przedszkolu uczą o ekonomicznych/ekologicznych. To naprawdę obniża zuzycie prądu. Ja dodatkowo przeszedłem do Novum SA i płace jeszcze mniej. Warto skalkulowac swoje rachunki
mi wyszło ok 150 zł miesięcznie mniej, uważam że to całkiem, całkiem kwota:)

Napisał(a): ~maria -

~maria
~urban80
miałó być 15 zł miesięcznie oczywiście. Na szzęście aż tyle nie płacę:)

Napisał(a): ~januszek -

~maria
~maria
~urban80
miałó być 15 zł miesięcznie oczywiście. Na szzęście aż tyle nie płacę:)
czego to sie nie mozna dowiedziec na forum..Novum..muszę zanotowac, sprawdzic i ew zmienic starego sprzedawce na nich
« Wróć do tematów
Do góry strony: mam wysokie rachunki za prad! Co zrobic?