Odpowiadasz na:
Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Keramek
Temat dodał(a):
Keramek -
Czym dzisiaj żyją Polacy? Z pewnością nie tym o czym się mówi w mediach. W miniony weekend tylko w Zakopanem wypoczywało 20 000 Polaków. Taka sytuacja wielu zaskoczyła a zwłaszcza wszystkich czerpiących wiedzę o Polsce z „niezależnych mediów”. Opowieści o ubóstwie czy strachu przed pandemią można wsadzić między bajki. Polacy mają pieniądze i korzystają z nich. Obecna sytuacja sprzyja aby pieniądze pozostały w Polsce. Wewnętrzna konsumpcja robi swoje.Wygląda na to, że Polska wyszła obronną ręką z katastrofy ekonomicznej wywołanej przez pandemię.Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie i to widać na każdym kroku.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): ~Gość -

Proponuję przestać już pieprzyć o wyższości PiS nad resztą świata. Szkoda miejsca na serwerze dla tej keramkowej wazeliny.

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): ~gość -

To dzięki takim danym PiS może spokojnie myśleć o kolejnej kadencji.

Nadwyżka budżetowa w okresie od stycznia do czerwca wyniosła 28 mld zł - poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów. Dochody z VAT były wyższe o 23 mld zł w stosunku do analogicznego okresu rok temu, a dochody z PIT - o 5 mld zł. Pomógł też przelew z NBP. powiedział PAP minister finansów Tadeusz Kościński.

Reklama

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): ~gość -

Zysk netto PKN Orlen wyniósł w drugim kwartale 2,2 mld zł, co jest historycznie najwyższym wynikiem grupy, a przychody ze sprzedaży wzrosły rdr o 73 proc. do 29,4 mld zł.

Nikt chyba już nie ma wątpliwości co jest przyczyną nagonki na prezesa PKN Orlen.

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): Keramek -

Skąd ten optymizm? Pierwsza rzecz to dynamika naszego eksportu towarów i usług. Choć ceny ropy rosną, a część inwestorów zagranicznych wycofuje kapitał z Polski, to eksport wszystko naprawia z naddatkiem. Kwiecień był drugim kolejnym, a czwartym w historii miesiącem kiedy sprzedaż zagraniczna polskich towarów przekroczyła 100 mld zł. Rok do roku eksport był o 44 mld zł wyższy (+70 proc.).

Porównując z 2019, czyli sprzed pandemii - wzrost eksportu w kwietniu jest o 22,6 mld zł w porównaniu z kwietniem 2019 (+27 proc.). Na plus w obrotach z zagranicą wychodzimy już 20. miesiąc z rzędu. W czasie tych 20 miesięcy napłynęło do kraju łącznie równowartość 28 mld euro.
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/prognozy-dla-polski-w-gore-wedlug-komisji-europejskiej-wyprzedzi-nas-jednak-az-13/fn1elxb

Należy pamiętać że słabość złotego to celowe działania NBP i przynoszą między innymi takie korzyści.

Reklama