243
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi111
  • Ocen na +36
243 ppt ?

Mięso zabija (112)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Mięso zabija

Napisał(a): Gość -

Mięso jest bombą chemiczną i nie jest dla nas zdrowe. Ludzie kiedyś zmądrzeją i przestaną jeść mięso, które powoduje liczne choroby. Produkcja mięsa jest dla nas zabójcza ! JA nIe jem mięsa w ogóle ponad rok i czuję się o wiele lepiej. NIe choruję na infekcje, mam więcej energii życiowej. W mojej diecie jest często kasza jaglana na różne sposoby, a nie nafaszerowane chemią i sterydami mięsne szczątki sztucznie chowanych świń czy krów.
INTERIA.PL

Reklama

Re: Mięso zabija

Mieso to podstawa, jako zrodlo cennego bialka. Owoce i warzywa to przede wszystkim substancje oczyszczajace. Mozesz do pewnego momentu czuc sie dobrze bez miesa. Z czasem bedziesz wyn7szczac organizm. Gorzej sprawa sie ma u facetow ktorzy potrzebuja bialka znacznie wiecej od kobiet ze wzgledu na inny metabolizm i na produkcje plemnikow. Temat nie jest taki prosty.
To oczywiscie odpowiedz do tematu, nie do przedmowcy, ktorego popieram.

W ten sposób ubierają w ideologię swoje upodobania zwolennicy każdej diety. A prawda jest taka, że człowiek należy do gatunku wszystkożernych, należy tylko zachować odpowiednie proporcje. Każda odchyłka w którąkolwiek stronę jest działaniem wbrew naturze i predyspozycjom gatunkowym. W końcu psa też można wykarmić koncentratami pochodzenia roślinnego, ale czy będzie zdrowszy?

Reklama

Napisał(a): soczi -

Nie zgadzam się .
Ludzie od początku polowali i jedli mięso .
To było podstawowe źródło pożywienia .

Mięso to wysokoenergetyczne białka - dają siłę energię
i potrzebne składniki .
Lwy , tygrysy i wszystkie drapieżniki jedzą wyłącznie mięso .

Nie jesz mięsa bo prowadzisz leniwy tryb życia .
Nie musisz polować, fizycznie pracować i Twój organizm
nie musi się szybko regenerować .

Gdyby tak było , to byś zauważyła że jedynie mięso
wysokoenergetyczne mięso daje siłę, szybkość i potężną
energię do regeneracji .

mylisz się nasz układ trawienno-pokarmowy ukształtował się w epoce kamiennej , ludzie odżywiali się wtedy ,warzywami,szczególnie korzennymi, owocami,jajkami ptasimi no i pisklętami ,rybami no i mięsem zwłaszcza padliną , więc jak nie lubisz mięsa twoja sprawa ale nie wciskaj kitu innym

Reklama

Nikomu niczego nie wciskam .
Jedynie twierdzę że białka z mięsa nie mają dla siebie
konkurenta .
Białka roślinne są dużo mnie wartościowe i energetyczne .

Jeżeli do czegoś to porównać , to do zwykłego samolotu
który opryskuje pola i samolotu myśliwskiego raptor 22 .

Prowadzicie jałowe i leniwe życie bez ruchu , więc
nie rozumiecie tematu .

prowincjusz2 W ten sposób ubierają w ideologię swoje upodobania zwolennicy każdej diety. A prawda jest taka, że człowiek należy do gatunku wszystkożernych, należy tylko zachować odpowiednie proporcje. Każda odchyłka w którąkolwiek stronę jest działaniem wbrew naturze i predyspozycjom gatunkowym. W końcu psa też można wykarmić koncentratami pochodzenia roślinnego, ale czy będzie zdrowszy?
Dokładnie tak jest!należy jeść wszystko tylko w ograniczonych ilościach.

Ja prowadzę bardzo aktywny tryb życia .
Bez kawała dobrego mięsa wysokiej jakości i sporej ilości
owoców czyli węglowodanów nie przetrwałbym zbyt długo
w takim tempie w jakim żyję .

Zapytajcie ciężarowców , sportowców , żołnierzy - oni
wiedzą co daje im siłę i sprawność .

Wszelkiej maści teoretycy i damulki które nie muszą się
fizycznie się trudzić , mogą sobie pozwolić na takie bajdurzenie
że mięso jest be .

Zapraszam do ciężkiej fizycznej pracy , to bardzo szybko
z niebios spłynie na OŚWIECENIE .

Jestem wegetarianką od siedmiu lat. Moje dieta jest o wiele bogatsza niż dieta mojego partnera. Wiele smaków, które znam obecnie było mi obcych, gdy jadłam mięso. Zgodnie z badaniami i ich wynikami ogłoszonymi przez WHO dieta wegetariańska jest zdrowa w każdym wieku (nawet w czasie ciąży) jeśli prawidłowo się ją prowadzi (jak z każdą dietą). To czy człowiek powinien jeść mięso czy nie, jest zbyt rozległym tematem i każdy ma inną opinię. Ważniejsze jest, dlaczego wybrał taką drogę. A przyczyn jest wiele. Te którymi ja się kieruję to:

1. Dieta jest lżejsza, bogatsza i lekkostrawna. Dzięki niej dostarczam organizmowi wszystkich witamin i minerałów. Białko zawarte jest w jajkach (moich własnych kur), soi, soczewicy, orzechach, słoneczniku i wielu innych produktach, które połowa z Was spożywa sporadycznie, a które są o wiele bardziej wartościowe niż mięso z hodowli masowej.
2. Ekologia - nie będę tego rozwijać - możecie sami poczytać, ile kosztuje produkcja wołowiny i jak niszczy środowisko.
3. Moralność - niehumanitarne traktowanie zwierząt, uznawanie ich za gorszy gatunek służący człowiekowi jest prymitywne i smutne. Wegetarianizm to bunt przeciwko takim procederom. Przykładowo - kurczaczki, które jecie w restauracjach typu fast food, trzymane są w tragicznych warunkach. Kupiłam kiedyś z chowu klatkowego 8 kur do mojej małej hodowli wiejskiej. Ich zachowania były wynaturzone - dziobały się, były agresywne, niektóre zastraszone, minął miesiąc zanim zaczęły chodzić po całym podwórku, spały ciasno zbite w małym tunelu, miały obcięte dzioby (które są bardzo unerwione), nie potrafiły latać (do dziś tego nie robią, były prawie łyse. Taką cenę płacą za Wasze chwile przyjemności w restauracji.

Jestem wegetarianką od siedmiu lat. Moje dieta jest o wiele bogatsza niż dieta mojego partnera. Wiele smaków, które znam obecnie było mi obcych, gdy jadłam mięso. Zgodnie z badaniami i ich wynikami ogłoszonymi przez WHO dieta wegetariańska jest zdrowa w każdym wieku (nawet w czasie ciąży) jeśli prawidłowo się ją prowadzi (jak z każdą dietą). To czy człowiek powinien jeść mięso czy nie, jest zbyt rozległym tematem i każdy ma inną opinię. Ważniejsze jest, dlaczego wybrał taką drogę. A przyczyn jest wiele. Te którymi ja się kieruję to:

1. Dieta jest lżejsza, bogatsza i lekkostrawna. Dzięki niej dostarczam organizmowi wszystkich witamin i minerałów. Białko zawarte jest w jajkach (moich własnych kur), soi, soczewicy, orzechach, słoneczniku i wielu innych produktach, które połowa z Was spożywa sporadycznie, a które są o wiele bardziej wartościowe niż mięso z hodowli masowej.
2. Ekologia - nie będę tego rozwijać - możecie sami poczytać, ile kosztuje produkcja wołowiny i jak niszczy środowisko.
3. Moralność - niehumanitarne traktowanie zwierząt, uznawanie ich za gorszy gatunek służący człowiekowi jest prymitywne i smutne. Wegetarianizm to bunt przeciwko takim procederom. Przykładowo - kurczaczki, które jecie w restauracjach typu fast food, trzymane są w tragicznych warunkach. Kupiłam kiedyś z chowu klatkowego 8 kur do mojej małej hodowli wiejskiej. Ich zachowania były wynaturzone - dziobały się, były agresywne, niektóre zastraszone, minął miesiąc zanim zaczęły chodzić po całym podwórku, spały ciasno zbite w małym tunelu, miały obcięte dzioby (które są bardzo unerwione), nie potrafiły latać (do dziś tego nie robią, były prawie łyse. Taką cenę płacą za Wasze chwile przyjemności w restauracji.

Czytaj więcej nahttp://kobiet(...)=chrome

Powiem wprost, kto rezygnuje z mięsa, popenia swiadome samobójstwo.
Mozna na jakis czas zrezygnowac z powodów zdrowotnych, z powodu jakiejś terapi gdy sie kurujemy a nie gdy jestesmy w ferworze walki o przetrwanie.
To własnie nasze korzenie , z dzikiego świata, spowodowały ze mamy taką dietę a nie inną.
Niech mi ktos powie dlaczego najwieksze skupiska ludności i pierwsze osady powstawały przy nadbrzeżach, oceanach, zbiornikach wodnych. Bo tam były ryby, bo tam przychodziły zwierzeta do wodopoju.

Kolejna sprawa, dlaczego mózg człowieka wsród człekokształtnych jest taki duzy, najwiekszy i nie ma precedensu. Nie wspomne o rozwoju inteligencji. Własnie czynnik w diecie, czynnik miesny to spowodował.

Prosze bardzo.

Napisał(a): gość -

Dysiak... Cofnij się do podstawówki (a jak cały czas w niej jesteś - na co wszystko wskazuje - to przyłóż się do nauki). Skupiska ludzi przy zbiornikach wodnych są wynikiem odkrycia uprawy roślin, a nie polowania na zwierzęta. Gdyby tak był to nigdy ludzie nie zaczęliby prowadzić osiadłego trybu życia... Wymordowaliby wszystko w tym jeziorze i poszliby szukać innego.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Mięso zabija