6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń119
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
6 ppt ?

Menopauza – jak daje się we znaki przekwitanie kobietom 45 +? To ich droga krzyżowa od Boga? (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Menopauza – jak daje się we znaki przekwitanie kobietom 45 +? To ich droga krzyżowa od Boga?

Napisał(a): kimikimi -

Przykre objawy przekwitania odbierają ci radość z życia już na zawsze.

Dolegliwości związane z menopauzą są trudne do zniesienia dla wielu pań. Kołatanie serca, wahania nastroju czy uderzenia gorąca są wyjątkowo przykre i nieprzyjemne. Klimakterium niesie jednak ze sobą także poważniejsze zagrożenia. Obniżony poziom estrogenów wpływa na cały organizm kobiety i może prowadzić do rozwoju szeregu schorzeń. U dojrzałych pań nierzadko występują choroby serca i naczyń. W wyniku otyłości rozwinąć mogą się też inne schorzenia, takie jak cukrzyca lub kamica żółciowa. Przekwitające kobiety skarżą się również na zanikowe zapalenie pochwy, objawiające się pieczeniem, swędzeniem i zaczerwienieniem okolic krocza. Typową chorobą, która dotyka panie po menopauzie, jest osteoporoza. Brak żeńskich hormonów płciowych wywołuje u nich spadek masy kostnej. Jest to wyjątkowo groźne, bo prowadzi do poważnych złamań, które wydarzyć się mogą jako następstwo niegroźnych upadków.

Przekwitanie nie jest jednostką chorobową, dlatego nie możemy go wyleczyć
. Możliwe jest jedynie zapobieganie jego niezwykle uciążliwym dolegliwościom.
INTERIA.PL

Re: Menopauza – jak daje się we znaki przekwitanie kobietom 45 +? To ich droga krzyżowa od Boga?

Napisał(a): Blandare51 -

~gość Nazwijmy sprawę po imieniu starość to paskudna sprawa i nie traktujmy jej jako choroby a zaakceptujmy jako koniec naszego życia.

Moim zdaniem najgorsza jest ta otyłość 50+
Starość paskudna? Być może, dla tych co prowadzili paskudne życie.....

Re: Menopauza – jak daje się we znaki przekwitanie kobietom 45 +? To ich droga krzyżowa od Boga?

Napisał(a): ~gość -

Blandare51
~gość Nazwijmy sprawę po imieniu starość to paskudna sprawa i nie traktujmy jej jako choroby a zaakceptujmy jako koniec naszego życia.

Już wszyscy wiedzą, że byłeś i jesteś ideałem. Nie trzeba więcej udowadniać.

Napisał(a): Blandare51 -

~gość
Blandare51

Już wszyscy wiedzą, że byłeś i jesteś ideałem. Nie trzeba więcej udowadniać.
Co ma piernik do wiatraka!

Napisał(a): ~Marta -

~Anna

Menopauza to wcale nie koniec życia! Od kiedy się za siebie wziełam (dieta i ćwiczenia) oraz kupiłam roślinno-ziołowy menocomfort mam mnóstwo energii. Córce pomagam przy dzieciach, z mężem jesteśmy nadal aktywni w łóżku.. Miałam piękne życie przed menopauzą i nadal takie mam. A z otyłością łatwo sobie poradzić, dobry suplement i dużo ruchu.
Zdecydowanie lepsze to jak zabawa w hormony, wiem z doświadczenia. Też później ziołowe tabletki brałam.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Menopauza – jak daje się we znaki przekwitanie kobietom 45 +? To ich droga krzyżowa od Boga?