807
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń55 tys.
  • Odpowiedzi214
  • Ocen na +170
807 ppt ?

Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić? (215)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić?

Napisał(a): Avakesh -

MonikaLara33 Wysoki cholesterol może niestety szybko niszczyć zdrowie, więc trzeba z nim walczyć. Tutaj moje sposoby na http://choles(...)kow.php Po miesiącu wynik lipidogramu powinien być lepszy. Oprócz tego aktywność fizyczna codziennie, regularnie.
Kijki z rana jak śmietana, polecam :)))
INTERIA.PL

Napisał(a): Gość -

Cholesterol jest oznaką zdrowia i “normalności” :
Cholesterol nie ma żadnego wpływu na rozwój miażdżycy czy na zawał serca.
Wysoki poziom cholesterolu wiąże się z dłuższym życiem i mniejszym ryzykiem raka.
A zbijanie cholesterolu może prowadzić do zgonu i nowotworów – twierdzi prof. Walter Hartenbach.
I dodaje: “Obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oznacza krociowe zyski dla firm farmaceutycznych, lekarzy i producentów margaryny. “

Od razu przypomiała mi się propozycja i przestroga jaką kiedyś otrzymał od lekarza pierwszego kontaktu mój ojciec “jak Pan już zacznie brać leki na obniżenie cholesterolu, będzie musiał brać je Pan do końca życia”, no co ojciec wtedy odpowiedział”skoro tak to nie będę brał tych leków w ogóle”…

brandon07 Cholesterol jest oznaką zdrowia i “normalności” :
Wysoki poziom cholesterolu wiąże się z dłuższym życiem i mniejszym ryzykiem raka.
A zbijanie cholesterolu może prowadzić do zgonu i nowotworów – twierdzi prof. Walter Hartenbach.
I dodaje: “Obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oznacza krociowe zyski dla firm farmaceutycznych, lekarzy i producentów margaryny. “

Od razu przypomiała mi się propozycja i przestroga jaką kiedyś otrzymał od lekarza pierwszego kontaktu mój ojciec “jak Pan już zacznie brać leki na obniżenie cholesterolu, będzie musiał brać je Pan do końca życia”, no co ojciec wtedy odpowiedział”skoro tak to nie będę brał tych leków w ogóle”…
Masz wysoki cholesterol? To dobrze, będziesz długo żył! I to jest najważniejsze !!!!

Rikiru Ale są odpowiednie diety, więc nie może też być tak, że całkiem przestanie się zwracać uwagę na to co się je.
Najlepiej przeczytać książkę niemieckiego profesora Waltera Hartenbacha. “Mity o cholesterolu..”…. Warto !!!!

Napisał(a): Prever -

Ryczaltowa
Rikiru Ale są odpowiednie diety, więc nie może też być tak, że całkiem przestanie się zwracać uwagę na to co się je.
Najlepiej przeczytać książkę niemieckiego profesora Waltera Hartenbacha. “Mity o cholesterolu..”…. Warto !!!!
No tak, bo ta książka obala mit wymyślony przez mafię farmaceutyczną jakoby cholesterol miał wpływ na rozwój miażdżycy czy ZAWAŁ SERCA. A tak nie jest :))

Avakesh
brandon07 Cholesterol jest oznaką zdrowia i “normalności” :

Masz wysoki cholesterol? To dobrze, będziesz długo żył! I to jest najważniejsze !!!!
Kilka dodatkowych danych:
Rok 1957 norma cholesterolowa – 300, rok 1981 norma cholesterolowa – 240 (mg/dl) obecnie -200. Czy coś w fizjologii człowieka się zmieniło?
Blisko 60 % naszego mózgu to cholesterol.
Cholesterol tzw,HDL – jego “dobroć” polega na transportowaniu cholesterolu do wątroby w której zostaje zmetabolizowany i wydalony.
Sama nie wiem co o tym myśleć?

