Odpowiadasz na:
Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Keramek
Temat dodał(a):
Keramek -
Czym dzisiaj żyją Polacy? Z pewnością nie tym o czym się mówi w mediach. W miniony weekend tylko w Zakopanem wypoczywało 20 000 Polaków. Taka sytuacja wielu zaskoczyła a zwłaszcza wszystkich czerpiących wiedzę o Polsce z „niezależnych mediów”. Opowieści o ubóstwie czy strachu przed pandemią można wsadzić między bajki. Polacy mają pieniądze i korzystają z nich. Obecna sytuacja sprzyja aby pieniądze pozostały w Polsce. Wewnętrzna konsumpcja robi swoje.Wygląda na to, że Polska wyszła obronną ręką z katastrofy ekonomicznej wywołanej przez pandemię.Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie i to widać na każdym kroku.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): Keramek -

Jak widać pieniędzy Polakom nie brakuje

W sierpniu 2021 r. dynamika sprzedaży detalicznej była wyższa niż w lipcu. Ekonomiści spodziewali się takiego rozwoju wypadków.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Sprzedaz-detaliczna-w-Polsce-w-sierpniu-2021-r-8191280.html

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): ~gość -

Ciekawa sytuacja od trzech miesięcy z rzędu na rynku hurtowym mamy do czynienia z biciem rekordów cen paliw. Taka sytuacja sprawiła że jesteśmy liderem w eksporcie energii elektrycznej Tym samym nasza pozycja europejskiego lidera w hurtowych cenach energii pozostaje niezagrożona. Warto przypomnieć, że przewodzimy całej stawce od kwietnia 2020 r. I raczej w najbliższym czasie nie przestaniemy.

Wszystko na to wskazuje że nasze kopalnie wreszcie odnotują zyski.

Reklama

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): Keramek -

~gość produkcja przemysłowa w sierpniu była o 13,8% wyższa niż rok temu po tym, jak w lipcu odnotowano wzrost o 9,8% rdr.

Dwucyfrowa dynamika produkcji przemysłowe w ostatnich miesiącach okupiona została wysoką ceną w postaci blisko 10-procentowej inflacji producenckiej. W sierpniu dynamika cen produkcji sprzedanej w przemyśle (tzw. inflacja PPI) wyniosła 9,5 proc. wobec 8,4 proc. w lipcu (po rewizji z 8,2 proc.).
Trend ten sprzyja krajom takim jak Polska, w związku z korzystną strukturą produkcji. Część ekonomistów stawia wręcz tezę, że koronawirusowy kryzys i polityka lockdownów przyczyniły się do zwiększenia popytu na tańsze towary z Polski.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Produkcja-przemyslowa-w-Polsce-sierpien-2021-8190563.html
Oby tak dalej

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): Keramek -

Sajmon1
Keramek
całkowite straty dla Polski w okresie od 2004 roku wynoszą około 535 mld złotych
wraz z bilansem eksportu do UE uwzględniającym wartość wsadu z importu – kolejne minus 148 mld złotych.
Przecież ty nawet nie rozumiesz tego co piszesz
Sajmonie przecież opowiedziałem przypowieść dla operatorów cepa w temacie
https://forum.interia.pl/calkowite-straty-dla-polski-w-okresie-od-2004-roku-wynosza-okolo-535-mld-zlotych-tematy,dId,3669184

, podajesz wyliczenia , których nie jesteś w stanie zweryfikować, możesz tylko bezmyślnie przepisać .
Sajmonie każdy z nas bazuje na wiedzy, którą ktoś gdzieś podał. Nad tymi wyliczeniami pracował zespół ekspertów z dwoma profesorami i skoro twierdzą że tak jest to nie mam podstaw żeby im nie wierzyć

Trzeba być ślepym, głuchym i głupim jak cep
Tak jak ty???😆😂🤣

sajmonie nikt nie kwestionuje jak na razie że przynależność do UE wyszła nam na korzyść. Jednak używanie retoryki jak to UE nam pomaga a my ich olewamy jest niepoważna
Stare państwa UE dużo większe odniosły korzyści na naszym wejściu do UE i czas z tym skończyć a przynajmniej ograniczyć.

Reklama