Odpowiadasz na:
Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Keramek
Temat dodał(a):
Keramek -
Czym dzisiaj żyją Polacy? Z pewnością nie tym o czym się mówi w mediach. W miniony weekend tylko w Zakopanem wypoczywało 20 000 Polaków. Taka sytuacja wielu zaskoczyła a zwłaszcza wszystkich czerpiących wiedzę o Polsce z „niezależnych mediów”. Opowieści o ubóstwie czy strachu przed pandemią można wsadzić między bajki. Polacy mają pieniądze i korzystają z nich. Obecna sytuacja sprzyja aby pieniądze pozostały w Polsce. Wewnętrzna konsumpcja robi swoje.Wygląda na to, że Polska wyszła obronną ręką z katastrofy ekonomicznej wywołanej przez pandemię.Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie i to widać na każdym kroku.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): ~gość -

To dzięki takim danym PiS może spokojnie myśleć o kolejnej kadencji.

Nadwyżka budżetowa w okresie od stycznia do czerwca wyniosła 28 mld zł - poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów. Dochody z VAT były wyższe o 23 mld zł w stosunku do analogicznego okresu rok temu, a dochody z PIT - o 5 mld zł. Pomógł też przelew z NBP. powiedział PAP minister finansów Tadeusz Kościński.

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): ~gość -

Zysk netto PKN Orlen wyniósł w drugim kwartale 2,2 mld zł, co jest historycznie najwyższym wynikiem grupy, a przychody ze sprzedaży wzrosły rdr o 73 proc. do 29,4 mld zł.

Nikt chyba już nie ma wątpliwości co jest przyczyną nagonki na prezesa PKN Orlen.

Reklama

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): Keramek -

Skąd ten optymizm? Pierwsza rzecz to dynamika naszego eksportu towarów i usług. Choć ceny ropy rosną, a część inwestorów zagranicznych wycofuje kapitał z Polski, to eksport wszystko naprawia z naddatkiem. Kwiecień był drugim kolejnym, a czwartym w historii miesiącem kiedy sprzedaż zagraniczna polskich towarów przekroczyła 100 mld zł. Rok do roku eksport był o 44 mld zł wyższy (+70 proc.).

Porównując z 2019, czyli sprzed pandemii - wzrost eksportu w kwietniu jest o 22,6 mld zł w porównaniu z kwietniem 2019 (+27 proc.). Na plus w obrotach z zagranicą wychodzimy już 20. miesiąc z rzędu. W czasie tych 20 miesięcy napłynęło do kraju łącznie równowartość 28 mld euro.
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/prognozy-dla-polski-w-gore-wedlug-komisji-europejskiej-wyprzedzi-nas-jednak-az-13/fn1elxb

Należy pamiętać że słabość złotego to celowe działania NBP i przynoszą między innymi takie korzyści.

Re: Mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Napisał(a): Keramek -

Blandare51
Keramek
~gość
Blandare51 Gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę, Zjednoczoną Prawicę poparłoby 30 proc. badanych. Ale Koalicja Obywatelska i Polska 2050 mają w sumie 41 proc. poparcia - wynika z sondażu Research Partner
tak tak nagle się wzięli i rozmnożyli tak po prostu chłop z chłopem baba z babą
Oby tylko nie byli krótkowieczni bo do wyborów jeszcze daleko🤣😂😆

Aż 58 proc. badanych jest przekonanych, że sprawy w Polsce zmierzają w złym kierunku - wynika z sondażu Kantar Public. Jeszcze więcej uważa, że nasza gospodarka znajduje się w kryzysie.
Ten sondaż pokazuje niedoinformowanie 58%

Nie o 4, ale o 4,8 proc. ma wzrosnąć w tym roku polska gospodarka - twierdzą analitycy Komisji Europejskiej
To i tak nie są najbardziej optymistyczne prognozy. Ekonomiści EBOiR i kilku banków wskazują na 5 proc. i więcej
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/prognozy-dla-polski-w-gore-wedlug-komisji-europejskiej-wyprzedzi-nas-jednak-az-13/fn1elxb
Oczywiście zawsze może być lepiej ale mogło też być dużo gorzej 🤣😂😆

Reklama