38
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +0
38 ppt ?

Mandat z fotoradaru (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Mandat z fotoradaru

Napisał(a): ~Korny -

Witam,
bardzo proszę o pomoc! Potrzebuję porady od kogoś, kto miał podobną sytuację lub po prostu orientuje się w sprawach mandatów z fotoradarów.

Wygląda to tak: jadąc przez miejscowość, w której prędkość dozwolona to 50 km/h, zostałam rozproszona przez pasażera i zapomniałam o fotoradarze. Zorientowałam się, że jadę zbyt szybko w trakcie błysku pomarańczowym światłem ;) Jest szansa, że fotoradar zareagował błyskiem zbyt późno i zrobił zdjęcie pojazdowi jadącemu przede mną, równie szybko jak ja? Bo takowy przede mną jechał i nie zwalniał, w innym przypadku przecież też bym zwolniła jadąc za nim. Jest szansa, że to jemu zrobił zdjęcie, a nie mi?

Druga sprawa, jest taka, że jeśli nawet zrobił to zdjęcie mi, to nie popatrzyłam w tych nerwach na prędkościomierz od razu i nie jestem pewna czy zmieściłam się w 50 km. Obawiam się, że mogłam je przekroczyć niestety i zgodnie z zasadami może być mi odebrane prawo jazdy na 3 miesiące. Chciałabym tego uniknąć. Jakie są sposoby, którymi można obejść to jakoś bez poniesienia konsekwencji? Oczywiście mandat mogę zapłacić, ponieważ wiem, że jechałam stanowczo za szybko, punkty też mogę przyjąć, najbardziej mi zależy na plastiku - mam pracę, w której dużo jeżdżę, a bez tego ani rusz.

Co istotne -samochód jest zarejestrowany na mojego ojca.

Bardzo proszę o jakąś poradę.
Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam!
INTERIA.PL

Re: Mandat z fotoradaru

Napisał(a): ~Korny -

Może niedokładnie się wyraziłam - być może nie zmieściłam się w dopuszczalnej granicy 50 km/h ponad dopuszczalną prędkość, tak jak pisałam że za późno popatrzyłam na prędkość. O to chodzi właśnie. Bo jeśli bym była pewna że się zmieściłam to trudno, ale chodzi właśnie o to, że się boję że mogą mi zabrać prawo jazdy. Jeszcze nic nie dostałam, bo to się wydarzyło wczoraj, ale po prostu chcę już wiedzieć, czy w razie czego na przykład mam nie przyjmować żadnego pisma czy jakimiś innymi sposobami się bronić przed tym :)

Napisał(a): ~Wert -

~Korny Innymi słowy tak, obawiam się że przekroczyłam 100 :(
Chyba kara cię nie ominie. Nawet jak nie odbierzesz pisma. Przyjmiesz na klatę wyrok a 3 miesiące miną szybko.
No chyba że to był błysk zdjęcia tego kto jechał przed tobą. Wtedy masz luz.
Czekaj spokojnie.

Napisał(a): ~Wert -

~Wert
~Korny Innymi słowy tak, obawiam się że przekroczyłam 100 :(
Chyba kara cię nie ominie. Nawet jak nie odbierzesz pisma. Przyjmiesz na klatę wyrok a 3 miesiące miną szybko.
No chyba że to był błysk zdjęcia tego kto jechał przed tobą. Wtedy masz luz.
Czekaj spokojnie.
I jeszcze jedno. W terenie zabudowanym w godz 23-5 można jechać do 60/h.
Więc jeżeli w tych godz. Jechałaś 111km/h to już przekroczyłaś bezpieczną granicę.
A jeżeli jechałaś w ciągu dnia w terenie zabudowanym 100km/h powinnaś się puknąć w łeb.
I wtedy nie mandat a paka ci się należy.

Napisał(a): ~Maciek -

Metoda jest bardzo prosta i skuteczna. Jeżeli zdecydujesz się przyjąć mandat, to postępujesz w taki sposób. Absolutnie nie wypełniaj żadnych formularzy, które ci przysłali. Dajesz im na tacy gotowy mandat. na zwykłej kartce papieru podajesz imię i nazwisko oraz adres (ale nie pesel) i piszesz, ze przyjmujesz nałożony mandat. Żadnego numeru rejestracyjnego nic z tych rzeczy. Tego nie masz obowiązku podawać. Musisz albo się przyznać (co niniejszym zrobiłaś - podałaś imię i nazwisko oraz adres), albo podać kto prowadził lub się nie przyznać. Nie ma wymogu podawania im tych danych na ich formularzach. A resztę - czego to dotyczy, jakiego samochodu, itp to niech sobie sami szukają.

Napisał(a): ~ptasiek -

"rozproszona przez pasażera" i dlatego jechałaś ponad 100 w terenie zabudowanym ? To znaczy tylko i wyłącznie, że jesteś kretynką i mam nadzieję, ze prawko ci zabiorą na te 3 miechy (szkoda, ze nie dłużej), będziesz miała porządną nauczkę i więcej się nie "rozproszysz" w terenie zabudowanym...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Mandat z fotoradaru