4
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń52
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +0
4 ppt ?

Menopauza – jak daje się we znaki przekwitanie kobietom 45 +? To ich droga krzyżowa od Boga? (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Menopauza – jak daje się we znaki przekwitanie kobietom 45 +? To ich droga krzyżowa od Boga?

Napisał(a): kimikimi -

Przykre objawy przekwitania odbierają ci radość z życia już na zawsze.


Dolegliwości związane z menopauzą są trudne do zniesienia dla wielu pań. Kołatanie serca, wahania nastroju czy uderzenia gorąca są wyjątkowo przykre i nieprzyjemne. Klimakterium niesie jednak ze sobą także poważniejsze zagrożenia. Obniżony poziom estrogenów wpływa na cały organizm kobiety i może prowadzić do rozwoju szeregu schorzeń. U dojrzałych pań nierzadko występują choroby serca i naczyń. W wyniku otyłości rozwinąć mogą się też inne schorzenia, takie jak cukrzyca lub kamica żółciowa. Przekwitające kobiety skarżą się również na zanikowe zapalenie pochwy, objawiające się pieczeniem, swędzeniem i zaczerwienieniem okolic krocza. Typową chorobą, która dotyka panie po menopauzie, jest osteoporoza. Brak żeńskich hormonów płciowych wywołuje u nich spadek masy kostnej. Jest to wyjątkowo groźne, bo prowadzi do poważnych złamań, które wydarzyć się mogą jako następstwo niegroźnych upadków.


Przekwitanie nie jest jednostką chorobową, dlatego nie możemy go wyleczyć
. Możliwe jest jedynie zapobieganie jego niezwykle uciążliwym dolegliwościom.
INTERIA.PL

Re: Menopauza – jak daje się we znaki przekwitanie kobietom 45 +? To ich droga krzyżowa od Boga?

Napisał(a): ~gość -

Nazwijmy sprawę po imieniu starość to paskudna sprawa i nie traktujmy jej jako choroby a zaakceptujmy jako koniec naszego życia.

Moim zdaniem najgorsza jest ta otyłość 50+

Re: Menopauza – jak daje się we znaki przekwitanie kobietom 45 +? To ich droga krzyżowa od Boga?

Napisał(a): BIokuj RekIamy -

Instrukcja dla laikow, jak nie byc w internecie lemingiem. Jesli zastosujesz porady, to zlikwidujesz wszystkie utrudnienia, cieszac sie czystymi witrynami, gdziekolwiek bys nie wszedl. :-)

Najwaznieszy w historii update z 2018-07-06.

Ekspert od wirtuaIu poIeca...
JJeessIIIi kkttooss mmaa w przegladarce na komputerze stacjonarnym komunikat, przy wejsciu na witryne, czy na odtwarzaczu wideo html5 o wylaczeniu bbIIookkoowwaanniiaa rreekkIIaamm, to zastosuj w przegladarce rozszerzenie Adguard (zastepuje kiepski Adblock+, lub uBlock i blockera Opery opartego o listy i reguly uBlock (sprzedane biale listy).
Jesli ktos napotka problem z wykrywaniem w nowej wersji softu html5, czy witryny, to poprzez formularz w opcjach zglosic na Github Adguarda.

Na urzadzeniach mobilnych koniecznie stosowac przegladarke Yandex Browser with Protect, lub kiedy sie komus sypie na smartfonie to Yandex beta (wyszukac w sklepie Androida). Yandex ma opcje kompresji danych i video on/off (mobilnie oszczedza pakiety danych a zarazem jest to firmowe proxy), lub Samsung Internet Browser - wespol z apk. Adguard (tez sklep) darmowo dziala tylko z tymi dwiema przegladarkami mobilnymi!
W rozszerzeniu i apk. Adguard zalaczyc dodatkowo filtry Annoyances i Anti-Adblock Killer. Mozna opcjonalnie wlaczyc Adblock polskie reguly i odznaczyc filtr uzytecznych rekIam).
Przy darmowych wersjach nigdy nie konsumowac tresci za pomoca dedykowanych aplikacji komercyjnych ppoorrttaaIIii (odinstalowac), bo tam nie bedzie mozliwosci zzaabbIIookkoowwaanniiaa zbednych elementow!

Jezeli kogos wkurzaja autopleje, to rozszerzenie Disable HTML5 Autoplay. Obydwa dodatki (desktop) dostepne na Chrom, Opere, Firefoxa i Safari.

Pilnujac aktualizacji i poprawnej konfiguracji gwarancja, ze tak na desktop, jak i mobilnie, w duecie Yandex/S.I.B. plus Adguard, nigdy wiecej nie zobaczycie zadnych rekIam, wyskakujacych okienek, pustych pol po rekIamach, komunikatow o wylaczenie rekIam i pochodnych RODO (sprawdz w Yandex, czy masz zalaczona opcje Hide ads on this site i Block Content! Od tego momentu komfortowe surfowanie przyspieszy.
Dodatki i apki sa bardzo przyjazne dla laika, wiec dla kazdego szybko i latwo. Ja Iipy nie poIecam. :-))

Natomiast jeżeli chcecie zzaabbIIookkoowwaacc wszystkie statystyki, wybrane skrypty, podpiete moduly spolecznosciowe i ciasteczka szpiegujace witryn na amen, to rozszerzenie uMatrix, ale to dla tych (komputerowcy), ktorzy co najmniej maja wiedze z jakich elementow zbudowana jest witryna internetowa i co do czego sluzy.

Nie dajcie zarabiac animatorom pozorow, platnym botom, oszustom, bezprawnie kasujacym i bbllookkuujjaaccyymm komentarze, posty i wszystkim skrajnie komercyjnym ppoorrttaIIIoomm.
WWiieeIIee nniieezzbbeeddnnyycchh iinnffoorrmmaaccjjii oo llnntteerrii i wirtualu na IIiinnkkuu u t n . pl / Interia - Mordoru (wpisz bez spacji).
Sekcja o mobilnych przegladarkach tam nieaktualna (rozbudowana, nowa sekcja ze wskazaniem dla laikow i zaawansowanych, operujacych na kilku przegladarkach wkrotce,.. przy wenie. ;-)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Menopauza – jak daje się we znaki przekwitanie kobietom 45 +? To ich droga krzyżowa od Boga?