"Przeciętny dorosły człowiek zazwyczaj ma poziom cholesterolu całkowitego 220-250 mg/100 ml. Ustanowiono więc normę na 200, a w przypadku występowania chorób niedokrwiennych nawet, gdy pacjent ma poziom 180 mg% nadal przepisuje się odpowiednie leki obniżające ten wskaźnik. Magiczną liczbę 200 tak pijarzy wbili wszystkim do głów, że obecnie spotykamy kobiety szczerze zaniepokojone swoim podwyższonym poziomem cholesterolu. Na pytanie, jak bardzo, pada odpowiedź: 205 mg%. Sic! Dwieście pięć jest powodem do troski! Tymczasem 20 lat temu (właśnie przed 20 laty) uznawano za normę poziom do 280 mg%. Ponadto młode kobiety są chronione przed miażdżycą przez estrogeny. A wreszcie, poziom cholesterolu nie ma bezpośredniego związku z chorobą. Można mieć 350 mg% i elastyczne naczynia, a można 160 mg% i przebyć zawał."

Prever
Ryczaltowa
No tak, bo ta książka obala mit wymyślony przez mafię farmaceutyczną jakoby cholesterol miał wpływ na rozwój miażdżycy czy ZAWAŁ SERCA. A tak nie jest :))
A firmy farmaceutyczne mają się nadal wspaniale ogłupiając chorych !!!

Prever Zastosuj dietę - wystarczy zamiast czerwonego jeść białe mięso, a z drobiu zdejmować skórkę. Takie specjały jak boczek, parówki, salami powinny zniknąć z twojego talerza.

Do zup czy sosów zamiast śmietany dodajesz jogurt, a zamiast gotowych wyrobów cukierniczych typu ciasteczka, herbatniki, batoniki jesz np. suszone owoce. Wyrzekasz się też chipsów. Warto też jeść więcej ryb zawierających kwasy Omega 3, a jeśli z jakichś powodów nie jest to możliwe, przynajmniej łykać kapsułki go zawierające. Zdecydowanie ograniczasz ilość potraw smażonych, w końcu mięsa można też piec czy dusić. Z białych, puchatych bułek przestawiasz się na ciemne pieczywo na naturalnym zakwasie.

Warto wprowadzić te zmiany, bo kiedy poziom cholesterolu jeszcze bardziej podskoczy, będziesz musiała brać leki i być może nie uwolnisz się od nich już do końca życia.
Nie zawsze dieta załatwi sprawę :))

zorro1111111 miałem za wysoki cholesterol i zacząłem go po prostu nie jeść tzn: nie jedz żółtek jaj, wędlin z wieprzowiny wołowiny, masła, margaryn, serów topionych sera żółtego, kiełbas, parówek, boczków, słoniny, smalcu itp. to wszystko świństwo. Zacznij jeść jeżeli już musisz wędliny to wędliny z kurczaka lub indyka, jeżeli chcesz parówki to jedz tylko z łososia, mięso to tylko ryby kurczak indyk, ser tylko biały chudy, jajka tylko białko, tłuszcz używaj tylko i wyłącznie oliwy z oliwek extra virgin, ogranicz mączne rzeczy, warzywa do jedz woli. Mijają już 3 lata odżywiania się prze zemnie w ten sposób i po badaniach zapomniałem co to znaczy wysoki cholesterol, zamierzam odżywiać się tak już do końca, jeżeli nie zastosujesz tych moich rad wybór będzie należeć do ciebie ale wtedy już tylko tabletki do końca życia, no chyba że masz genetyczne skłonności do wysokiego cholesterolu to to już inna bajka
Dieta nic mi nie daje...cholesterol nadal jest wysoki !!!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • armolipid opinie
  • armolipid forum
  • armolipid skutki uboczne
  • armolipid- opinie
  • armolipid warszawa
  • armolipid czy inny lek na cholesterol opinie
  • armolipid skutki
  • lek na cholesterol armolipid forum
  • armolipid objawy uboczne
Do góry strony: Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić?