Komentarze (382)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~ala -

a w australii używa się w klimach bezpiecznego dwutlenku wymiana ok. 10 zł i można dbac o klienta?można
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): ~gross -

tak samo jak budowa elektrowni atomowej niby nie grożna ale ......
Odpowiedzi (36)

Napisał(a): ~klimakteriu -

Jak zaczną poszkodowani firmę Du Pont pozywać do sądu za to co wyprodukowali - to szybko zmodyfikują skład
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~koko -

Na jakiej podstawie autor artykułu twierdzi, że "fluorowodór, nawet w bardzo niskich stężeniach, jest silnie rakotwórczy"? Po co piszecie bzdury? Dawno nikt was nie pozwał?
Cała zadyma wynika stąd, że amerykańskie konsorcjum pierwsze wprowadziło produkt spełniający wymogi UE, to teraz zwolennicy innych chłodziw (np dwutlenku węgla) robią dym... koszty serwisowania instalacji was martwią? Nie róbcie sobie jaj z przeciętnego Kowalskiego, w przypadku dwutlenku byłoby jeszcze drożej. Aha, i dwutlenek węgla wtedy byłby już megaprzyjazny środowisku.
Odpowiedzi (34)

Napisał(a): ~dupont -

R1234yf w chwili obecnej można bez szkody dla układu klimatyzacji wymienić na stary dobry R134A. Dobrzy chłodnicy to wiedzą.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~dgr -

"Najlepiej oddalić się od palącego się samochodu, ponieważ gaśnicą samochodową i tak niewiele można zdziałać" - mówi st. bryg. Paweł Frątczak, z Komendy Głównej Straży Pożarnej. to co za idiota wymyślił żeby wozić toto w samochodzie ???
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~syf -

nie dodano, że cena jest blisko 10x większa od ceny czynnika R147A stosowanego obecnie. Przekładając na nasze wymiana - uzupełnienie czynnikiem klimatyzacji będzie kosztowało nie 100zł ale 1000zł. Nie dodano że tylko JEDNA firma na świecie produkuje ten czynnik.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~truith -

firma na H ma patent na ow czynnik i musiala dobrze posmarowac zapewniajac sobie monopol na jego produkcje!!!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Maciek -

A tyle lat tłoczyło się do układów R134a i nikomu nic się nie stało. Ta unia to banda debili, prowadzą walkę z ludzkością, by "ratować" jakieś chore idee. NA całym świecie potęgi gospodarcze mają gdzieś te unijne pierdoły i te kraje bogacą się, rozwijają. Mówię tu np o USA, Chinach, Rosji. Te kraje świętują na widok tego co widzą w tej chorej UE. Na ich oczach potencjalny rywal gospodarczy sam się zabija.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~lolo -

wiele lat temu trawiłem(praca mgr.) radiator wykonany z Al fluorowodorem(HF).Radiator miał lepiej odprowadzać ciepło z przyrządu półprzewodnikowego.Nie zauwązyłem aby ta praca wpłyneła na moje zdrowie.
Odpowiedzi (3)
Dodaj komentarz