7
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń22
  • Odpowiedzi1
  • Ocen na +24
7 ppt ?

Manowska nieprawnie wybrana na prezesa Sądu Najwyższego (2)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Manowska nieprawnie wybrana na prezesa Sądu Najwyższego

Napisał(a): LATO2019 -

Zarząd Stowarzyszenia Sędziów "Themis" w swoim stanowisku stwierdza, że prezydent Andrzej Duda powołał do pełnienia funkcji pierwszego prezesa Sądu Najwyższego osobę, której wybór na to stanowisko należy uznać za nieważny. Sędziowie zwracają uwagę również na zapowiedzi pierwszych działań, jakie wygłosiła prof. Małgorzata Manowska. Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" podkreśla z kolei, że w polskim sądownictwie zostały podjęte działania, które lekceważą moc wiążącą postanowień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 8 kwietnia 2020 roku.
Zdaniem Zarządu Stowarzyszenia Sędziów "Themis" prof. Małgorzata Manowska została sędzią Sądu Najwyższego w procedurze naruszającej konstytucję. Sędziowie uważają, że sędzia Małgorzata Manowska została przedstawiona jako kandydat na pierwszego prezesa Sądu Najwyższego "dzięki głosom innych nieprawidłowo wybranych sędziów".Cały nasz wymiar sprawiedliwości obecnie nadaje się do wymiany dlatego w UE nie możemy się liczyć jako kraj praworządny.
INTERIA.PL

Re: Manowska nieprawnie wybrana na prezesa Sądu Najwyższego

Napisał(a): Gość -

Tak to wszystko prawda i w związku z tym możemy liczyć na odpowiednie kary i utratę funduszy. Widoczne jest niezadowolenie przedstawicieli państw w Unii Europejskiej z powodu lekceważenia decyzji TE wobec Polski. Jestem pewien, że znajdą odpowiednie przepisy, by poskromić PiS. Jednak kary będą dotyczyć szarych Polaków, a nie funkcjonariuszy PiS na eksponowanych i dobrze płatnych stanowiskach
Rząd PiS się wyżywi powiedział Jarosław Mały.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Manowska nieprawnie wybrana na prezesa Sądu Najwyższego