795
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń54 tys.
  • Odpowiedzi211
  • Ocen na +170
795 ppt ?

Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić? (212)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić?

Napisał(a): Avakesh -

zwiększ spożycie błonnika obniżającego poziom cholesterolu (ciemne pieczywo, grube
kasze, surowe warzywa i owoce)
- ogranicz cukry proste (miód, dżemy, cukier), traktuj je jako przyprawy do polepszania smaku
- ogranicz do minimum spożycie alkoholu (może podnosić poziom cholesterolu)
- unikaj kawy po turecku lub gotowanej (może podnieść cholesterol)
- zwiększ spożycie jogurtów naturalnych
- jedz ryby 3 razy w tygodniu
- całe jaja spożywaj nie częściej niż 2 tygodniowo, w tym jaja dodawane do potraw
- ogranicz wołowine
- zrezygnuj z żywności typu Fast Food
- rzuć palenie
- unikaj stresów
- bądż aktywny fizycznie
- kontroluj poziom cukru we krwi i ciśnienie
INTERIA.PL

Napisał(a): Gość -

Avakesh
Edytt5
Grandis Aby obniżyć poziom złego cholesterolu można pić czerwone wino, ktore stanowi bogate źródło resweratrolu, czyli silnego przeciwutleniacza kompleksowo chroniącego układ krwionośny. Najlepszym przykładem jego zbawiennego działania jest tzw. francuski paradoks, czyli wyjątkowo rzadka umieralność Francuzów na powikłania chorób sercowo-naczyniowych na tle innych rozwiniętych społeczeństw mimo podobnych (złych) nawyków żywieniowych. 2 szklaneczki czerwonego wina dziennie zmniejszają ryzyko zawału o 40% - kluczem jest umiarkowane i regularne spożycie.
Spożywanie regularnie 2 szklaneczek wina dziennie może doprowadzić do alkoholizmu.... także skoro ktoś ma lat 70 to ok, ale jak 20 to taka rada jest niebezpieczna.
dla mnie to za duża dawka czerwonego wina, tak pół literatki by wystarczyło, mam rację?
Nie wiem... nie znam Twoich możliwości ... :)

Napisał(a): Prever -

Ryczaltowa Aronia. Ten bogaty w antyoksydanty owoc efektywnie reguluje gospodarkę lipidową organizmu i znacząco ogranicza odkładanie się LDL w naczyniach krwionośnych. Aronia łącze prozdrowotne właściwości zielonej herbaty i czerwonego wina.
Najlepsza jest nalewka z aronii :)

Napisał(a): gość -

nie wiem, czy ktoś już radził, bo nie mam czasu czytać poprzednich odpowiedzi, ale ja ci polecam Benecol, miałem całe życie bardzo wysoki cholesterol i nic nie pomagało do momentu gdy nie zacząłem jeść benecolu zamiast margaryny i masła, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat mam cholesterol w normie, nic innego nie stosowałem, nadal jem niezdrowo bo lubię, nie stronię od alkoholu, warzywa i owoce znam tylko z nazwy, za to boczki i salcesony to jest cos, co stale u mnie gości! nie wiem jak działają inne margaryny tego typu, jest jakas flora, jakies tam inne, ale benecol mam sprawdzony i radziłbym spróbowac, na pewno nie zaszkodzi.

Edytt5 Jest wysoki ale to jeszcze nie dramat... może być przyczyną nawet Twojej diety jaką miałaś dzień przed badaniami, lub późną obfitą kolacją. itd. Pójdź do lekarza a na pewno coś poradzi. i się nie stresuj.
dietę stosuję od miesiąca a cholesterol 25o,...

mitomanka
Edytt5 Jest wysoki ale to jeszcze nie dramat... może być przyczyną nawet Twojej diety jaką miałaś dzień przed badaniami, lub późną obfitą kolacją. itd. Pójdź do lekarza a na pewno coś poradzi. i się nie stresuj.
To chyba musisz mu pomóc jakimiś tabletkami.... ale to już lekarz zadecyduje ...

Edytt5
mitomanka
To chyba musisz mu pomóc jakimiś tabletkami.... ale to już lekarz zadecyduje ...
lekarz zapisze statyny i wtedy musisz je brać ciągle....czy o to chodzi?

Ryczaltowa
Edytt5
mitomanka
Istnieje takie prawdopodobieństwo, choć nie jest to regułą... bo czasem wystarcza pobrać tylko jakiś czas.

Edytt5
Ryczaltowa
Edytt5
mitomanka
Istnieje takie prawdopodobieństwo, choć nie jest to regułą... bo czasem wystarcza pobrać tylko jakiś czas.
też tak może być, ale potem trzeba stosować: " twardą" dietę!

Ryczaltowa
Edytt5
Ryczaltowa
Edytt5
mitomanka
też tak może być, ale potem trzeba stosować: " twardą" dietę!
I też tak może być ... ale każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Znam kogoś kto tylko przez tydzień brał leki bo mu tak cholesterol zjechał .... a wcześniej trzy miesiące się męczył z dietą... teraz je wszystko a cholesterol w normie. Po prostu organizm potrzebował dopalacza :)) a że ten ktoś HDK to dość często się bada :)))
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • armolipid opinie
  • armolipid czy inny lek na cholesterol opinie
  • armolipid forum
  • armolipid skutki
  • armolipid skutki uboczne
  • lek na cholesterol armolipid forum
  • armolipid- opinie
  • armolipid warszawa
  • armolipid objawy uboczne
Do góry strony: Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić?